Přejít na obsah

Příští zastávka GS. Ale jaké?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 190
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tiez sa ospravedlnujem Kostrovi, ale moze mu to pomoct v konecnom dosledku.
Moje SD za prvy tyzden od nastavenia (zvycajne zmena casu) idu +5 sec. Potom to takto ostane hadam aj cely rok. Ked menim datum, nenastavujem cas. Cize automaty s presnostou okolo +10 sec za rok mi pridu fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kostra napsal:

Představa šestnácti hodin v letadle mě dostatečně děsí na to, abych o tom ani neuvažoval. Ikdyž je mi jasné, ze by jim to dodalo nádherný příběh.

Včera jsem na netu našel skyflake s tahem, prý se dá dokoupit z jiného modelu. Netuší někdo, na kolik ta sranda orientačně vyjde?

Ty tahy na GS stojí kolem 15tis.
U GS z Japonska z druhé ruky bacha na přeleštěné pouzdra. Japonské bazary a Pawnshopy velmi rádi leští/nechávají leštit pouzdra pač se Japonci k těm hodinkám velmi často chovají jak prasata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tahy na GS stojí kolem 15tis.
U GS z Japonska z druhé ruky bacha na přeleštěné pouzdra. Japonské bazary a Pawnshopy velmi rádi leští/nechávají leštit pouzdra pač se Japonci k těm hodinkám velmi často chovají jak prasata.

To není špatná cena za tah. Funglovky skyflake z Itálie za 135, 15 tah a jsem na cenikovce z Koscomu. To už stojí za úvahu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 sec do plusu za dva měsíce, vždy když šoupu datum. Už dva roky stabilně, téměř je nesundavám z ruky. Podle mě je SD ten nejsilnější argument ke koupi GS. Tím nechci říct, že na GS s Hi Beatem je něco špatně. Ovšem SD je unikum bez konkurence. Jak už tu někdo psal, pro Chronomagora, který na ně finančně dosáhne, v podstatě must have.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Screenshot_20201204-195652_WatchCheck.thumb.jpg.ce11d09525a073e45066d62195fbdcd0.jpgz mého pozorování plyne, že je dokonce úplně jedno jestli jsou plně natažené, v půlce nebo skoro na konci rezervy nátahu. Jdou prostě pořád stejně! Tah na snowflake by byl asi dražší, protože jeden dílek je za 3200kč. Takže pozor na to, ale Kostra stejně psal, že titan nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnost u 32kHz kvartzu (který reguluje i plynulý chod SpringDrive) je i tak trochu o štěstí na dobrý kus - nicméně u mých (jsem rád že jsem je nakonec nemusel pustit) SBGA211 jde jen o zanedbatelné +1-2 sekundy měsíčně, s +/- sekundou na trefení se do celé minuty při posouvání času. Titan samotný nepovažuju oproti (taky relativně měkké) 316L za mínus, naopak teď v zimě je fajn že díky 4x nižšímu koeficientu přestupu tepla tolik nestudí (kolega @wizard-ov kdysi dokonce použil označení “homokov”) - a pokud už má luneta koupit ťafku o futro, je šance na menší následky paradoxně menší u lehkých titanových hodinek, které snadněji odskočí B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, villain83 napsal:

AdaMoss- ja se urcite nechci hadat, ale pises, ze treba Hi-beat kalibry dela kde kdo. Opravdu? Kolik takovejch vyrobcu dneska je, bavime-li se o tech, kteri to umej ve vlastni rezii? 

Co já vím, tak urcite Zenith, Ulyse Nardin, TAG Heuer, Girrard-Perregaux, pokud si vzpominam tak v minulosti treba i Longines...Dobre, mozna ne uplne kde kdo no :). Ale kazdopadne to neni podle me az takovy unikat jako SpringDrive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá na finále snowflake vs skyflake.

Ale teď které?

Snowflake: klasika klasik (což je z mého pohledu výhoda i nevýhoda), plus je tah, cifr kapitola sama pro sebe, cenově kolem 5k €, titan výhoda i nevýhoda. Výhoda určitě odolnost proti oceli, docela mi to sedí i koncepčně k hightech strojku, ale odrazuje mě lehkost (rád cítím hodinky na ruce) a proti oceli i odstín do šeda.

 

Skyflake: jedinečnější než konkurent, cifr také kapitola sama o sobě, bude nutné dokoupit tah, tím pádem cena tak o 1000€ vyšší, ocel jako plus.

 

Alternativy jsou sbge209, sbge205, sbgm221, sbga201, sbga283

 

3D38FE0D-49B8-45AC-BFC3-3C38C61600C2.thumb.jpeg.ab8d7b426e60854178e95977bfbeb811.jpeg

 

 

2615441-997a82a8bf752dc7cf03b33d3b6ea1a5.jpg.9bdd9bc3ad718b9aaf586df692d75f65.jpg

image2.thumb.jpeg.f7177c383b16f6cb74e3109abf3efb81.jpeg

Grand-Seiko-Spring-Drive-Snowflake-titanium-SBGA211-Review-6.thumb.jpg.532dd985c4474917c7f931d103f89e2f.jpgGS7-3Q_copy_1600x1600.thumb.jpg.02ca7be6158898824edf16b8ea26a7da.jpg.c4fecf29949085850603cd8b4f7048e2.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych vzal Tvoje finále, tak Snowflake. Ta bílá je nadčasová a právě barva spolu s plasticitou cifru dala vzniknout jménu. Skyflake je nesmyslné jméno, pouhý násilný klon původního. Navíc ta modrá je sice líbivá (zatím i neotřelá), ale tím spíše se časem okouká. Už se těším na bledě zelený a lososově růžový variace. Titan VS ocel si musíš rozhodnout sám, já chtěl původně ocelový. Následně jsem se nechal nalomit a dnes jsem nepokrytě rád za svý 231. Teď už bych ocel skoro ani nezvažoval. Ale to je naprosto subjektivní. Šťastnou ruku při závěrečným souboji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...