Přejít na obsah

Sinn U50


(z)denny

Doporučené příspěvky

Jak jste si asi všimli, mezi jarními novinkami 2020 od firmy Sinn se objevil model Sinn U50 a myslím si, že tyto hodinky si zaslouží samostatné téma.

Na technické parametry se každý může kouknout na firemních stránkách - odkaz na technické parametry - https://www.sinn.de/de/Modell/U50.htm Já bych sem spíše začal dávat své subjektivní postřehy.

Přiznám se, že mě osobně Sinn U50 hned chytly, protože už před mnoha a mnoha lety jsem pokukoval po újedničkách, ale vzhledem k jejich 44mm pouzdru, byly pro mě U1 nenositelné. Nové U50 s průměrem pouzdra 41mm a výškou 11,15 mm byly najednou jasnou volbou. Protože se blíží vánoce a budu mít někdy příští rok narozeniny, tak jsem si rozumně zdůvodnil jejich nákup a díky pánům z Chronoshopu si mohl nadělit krásný dárek :-)

Na první pohled vypadají hodinky skvěle a jsou precizně zpracované. Krásná luneta, pěkné hranaté ručičky, indexy lícují. Datumovka pěkně zakomponovaná na třetí hodině a vzhledem k černému podkladu s bílími čísly, nijak nebije do očí.

Na druhý pohled mě upoutalo rovné a hladké safírové sklíčko s oboustranným antireflexem, díky kterému je číselník pěkně čitelný v jakékoliv poloze. Ale. Tady říkám malé "ale". Nevím čím to je, ale sklíčko je hned "zamatlané". Je na něm vidět každý otisk prstu, každá šmouha. Tento detail mi radost nekazí, protože jsou to hodinky potapěčské a ve vodě tento detail vidět není.

Další malé "ale" mě čekalo u řemínku. Koupil jsem si model se silikonovým řenínkem a tou větší sponou. Než hodinky chcete poprvé nasadit, tak musíte řemínek zkrátit, což je nevratný proces, protože uříznutý řemínek už neprodloužíte. Na netu jsem zjistil, že nové U50 mají k silikonovému řemínku nový typ spony, u které jsem nenašel žádnou možnost mikroregulace, nebo jiné drobné regulace "plus mínus jedna dirka", kdy bych chtěl regulovat rozdíl ruky v zimě a létě. Spona má klasickou vychytávku, kdy ji prodloužíte a hodinky můžete nasadit přes neopren nebo bundu, ale žádnou drobnou rehulaci jsem na ní nenašel. Ale ani tato drobnost mi radost nezkazila a řemínek jsem si zkrátil ná příjemně univerzální délku. Po nasazení na ruku, hodinky sedly "jak zadek na nočník".

Na třetí pohled mě zaujala dobrá lumi. Když v devět večer zhasnu, tak ještě ráno kolem půl šesté pěkně přečtu čas.

Hodinky mám zatím pár dní a nadšení z nich stále jenom roste. Věřím, že se mezi námi najde více spokojených chrononositelů těchto časostrojů :-) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za první dojmy. Ta velikost je suprová. Taky jsem po nich šel ale odradila mě diostupnost v řádu měsícu a také cena. Nakonec jsem šel do EZM3. Mrzí mě že U50 nemají třeba Ar a další SINN technologie. Tím by se lépe ospravedlnila docela vysoká cena.

Máš Full Tegi verzi? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dantechno napsal:

Máš Full Tegi verzi? 

Supr trupr tvrzenou verzi nemám. To už bylo za cenovku, do které jsem nebyl ochoten jít. Ale i tato "základní" verze má příjemně tmavošedou barvu, která mě bere 🙂 Třeba 556a jsou takové lesklé a tvrzené 856 mají o několi odstínů tmavší barvu 

IMG_20201217_073151_531.jpg

IMG_20201216_205552_397.jpg

IMG_20201217_190922_786.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám U1 už asi 8 let a pořád mě baví. S tou mikroregulací na sponě je to ale pravda. Chybí tam. Když jsem si poprvé zkracoval silikon, tak jsem si říkal, to ti odstává, ještě zkrať. A za 5 minut jsem objednával nový... Už to fakt nevrátíš 😁

U50 jsem viděl a jsou proporčně fakt super, všechno na nich zmenšili oproti jedničkám tak přesně, že jsem nejdříve myslel, že jsou to právě U1. 
Užívej si je, třeba ti taky vydrží pár let jako mně 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, pertino napsal:

S tou mikroregulací na sponě je to ale pravda. Chybí tam. Když jsem si poprvé zkracoval silikon, tak jsem si říkal..


