Přejít na obsah

Příští zastávka GS. Ale jaké?


Doporučené příspěvky

Kluci díky za názory, je to prostě dilema a jak tu někdo zmiňoval, už na startu, je to těžké rozhodování. Na každých, které jsem zatím zvažoval je nějaká slabinka a naopak něco nádherného.

44GS pouzdrem si nejsem úplně jistý, ale chápu, že k tomu tak nějak patří. Zase mě u těch 373 trošku mrzí hodně světlý odstín champagne cifru, což naopak splňují 283 a to pouzdro mě nijak neuráží a bez pětičlánku tahu se asi také obejdu. U obou je výhoda ve spring drive, který mi spolu s quartzem ke GS sedí nejlépe.

Ale ty 221 prostě mají koule, z mého pohledu nádherné oblekovky, GMT vůbec nevyužiju, ale dodává tomu šmrnc. Být v nich spring drive asi fakt není co řešit.

 

Zamotá ten výběr ještě někdo jinou alternativou nebo jsem si kolem toho kila vyzobal rozumné kousky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 190
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 18 minutami, wawrik napsal:

Byť v nich SD, máš k tomu skvelému ciferníku pribalenú aj tú dementne umiestnenú rezervu chodu a je po estetike...

Máš recht Cecilko;-) Ale třeba by to zvládli i bez rezervy:-)

před 16 minutami, Liqid napsal:

Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc ti řeknu, ze kdyz ty Sbgm221 vobjednas ted v Koscomu, tak je budes mit na přelomu 01/02 2021. Jak to vim se me neptej...

Já to vím ode dneška od Chumpuse:-) Ale jestli je bereš taky, tak si počkám, až je trošku ponosíš a pak je od tebe vezmu po snejkovsku za férovku:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Kostra napsal:


Asi už zbytečně velké. Mají nějakou výhodu oproti výběru?

Veľké ti určite nebudú. Pozri ako je to puzdro robené. Ten ciferník je tam dosť "utopený", čo celé hodinky zmenšuje. Keďže nosíš pamy a podobné obludy, 41mm v podaní GS budú úplne v pohode. 

Výhody oproti ostatným je asi tá, že má puzdro ako 283, ale rezervu ako 373. Pri 283 mi nejako nesedí ten index na 12. Tam by lepšie pasoval dvojitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím Vaším "řádově" opatrně pánové, to by znamenalo že je tam "o řád" (resp. "o nulu na konci") víc a nebo míň - což naštěstí není tak úplně pravda, když při pouličních cenách SD kolem kila bývá ten rozdíl jen nějakých 30 tyček. Být to "o řád" ve švýcarském stylu, tak za upgrade z "prémiových" quartzek á 30k na automat byste vyvalili Rolexových 300 tyček - a kvůli "prestižnímu" SpringDrive (na kterém prý ubohý Toyodův koncern dodnes prodělává!!!) už byste prodávali barák, abyste zchrastili Pátkovy 3 mega... :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľké ti určite nebudú. Pozri ako je to puzdro robené. Ten ciferník je tam dosť "utopený", čo celé hodinky zmenšuje. Keďže nosíš pamy a podobné obludy, 41mm v podaní GS budú úplne v pohode. 
Výhody oproti ostatným je asi tá, že má puzdro ako 283, ale rezervu ako 373. Pri 283 mi nejako nesedí ten index na 12. Tam by lepšie pasoval dvojitý.

Právě, že mám samé obludy a hledám něco menšího:-) Myslel jsem, ze 283 i 373 mají stejný strojek i rezervu. Pletu se? Tipoval jsem oboje na klasiku 72 hodin.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Radek124 napsal:

S tím Vaším "řádově" opatrně pánové, to by znamenalo že je tam "o řád" (resp. "o nulu na konci") víc a nebo míň - což naštěstí není tak úplně pravda, když při pouličních cenách SD kolem kila bývá ten rozdíl jen nějakých 30 tyček. Být to "o řád" ve švýcarském stylu, tak za upgrade z "prémiových" quartzek á 30k na automat byste vyvalili Rolexových 300 tyček - a kvůli "prestižnímu" SpringDrive (na kterém prý ubohý Toyodův koncern dodnes prodělává!!!) už byste prodávali barák, abyste zchrastili Pátkovy 3 mega... :speak_cool:

ajajajaj :suicide_anim::wallbash:

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kostra Nepleteš - všechny "automatické" SD mají 3-denní rezervu chodu, delší najdeš jen u ručně natahovaných limitek.

A jestli hledáš něco jako "opačnou alternativu" k masivním hodinkám, tak zrovna ten GMT model SBGM221 už je se svými 13,7mm bachratý jak plnotučná chrona, zatímco SD modely mají 12,3 - 12,5mm. Rozdíly v průměru dělá spíš ta různě široká designová "sukýnka" po obvodu (která ty hodinky opticky snižuje), zatímco strojky i ciferníky bývají fyzicky stejně velké. 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Kostra napsal:


Právě, že mám samé obludy a hledám něco menšího:-) Myslel jsem, ze 283 i 373 mají stejný strojek i rezervu. Pletu se? Tipoval jsem oboje na klasiku 72 hodin.

Zle som sa vyjadril, myslel som indikátor rezervy na ciferníku. Pri 283 je taký "jednoduchší".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=12491]Kostra[/mention] Nepleteš - všechny "automatické" SD mají 3-denní rezervu chodu, delší najdeš jen u ručně natahovaných limitek.
A jestli hledáš něco jako "opačnou alternativu" k masivním hodinkám, tak zrovna ten GMT model SBGM221 už je se svými 13,7mm bachratý jak plnotučná chrona, zatímco SD modely mají 12,3 - 12,5mm. Rozdíly v průměru dělá spíš ta různě široká designová "sukýnka" po obvodu (která ty hodinky opticky snižuje), zatímco strojky i ciferníky bývají fyzicky stejně velké. 

Ale z těch 13,7 mm bachratosti bude docela dost to mega sklo, takže by to neměl na ruce být takový koblížek, jak se podle čísla zda, nebo?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...