Přejít na obsah

Prim Popular


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu


K jakemu pristroji a z jakeho typu vozu Morgan se tento typ hodinek hlasi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

je to limitka k Aero 8

https://www.christopherward.com/motorsport/c1-morgan-aero-8-chronometer/M01-40HPR1-S00W0-PT.html
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2021 v 17:47, eLzyx napsal:

poznáš to jednoduše. Má to jen dvoje dveře = MBX. 

Má to čtvery dveře = už musíš hledat štítek, abys určil model. 

Ok, píšeš to správně, mám to od roku 1989, koupeno od svátečního jezdce, na ten věk to sice nevypadá, ale zub času hlodá a hlodá...., foto je z roku 2008 v Dánsku.

*

A ještě k těm Popularům - neumím si představit, že by si můj děda, co s Popularem jezdil  po válce,  dal na ruku takovou srágoru jako je tento Prim model. Nehledě na to, že skutečný Popular je ještě auto vyvinuté a vyrobené za V.Klementa - tedy opravdu před válkou. Kdežto Prim je poválečná  poúnorová komunistická fabrika s výrobou vojenských technických komponent včetně náramkových hodinek průměrné kvality. Kdo má všech pět pohromadě, tak prostě ví, že předválečný Popular a komunistický Prim k sobě nepatří.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravdou, že něco podobného mě napadlo hned jak jsem viděl to nabubřelé "Unikátní spojení dvou legend". Protože ačkoliv mám starý PRIM z nostalgie rád, tak je to stejná legenda jako "nanuk Lednáček" - nejlevnější vanilková zmrzlina na klacku - levnější v obchodě nebyla a v létě zastudila, takže dobrý... ale pasovat se do pozice legendy, vůbec vytvářet kult legendy je úsměvné - to by automaticky muselo být legendární vše ze zašlých časů... Bohužel je to současná komunikační a marketingová bezmoc Eltonu - místo vývoje čehokoliv zajímavého, nebo alespoň cenově přijatelného se přilepí k nějakému názvu s nostalgickou ozvěnou.

Ze současné produkce se mně asi líbí jen a pouze nové pavouky a brusely, které jsou teda taky jen vykrádačka vlastního úspěchu, ale aspoň vkusná - diplomaty ztratily lesk díky Polským fejkům . Jenže za 80k CZK mně za to nestojí - dělat reedice úspěšných modelů za nesmyslné peníze má smysl tam kde je původní model již opravdovou raritou... to u Primek téměř vůbec neplatí - za 80k CZK mohu mít sbírkové originály pavouka, bruselek a ještě mně zůstane pěkný ranec peněz na pořádný kus hodinek. Ale aspoň máme co probírat, protože MPM nestojí za řeč vůbec, bez Eltonáckých výstřelků by se česká sekce na chronomagu smrskla na přehlídku Igenů, PS2 a automatů na ruce... 

 

image.png.18c0bd98d2eca8fd3a6ef0e02da3314a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tomuhle?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IMG_4811.thumb.jpg.552e743e84c6c4a1f72a906a782bcd12.jpgIMG_4812.jpg.39611a602a413379fbc09e938ce7debd.jpg

Jen si rikam, proc se na tento ChW nesnese stejna kritika jako na ty primky? Stred ciferniku je na hodinkach bily, na pristrojich sedy, a neni reliefni se soustrednymi kruhy jako u auta, cervene rucky subcifru na pristrojich vubec nejsou, presah hodinove a minutove rucky za osu otaceni take u auta neni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše toto není téma o ChW a ty jsou tu pouze jako ukázka, ale hlavně se tato disciplína nejmenuje obšlahni palubovku, ale vytvoř příjemné funkční hodinky s jednoznačným odkazem ke zdroji inspirace - když už se dává přímo model do názvu hodinek. 

V této disciplíně ChW jasně ukazuje krásné, funkční hodinky - které jsou pěkné i bez přímého propojení na Morgan - neudělají ostudu na ruce, navíc nabízejí inhouse strojek z 5 dní rezervou a indikátorem. 

Naopak Elton dle mého tady selhal - vytvořil produkt, který designově nedosahuje kvalit (čistoty) provedení originálu - zbytečně se u některých prvků odchýlil (ručky) a vrcholem je dělení stupnice ciferníku - korunu tomu dává cenovka. 

Mimo jiné je zajímavá výroční zpráva 2019 - zveřejněná loni na podzim - tržby za vlastní výrobky oproti 2018 poklesly - vzrostla hodnota skladu a nedokončené výroby, celková výše tržeb nepasuje na zmiňované vyprodané kapacity inhouse modelů - 700ks - respektive pokud je to pravda, ukazuje, že Elton reálně prodává své produkty za úplně jiné ceny, než jaké jsou na prodejnách - což napovídá o tom jakou cenu hodinky mají, ne jakou by si Elton přál mít podle svých cenovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem spis na tom hlavnim cifru....

Ja to chapu a souhlasim. Je to horsi nez ten svycar, strojek horsi, cena vyssi...coz asi kritiku zasluhuje. Nicmene mi prijde, ze zas tak uplne odsouzenihodne a odeslane na uplne dno, ty primky nejsou...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, mkshort napsal:

Myslel jsem spis na tom hlavnim cifru....

Ja to chapu a souhlasim. Je to horsi nez ten svycar, strojek horsi, cena vyssi...coz asi kritiku zasluhuje. Nicmene mi prijde, ze zas tak uplne odsouzenihodne a odeslane na uplne dno, ty primky nejsou...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mrkni k ručkám v detailu - i ten hlavní ciferník je plastický - akorát je to blbě nasvětlené, tak se to na ploše ztrácí. 

Co se týče tohoto konkrétního modelu - ano snesla se spousta kritiky, zazněl i smířlivější tón - ve smyslu pořád jen nehaňte - není to tak strašné. Kritika byla poměrně adresná a konkrétní. V rámci té smířlivější skupiny konkrétního nezaznělo nic moc. Body za snahu se tady nerozdávají - není to školní projekt, ale produkt koncernového podniku - který si svou ambiciózní cenovkou klade sám laťku vysoko so se týká očekávání zákazníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Snekofon napsal:

Mrkni k ručkám v detailu - i ten hlavní ciferník je plastický - akorát je to blbě nasvětlené, tak se to na ploše ztrácí. 

...

Pravdu díš. Ale je to fakt jemné... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...