Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kecání do inzerátu bych ocenil v případech, že jsou uvedeny mylné nebo zavádějící informace. Gentlemanství by bylo fajn ale sám jsem se zde na fóru kdysi na vlastní kůži přesvědčil, že zde krouží supi, číhající až uděláš gentlemanskou chybu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásny vianočný deň všetkým. Píšem sem malo, ale nedá mi to. Súhlasím so zmenou všetkých pravidiel. Ak chcem kúpiť, stačí mi sz a buď to vyjde alebo nie.
Ale je fakt, že niekedy fakt trvá, kým v inzeráte nájdem podstatu, lebo musím scroll kopec balastu. Toto fórum je super, a ako všade, veci sa menia. Kto chce sa prispôsobí, kto nie, hold....
Za mna komplet áno.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inzerci sleduju pravidelně a souhlasím s tím- a mockrát jsem to tady taky napsal- že když jsem tu začínal, ta diskuse pod inzeráty byla pro mne snad nejcennějším zdrojem informací, ze kterého jsem se fakt moc naučil. Vlákna o hodinkách samozřejmě taky, ale na konkrétních případech v inzerátech se člověk fakt vyškolil docela rychle. Svého času jsem tady pak dost bojoval za zachování diskuse v inzerci právě z tohoto důvodu. 

To bylo ale v dobách, kdy nás tu bylo o dost míň a lidi se tak nějak chovali jinak. Doba pokročila, o diskusi v inzerátech dokonce proběhlo celkem férově  hlasování  a uzákonila se pravidla, která zase celkem dobře nějakou dobu fungovala. Diskuse pod inzeráty skoro vymizela, a tolerována byla jen tam, kde bylo o čem pochybovat. Výhoda byla v tom, že se mohl otevřeně ozvat odborník na daný předmět prodeje a upozornit na nějaký lapsus, o kterém ani prodávající nemusel vědět. Jenže doba zase pokročila a úroveň inzerátů i případné diskuse dost poklesla.

Taky jsem to už mockrát psal, jak si vážím práce moderátorů, a musím si připustit, že je to práce asi těžší a těžší, jak přibýváme a jak se fórum zahušťuje. Diskuse pod inzeráty ztratila svou samočistící funkci a možnost kontroly je v tom stávajícím  objemu asi menší. A tak - ač souhlasím s kolegy , co říkají, že pravidla byla nastavena dobře - je asi čas na změnu, která by obecně moderátorům ubrala práci, pročistila inzerci a umožnila sekci nákup- prodej další existenci. Do toho, co by mohlo pomoci, a jak to nejlépe technicky zajistit, vidí asi nejlépe moderátorský tým. Nechal bych na nich, s jakou podobou sekce se rozhodnou jet dál. Pokud vykrystalizuje několik možností, považuji za vyzkoušené, že  hlasování / anketa ukáže správnou cestu. Respektování názoru většiny nám tady zatím vždycky fungovalo docela  dobře. Zase to půjde...změna je Život...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Do sekcie len preletím čo kto kupuje/predáva. Ešte som ju reálne nevyužil, ale v najbližšej budúcnosti určite príde aj na mňa. Ako sa to nastaví, zaužíva budem rešpektovať. Držím palce Bertovi.
Pekne Sviatky všetkým

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuu..ani neviem ako zacat. Lebo je toho vela. Som na fore 13 rokov. Nepatrim k aktivnym clenom ktorí vypisujú prispevky, ale aktivne citam, sem tam niečo predám, sem tam nieco kupim. Co ocenujem na fóre je presne to ze vidime svoju históriu, recenzie a vieme ze ak da clen inzerat tak su hodinky v stave v akom pise.  Ked kupujem nemám absolutne strach poslať peniaze na ucet ked vidim ze je to seriozny clen. Zabranit treba presne tomu aby sa tu dostali ľudia ktorí zaplatia 3 ecka za inzerát nic o nich nevieme a ked oklame par clenov neskoro ze dostane ban :( kecanie do inzeratov ak to nie je k veci by malo byt prisne potrestane. A mozno este jedna rada.. bertove ihrisno - bertove pravidlá.. ale predtym nez by som cokolvek urobil bert a riešil navrhujem poradit sa s adminmi ktorým doverujes :) lebo zlost je zly radca a keby sme toto riešili o 24 hodin ked kaša vychladne pozerali by sme sa na to inou optikou. Moj  nazor, nemusi sa s nim kazdy stotoznit. Prajem pohodove sviatky chlapci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pry "jste banda neukaznenych parchantu".... nadsazku chapu, ale tento styl pristupu zda se mi vice nez nestastny. Jsem tady bez par tydnu deset let, ale tohle je jak vejit do svoji oblibeny hospody a dostat rovnou jednu mezi oci.

