Přejít na obsah

Mimo Avia


Pavel H.

Doporučené příspěvky

Ahoj Všem.

Mám doma staré Švýcarské hodinky po dědečkovi. Děda si je koupil jako mladík ve 30 letech minulého století , nosil je jako voják z povolání u Hraničářského Praporu 2 (Rota Nazdar) a prošli s ním celou jeho službu v Krkonoších, rozpuštění ČS branné moci v roce 1939 i jeho reaktivaci v roce 1945.

Nosil je celý život až do své smrti, bohužel toho o nich moc nevím, pokud by někdo věděl, budu moc rád. 

PC200018.JPG

PC200003.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, historii firmy MIMO si můžeš přečíst zde (MIMO od stránky 26, resp. 33): http://hans-weil.faszination-uhrwerk.de/girard-perregaux_mimo.pdf

Jak správně píšeš, bych Tvoje hodinky datoval na polovinu 30tých let. Často je na internetu v souvislosti právě s tímto modelem zmíněný spojení s Girard-Perregaux, což není úplně "mimo" ;), viz historie, ale strojek máš v předmětném modelu podle mě od Fabrique d'Horlogerie de Fontainemelon (FHF 1).

Jinak Tvoje hodinky znám jen s jinou lunetou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji uživateli JayB za pomoc a informace .

Ano hodinky nabízím k prodeji, ale myslím že je to čistě moje věc . Máme je v rodině téměř  90 let a od smrti dědy jsou v krabičce a jen je natahuji a to je už 32 let. 

Třeba někoho potěší a pokud ne budu je klidně natahovat dál. Já mám na člověka který mně vychoval spoustu jiných vzpomínek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...