Užívej si je, třeba ti taky vydrží pár let jako mně 😉

Díky 🙂 Doufám že mi dlouho vydrží 🙂

S tím zkracováním jsem měl naštěstí trenink ze Štajnů, které jsem měl taky na gumě a dlouho s nimi tenkrát laboroval, než jsem vychytal optimální délku. Jít hned druhý den kupovat novou Sinn gumu, to bych se asi picl..

Ještě jedna lumi. Jsou to jenom mobilofky, ale pro ilustraci myslím stačí

IMG_20201217_172457.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Waya03 napsal:

Super lumi, moc se mi ty hodinky líbí! Někdy musím zajít nejlíp černou verzi někam vyzkoušet.

V černé jsou taky chytlavý, ale já chtěl šedou ponorkovou ocel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tominius napsal:

Vypadjí  fakt dobře, ať slouží ... jakou mají rezervu chodu máš to prosím tě už ověřené? Dík 

Díky 🙂 Rezervu píšou 38 hodin. Mám je teprve od středy, tak si užívám tikání a zatím jsem rezervu neměřil. Průměrná přesnost na ruce zatím +5s/d. Ale jsou nové a zabíhají se 🙂

K tomu tikání - jsou o trošku hlasitější než 556 a je uklidňující je poslouchat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobne pisal bandicoot vyssie - mal som U1 a boli to super hodinky. Tah, koza, silikon...na vsetkom vyzerali sexi.
50-tky sa mi velmi pozdavaju, dizajnovo super, velkostne perfektne.

Ako pise doktor, ta spona je doslova obludne velka a v kombinacii so silikonovym remenom to malo ako celok aj riadnu vahu.
Tesim sa, ze su na fore, myslim ze dokonca prve? Velmi uvitam fotky "zo zivota".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 12. 2020 v 15:22, pertino napsal:

U50 jsem viděl a jsou proporčně fakt super, všechno na nich zmenšili oproti jedničkám tak přesně, že jsem nejdříve myslel, že jsou to právě U1. 

Tohle je úplně nejvíc. Žádný kompromisy typu ustřelených ruček nebo tak. Všechno to lego do sebe dál pasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Ako pise doktor, ta spona je doslova obludne velka a v kombinacii so silikonovym remenom to malo ako celok aj riadnu vahu.

V tomto vám pánové dám zapravdu. Spona oproti hodinkám je opticky nepřiměřeně veliká (je delší než hodinky). Když to tak vezmu, já ji mám přes celou spodní stranu zápěstí. Na druhou stranu je tvarově udělaná tak dobře, že pěkně sedí a nikde netlačí ani nikde nepřečnívá. Když to porovnám s tahem na 556, tak ten je o třídu lepší. Jak už jsem psal, tato ani nemá žádnou jemnou regulaci

IMG_20201217_064041.jpg

Upraveno uživatelem (z)denny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, rekib1 napsal:

... podle specifikace strojku by měli mít rezervu 42hodin, tedy pokud tam je 300vka od Sellity...Co přesnost? Jak to  vidíš? Díky R.

Sellita SW300 píše rezervu 42 hodin, Sinn ve specifikaci 38 hodin. Zatím jsem rezervu nátahu netestoval.

Přesnost zatím sleduji jen orientačně, protože jsou nové a zabíhají se, ale zatím jdou v závislosti na nošení a odkládání +5 až -4s/d. Za týden je celková průměrná odchylka +1s/d. Uvidím za dva tři měsíce co budou dělat 🙂

Upraveno uživatelem (z)denny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...