Přejít na obsah

Překlápěcí spona - převratný zlepšovák ;o)


Datel

Doporučené příspěvky

Vážení, můj houmofis přinesl další převratnou změnu (konkrétně převrácení překlápěčky)

Popis problému
zjistil jsem, že jak tak celé dny sedím u kompu a ruce mám položené na pracovní desce, tak mi docela začal vadit pantík překlápěcí spony.
Ať jsem měl hodinky kterékoli, pokaždé byla ruka v podstatě položená tou nejcitlivější pokožkou zrovna na tom pantíku a otravovalo mne to.

Popis řešení
překlápěčku jsem otočil. Všecky co byly v hodinkovnici. A pantík je na druhé straně (směrem k palcové straně ruky) a tam nevadí.
Chce to přecvičit dynamický stereotyp při zapínání pásku, ale šlo to překvapivě rychle. 

Proč mne to nenapadlo dřív?
Tak hodinky pokaždé přišly tak, že pantík byl otočený k malíkové hraně, a já jsem si důvěřivě myslel, že výrobce ví, co dělá

Foto správné polohy přezky přikládám a předem děkuji za souhlasná stanoviska ;o)


 

 

 

překlápěčka (2).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, musíte si věřit.
Nakonec, kdo nosí hodinky na pravé ruce (pro mne hrozná představa) tak to má právě v takové konfiguraci.
Komu ta v minulosti používaná poloha překlápěčky nevadí, nemusí nic měnit (prozatím) ;o)
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,

desymetrizace byl první krok u rozebiratených tahů, ale uvedená otočka stejné následovala,
aby ten nepoměr nebyl 30:70 ;o)
Navíc nemám zápěstí ani lovečák, ani vysočinu, spíš to bude tlačenka, 22,5-23,0 cm,
takže silikon a kaučuk použiju v plné délce a zkrátit není co...


 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, warann napsal:

Mne zas zpocatku prislo divny mit preklapecku, aby konec remenu smeroval ke mne. Na IWC jsem to vubec nedaval, pak se to nejak zlomilo a na GS uz to beru jako zcela vyhovujici. 

103DD027-847F-4244-8665-0907B531CCD5.jpeg

Tak určitě. A při "vhodné" délce řemínku ještě vrtám dírku navíc a nic mi nikam nečouhá ;o)
 

kožka (2).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...