Jsem pro stavajici pravidla zachovat. To, co navrhuje Bert, jsou jina pravidla, taky davaji smysl, ale v pravidlech to neni. Stavajici pravidla jsou ok, staci je dodrzovat. A jak psal Liquid, vypnout v prodeji moznost sledovani. 

Názory typu prodam si co chci komu chci za kolik chci ve smyslu aukci po sz, dam o 30 vic a prijedu hned, nesdilim. Jednou dam inzerat, tak prodavam za tolik, kolik tam uvedu. 

Hezke Vanoce foru gentlemanu

Edit: jedna zmena me napada, inzerat by mel povinne obsahovat kompletni info o hodinkach, stav, puvod, stari, fotky atd.

Edit 2: a opet zverejnit archiv uzamcenych inzeratu at je jasno.

Upraveno uživatelem kdojinej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o řadě dobrých návrhů technického charakteru (automatizované nastaveni a procesy) doteď nevime, zda jsou v případě Chronomagu možné. Těžko pak rozvíjet další návrhy :)
  • určitě bych se vyhnul pevné struktuře inzeratů, jak tu někdo podle Uhrfora navrhoval, bylo by to hodně nefér vůči prodejcům, kteří nemají problém napsat pěkný inzerát. Forma inzerátu o prodejci taky leccos vypovídá, timhle by se to všechno zglajchšaltovalo a to je vždycky naprd. Forma inzerátu by měla zůstat jednou z forem strategie prodejce.
  • nápad s pevným počtem UPŮ a zrušenim jejich časového omezení mi přijde super!
  • smazání inzerátu po dvou měsících je OK, ale - podle mne - na spodní hranici rozumného časového intervalu. Sám bych se přimlouval za 3 měsice, ale chápu, že pro volbu té spodní hranice je asi nějaký dobrý důvod.
  • Ad Vanilla: někdo na něj něco zkusil, on odmitl. Jediné, co neudělal je, že to nenahlásil. Otázka stojí: je ten akt nahlášení spiš kultivací fóra, nebo bonzovánim? Je to nahlašování v souladu s duchem gentlemanství, kterým se tu neustále zaklináme? Sám nemám problém upozornit na spambota, ale u živého člena s nějakou historií na fóru to je něco jiného...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stav ? co já třeba vím kdy naposled viděly hodináře ? Chápu že u některých kousků je to důležité, ale u kbelíku PRIMek ...proč ? Jasně, nafotit, popsat stav, a tikají- netikají...

Původ ? U čtyřicet let starých hodinek ho prostě často neznáš..

Stáří ? Jako kdy mají narozeniny ? U některých značek prostě nevíš...

Fotky- jasně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe to vidím velmi prostě. Pravidla bych nechal tak jak jsou. Myslím, že jdou nastavena správně a logicky.
Rozhodně bych ale zavedl nemilosrdný ban za kecání do inzerce.
Pokud má někdo potřebu se v rámci inzerce na cokoliv zeptat nebo se vyjádřit, může okamžitě napsat inzerentovi soukromou zprávu a ptát se nač potřebuje. Pokud tento nereaguje, sám si pod sebou podřezává větev a neprodá.
Pokud má kdokoliv pochyby o regulérnosti apod v rámci prodávané věci, může klidně napsat moderátorovi zodpovědnému za inzerci a ten může velmi jednoduše věc posoudit a případně řešit.
Takže tak ;-)
Howgh!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert, vazeni prispievatelia, s velkym zaujmom som si precital celu diskusiu. Dlho som vahal, ci prispiet svojou troskou…

