Přejít na obsah

Vzdálenost a doba dojezdu do práce.


Nick06

Doporučené příspěvky

Cca 50 km, bud 50 minut vlakom + 10 min MHD, alebo 55 km autom, to je zhruba 35min po okreskach a dalsich 30 min v rannych kolonach po meste. Autom je to pohodlnejsie, vlakom a MHD podstatne lacnejsie. Vo vlaku ak nie je s kym cestovat si vacsinou citam alebo pustim nejaky podcast. Fungoval som takto od januara 2018 az po coronu, teraz som uz do marca na HO. Zo zaciatku som si zvykal, kedze predtym som robil 7 rokov v smenovej prevadzke a dochadzal vyhradne autom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dvě minuty pěšky do kanclu, cestou je školka i škola a třeba i malé potraviny, když byly děti malé, vodil jsem je a někdy i vyzvedával. K nezaplacení. Ale jinak jezdím měřit (zdaleka ne teda každý den), jednou 5 km, jednou 80 km, sem tam třeba 300 (to případně přespávám(e) na místě), ale to už je ta práce - čas v práci, patří to k ní, ten čas, auto i hotely platí zákazníci. A řídil jsem vždycky rád (i když poslední dobou mě to občas pěkně se.. v tom, co dnes lidi předvádějí na silnici), tím, že jedu pokaždý jinam, to není všední stereotyp a poznal jsem díky tomu hodně pěkných koutů i řekněme svérázných míst v naší zemi a taky potkal a poznal různé lidi, profese a třeba průmyslová odvětví. A taky se dostal na místa, kam se jinak člověk běžně nedostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35 min. po dálnici, je to 45 km. Bydlím na konci města u dálnice, zaměstnavatel sídlí taky 5 min. u dálnice.

Jsem schopný dvouhodinové cesty do práce, ale to už mi musí zaměstnavatel přispět.  

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejlepsi bylo prvni zamestnani, ktere jsem mel 300 metru od bytu. pak jsme se prestehvoali z centra na okrajove sidliste (8 km) a zvykl jsem si v MHD cist knizky (jezdit autem nemelo cenu hlavne kvuli parkovani), pak jsme se zase prestehovali trochu blize (asi 6 km) odkud se dalo dobre dojizdet na kole nebo behat.

poslednich pet let dojizdim z vesnice do mesta asi 35km. ze zacatku se dalo v pohode jezdit za 28-30 minut, ale protoze se rapidne zvedla hustota dopravy a prakticky porad neco na tech silnicich opravujou, trva to tak 35-40 minut a to uz me prestava bavit. na kole to trva necelou hodku a pul, uz jsem to parkrat i bezel, neco pres tri hodiny :) letos jsem stejne vetsinou pracoavl z domu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte si taky, že tahle blbá doba kromě jiného ukázala, že hodně lidí cestuje a zabíjí tím čas (třeba i někdo z vás) zbytečně? Že v dnešní technologické době existují jiná řešení?

Stoprocentně. Jenom to vyžaduje spolehlivý lidi. Ne kazdej má dostatečnou vůli se donutit z domu opravdu dělat. Lítat a jezdit do ciziny se už služebně taky tolik nebude si myslím.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, geometr napsal:

Myslíte si taky, že tahle blbá doba kromě jiného ukázala, že hodně lidí cestuje a zabíjí tím čas (třeba i někdo z vás) zbytečně? Že v dnešní technologické době existují jiná řešení?

Záleží na oboru. Bylo by zajímavé kdyby kolegové psali i odvětví v kterém pracují.

Ale jinak odpověď ano, myslím si to. S dovětkem, že to bude individuální až ke konkrétní pracovní pozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám 55 min od dveří ke dveřím, vzdálenost asi 30km, takže alternativně na kole cca. 1,5h. Jediný problém je že ČD lehce udělají z 55 minut třeba 155 minut, žádný problém. ČD= čekej dlouho. Aspoň že na příjezdy nečekám většinou dlouho, bydlím hned u stanice a vybíhám s nadsázkou až se skřípěním brzd 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

65 km jedna cesta, t.j. 130 km denně 4x týdně. Už 11. rok.

Velmi záleží na tom, jak si té práce vážíme - z hlediska zábavnosti a materiálně. Jinak ten čas nepovažuji za ztracený - cestou si srovnám hlavu, promyslím, co je třeba a někdy poslouchám audioknihy. V zimě je to někdy opruz, je třeba mít odpovídající povoz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, geometr napsal:

Myslíte si taky, že tahle blbá doba kromě jiného ukázala, že hodně lidí cestuje a zabíjí tím čas (třeba i někdo z vás) zbytečně? Že v dnešní technologické době existují jiná řešení?

urcite je super, pokud tahle doba efektivne urychlila a na mnoha mistech vubec umoznila praci z domu.
ale kdykoliv jedu autem do kanclu, tak nemam pocit, ze bych nekde videl snizenou hustotu dopravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Tom4 napsal:

Záleží na oboru. Bylo by zajímavé kdyby kolegové psali i odvětví v kterém pracují.

Ale jinak odpověď ano, myslím si to. S dovětkem, že to bude individuální až ke konkrétní pracovní pozici.

Aktuálně jsem nutriční terapeut/vedoucí stravovacího provozu v domově pro seniory, cesta door to door cca 20 km/15 minut autem, od příštího roku budu dělat stejnou práci ale v nemocnici, jedna cesta bude tak 55 km/50 minut.Autobus/vlak vzhledem k tomu kde bydlím je nemožná volba, to bych strávil snad víc času přestupama a cestou než prací :)  Řídit mě zatím baví a vzhledem k tomu co platím za bydlení teď a jaké jsou ceny v místě zaměstnání se to kupodivu i vyplatí. Asi bude chvilku vopruz vstávat před pátou, na novém pracovišti budu začínat o půl hodinu dřív než teď (a taky dřív končit) takže v obou případech platí, že doma jsem mezi 15 - 15:30- Home office jsme si zkusili kvůli karanténám, (měl jsem covid, kolegyně v kanclu taky), jako  administrativa z domu dělat jde ale je to nouzovka, nehledě na to mě to doma po 10 dnech už pěkně sralo. Potřebuju pravidelnou změnu prostředí domov/pracoviště a kontakt s lidma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...