Bert, uplne respektujem, ze toto je Tvoje forum a chapem, ze cela situacia okolo toho inzeratu Ta vytocila. Aj ja mna tu obcas zarazaju ponuky obitych znicenych hodiniek, za ktore chcu nehorazne sumy… Mrzi ma ale sposob Tvojej reakcie. Pises, ze neznasas komunizmus, ale nas si tu vsetkych strcil do jedneho vreca - citujem “nerespektujete pravidla”, a tak nas ides trestat… Nehnevaj sa, ale trochu si to dal na Matovica, (slovenski uzivatelia vedia, o com hovorim)…

Napisem za seba - primarne som sa na toto forum prihlasil kvoli moznosti cerpat technicke informacie a zaujimavosti zo sveta hodiniek a snazim sa tiez svojou troskou prispiet. Velmi si vazim tych, ktori takouto pridanou hodnotou robia toto forum tym, cim je . Ci uz sa to tyka renovacii, recenzii, skusenosti, technickych informacii, zaujimavosti, nadhernych fotovlakien -  @accutron, @AdaMoss, @stenly, @valjoux, @Jeronimo, @zekon7302 - chalani, aj vdaka Vam ale aj mnohym dalsim sa tu oplati chodit.

 

Nemyslim si, ze tuto partiu mozes hadzat do jedneho vreca s priekupnikmi, alebo uzivatelmi, ktorych pridana hodnota konci vo vlakne “co ma dnes nastvalo”, alebo prispevkami “nadhera”, "super", "krasny hodinky" - pri vsetkej ucte k celemu kolektivu prispievatelov.

 

Aby som len nedristal, ale skusil sa vyjadrit k danej situacii - rozumiem Tvoje rozhorcenie. Rozmyslal som, co navhrnut…

Uprimne, nove pravidla prispievania do inzercie ma nepresvedcili . najma ten lock inzeratu od zaciatku mi pripada trochu cudny.

Zvysit prah moznosti prispievania do inzercie (viac prispevkov, alebo dlhsi cas na fore)? Hmm, nie som si isty. Ak chce niekto “nabit” xy prispevkov, urobi to za par dni..

Spoplatnenie inzercie? Hmm, pre mna ok, ale ak som priekupnik, ktory chce na ocucanom obitom storocnom Rolexe trhnut majland, tak Ti tu stovku dam s prstom v ri.. ehm v nose.

A tak moj navrh je ponechat pravidla inzercie nastavene tak, ako su, ale zvysil by som pocet moderatorov, ktori budu strazit dodrziavanie pravidiel - myslim, ze ak by si tu verejne ponukol moznost moderovat, urcite by sa par ludi naslo…

 

Tolko moj nazor. Dufam, ze ho vezmes ako prispevok do diskusie a nie kritiku.. Zelam vsetko dobre Tebe aj Chronomagu - som vdacny, ze mame toto ceskoslovenske forum!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásnej sváteční den chlapi, 

nevím, jestli už nebylo zmíněno, ale při průletu jsem nenarazil. Jsem řekněme velimi častej nakupující a prodávající - v podstatě nechci řešit nic mimo fórum, takto dobrou zkušenost s místními členy mám...

Restrikce na platnost - byť jsou podle mě 2 měsíce málo, smysl dává (chápu, že tohle je záležitost vyloženě ulehčující následnou správu prodejního vláka), počet upů - tady si dovolím malou úvahu.

Pokud nebude nijak omezena doba, po které může prodávající / kupující upovat - tak budou někteří svoje inzeráty zcela jistě tlačit. Pokud půjde - tak následně založí novej inzerát. V mezidobí ale, běžnej inzerent, pokud nepřistoupí na hru a frekvenci aktualizací rychlo-upařů prostě zapadne. A rozložení inzerátů bude rázem takový, že nahoře budou ti, kteří mají potřebu to tlačit a ev. se přetlačovat a pak zbytek, kterej to nechá ležet a pojede si možná pro obnovu nějakejch těch aktuálních 5 dní (který jsou podle mě velmi moudře nastavený). 

Chápu, že je to další věc ke hlídání ale může výrazně pomoci "zdravému rozložení" inzerátů a celkově přehlednosti prodejních / nákupních vláken. Navíc by se pak dalo uvažovat o zrušení restrikcí na počet upů a nechat jen kombinaci časového omezení per up a celkové délky inzerátu - pak mazat. 

Zároveň jsem z postojů Berta vypozoroval, že je toho na správu opravdu hodně a tak mě napadá dost možná kacířská otázka - nebylo by možný rozšířit tým adminů - kteří by na "chod a řád" fóra dohlíželi? Když by se rozmělnila práce pár jedinců, ponížili by se nároky na jejich nasazení a tudíž by možná nebyli některý věci vnímaný tak kriticky. Určitě je mezi námi spoustu lidí, kteří sem chodí víceméně každý den - včetně mě a tak by mohli na některé části dohlížet. Nevím, nedovedu si představit, co je za tím, nikdy jsem správu neřešil - ani nevím, jak složité by bylo organizaci mezi členy plánovat - tady bych mohl poskytnout vlastní zkušenosti se vzdálenou spoluprací, existuje celá řada skvělých nástrojů, kde lze debatovat per téma / problém / sekci, témata dělit, řešit přímý messaging atd. - třeba by to za to vynaložené úsilí stálo. 

Každopádně díky za fórum a přeji všem krásný svátky, Lukáš. 

Upraveno uživatelem vE13Lius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja predpokladám, že ak hodinky po 10 UPoch alebo dvoch mesiacoch nepredám, tak bude zákaz ich nejakú dobu inzerovať (akú Bert chce nastaviť netuším, nešpecifikoval to), aby s zabránilo tomu, že niekto svoje UPy "minie" za 10 dní, inzerát zmaže a ďalší deň vytvorí nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, straspol napsal:

Stav ? co já třeba vím kdy naposled viděly hodináře ? Chápu že u některých kousků je to důležité, ale u kbelíku PRIMek ...proč ? Jasně, nafotit, popsat stav, a tikají- netikají...

Původ ? U čtyřicet let starých hodinek ho prostě často neznáš..

Stáří ? Jako kdy mají narozeniny ? U některých značek prostě nevíš...

Fotky- jasně. 

Myslel jsem tim, ze je fajn, je-li v inzeratu treba ze jsou kupovany na foru, od toho a toho nebo neco v tom smyslu. A stari = kupovano kdy, u AD?, na blesim trhu? U sedivky? Nicmene tato informace ma smysl u hodinek jineho typu nez kbelik primek jak pises.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pouvažujem aj ja.

Čo sa vlastne stalo? V jednom predajnom inzeráte sa porušilo pravidlo nekecania do inzerátu. Moderátor nezakročil, tak zakročil šéf a vypol vlákno.Teraz sa debatuje o nových pravidlách, ktoré by zabezpečili vymožiteľnosť starých bez /alebo min./zásahu moderátorov.

Výsledok? Budú nové pravidlá, časom sa aj tie porušia /napr. do Upov sa napíše niečo nevhodné.../ a zopakuje sa tento proces. Žiaľ svet je už taký - človek je gentlemanom už pred reg. do fóra a ak nie je, ani dodržiavaním pravidiel sa to nezmení.

Ako ďalej? S kľudom, však sú Vianoce /a covid/. Nové pravidlá? Viac pravidiel, viac porušení. Spoplatnenie? To je zložité a iný level /vzhľadom na FS/.

Takže neviem, nech rozhodnú múdrejší a ja sa prispôsobím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co max 10x up, ale s minimalnim casovym rozpetim, alespon 72h od posledniho upu? Asi by si kde kdo rozmyslel, jak casto se mu pak "vyplati" behem tech dvou mesicu inzerat UPovat nahoru. 🙂

Upraveno uživatelem JendaM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Nejsmutnejsi je, ze pokud se na hodinkovem foru clovek podiva na sekce, ktere jsou v pohybu, je to "ostatni zabava" a "prodej". Kdyby obe nebyly (viz pred par lety vypnuti "ostatni zabavy" @Kamil, ted "prodej" @Bert), bylo by tu dost mrtvo. Jestli je to dobra vizitka, je otazka na majitele. Za me je to bohuzel upadek. Resi se tu postele, boty, chlast, bitcoin, zumpy, flamy, kdejaky voloviny... Hodne lidi tu chce akorat co nejlevneji nakoupit, pak idealne dobre prodat. Recenze, entuziasmus, mistni ambasadorstvi tu jsou uz jen minimalne. Byly doby, kdy se tu vasnive diskutovalo o hodinkach. Ale z tehdejsich clenu uz je tu aktivnich minimum. No nic... takova je doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...