Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

Přátelé, fórum Prodám/Koupím jsem učinil nedostupným pro členy Chronomagu s výjimkou Adminů. Někdy pozdě večer Vám k tomu napíši více. Lze však s vysokou mírou pravděpodobnosti předpokládat asi takovýto úvod: .... " Protože se tady (především v sekci Prodím/Koupím) vyskytuje celá řada pitomců nerespektujících základní pravidla slušnosti, natožpak zde tolikrát zmiňovaného gentlemanství, přestává mne bavit být mecenášem fóra, které již ztratilo .........."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert připnul téma
  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, děkuji za diskuzi, která se paralelně v několika vláknech na téma PRODÁM/KOUPÍM rozproudila. Jak mi to jen čas dovolil, diskuzi jsem sledoval. Musím přiznat, že i některé "odchylky z normálu" byly poučné, a otevřely mi oči, jak takový průměrný (či běžný) chronomagor na tento diskuzní klub nahlíží. Nyní již ale k věci samé. To, co se stalo v prodejním vlákně a následné smršti SZ (upozorňuji: sledována četnost, čas, počet - nikoli obsah) je pro mne neakceptovatelné, a pokud by se to mělo opakovat, nebudu mít dále zájem Chronomag provozovat.

Jsem toho názoru, že problém by bylo dobré rozdělit do tří rovin:

1. Totální absence respektu k pravidlům, kecání do inzerátů, tím pádem jeho/jejich UPování, a z toho plynoucí poškozování ostatních slušně inzerujících.

2. Oprávnění inzerovat.

3. Povinný obsah inzerátu, potažmo obsah inzerátu zakázaný.

Začnu úvahou nad bodem číslo jedna. Konec konců je to jednodušší. Jste nevychovatelná banda 🙂 , která pravidla nedodržuje. Mám už po krk těch blbých výmluv typu: já to tak nemyslel, sorry, ale musím ... , no co, vždyť se nic nestalo, měl jsi mne nejdřív varovat ..... atd. Myslím, že následující pravidla nebudou nad míru omezující, a konečně udělají v inzerci trochu pořádek. V tomto případě po stránce formální. K věcné později. Tedy:

1. Každý autor inzerátu svůj inzerát povinně ZAMKNE ihned po uveřejnění.

2. Inzerát lze nejvýše DESETKRÁT aktualizovat. A to bez jakéhokoli časového omezení.

3. Inzerát, který byl aktualizovaný VÍCEKRÁT, nežli desetkrát je smazán. Autor PORUŠIL PRAVIDLA, dostává ban.

4. Inzerát starší DVOU MĚSÍCŮ je bez dalšího mazán moderátorem.

Vím, že jste chytří jak opice, ale pro jistotu se pokusím jednotlivé body okomentovat, abych zabránil mnoha dotazům:

1. Každý autor inzerátu svůj inzerát povinně ZAMKNE ihned po uveřejnění. - Takhle mu tam nebude moci nikdo kecat. Pokud bude mít kdokoli potřebu inzerát okomentovat, bude mít možnost. Poblíž inzerce založim sekci KOMENTÁŘE K INZERCI. V této bude moci kdokoli s inzercí polemizovat, tuto komentovat. Každý kupující si tím pádem velmi lehce může zjistit, zdali někomu na inzerci něco nevoní, či nikoli.

2. Inzerát lze nejvýše DESETKRÁT aktualizovat. A to bez jakéhokoli časového omezení. - 5 dní byl nějaký pokus o zavedení pravidla. Naprosto chápu, že někdo na prodej spěchá, a proto zvolí i třeba denní aktualizaci. Inu, každý svého štěstí strojvůdcem. IMHO deset aktualizací je tak akorát.

3. Inzerát, který byl aktualizovaný VÍCEKRÁT, nežli desetkrát je smazán. Autor PORUŠIL PRAVIDLA, dostává ban. - K tomu asi netřeba cokoli dodávat.

4. Inzerát starší DVOU MĚSÍCŮ je bez dalšího mazán moderátorem. - je mým názorem, že cokoli se do dvou měsíců neprodá, je ležák, který zbytečně zasírá prodejní vlákno.

 

Souhrnně na závěr této kapitolky dodávám, že komunikace tím pádem poběží via SZ, což je dle mého názoru jediné možné. Kdesi v diskuzi byla dnes zmíněna možnost naopak SZ uzavřít, a komunikovat pouze přes vlákno. Nemyslím, že by to byla dobrá cesta, navíc si to technicky nedokážu představit.

Prosím, pojďme nyní ZDE, V TOMTO VLÁKNĚ diskutovat o oněch čtyřech jednoduchých pravidlech, která (dle mého soudu) výrazně pomohou eliminovat nešvar, popsaný mnou výše, jako: "Totální absence respektu k pravidlům, kecání do inzerátů, tím pádem jeho/jejich UPování, a z toho plynoucí poškozování ostatních slušně inzerujících."

K tématům:

2. Oprávnění inzerovat.

3. Povinný obsah inzerátu, potažmo obsah inzerátu zakázaný.

bych se rád dostal později. V řádu desítek hodin, to vše v závislosti nad obsahem diskuze k bodu 1.

Zatím díky, pojďte na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert odepnutý a připnutý toto téma

Připomínky: A pokud inzerát uzamkne a založí znovu, dostane ban nebo ne? A když udělá nový fotky? A když hodinky koupí zpět? A když má stejných hodinek víc? A pokud nedostane ban, budou se banovat lidi za 11. upování namísto znovuzaložení? Přecijen jsou typy hodinek, které si kupce hledají dlouho nehledě na cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Každý autor inzerátu svůj inzerát povinně ZAMKNE ihned po uveřejnění. Klidně

2. Inzerát lze nejvýše DESETKRÁT aktualizovat. A to bez jakéhokoli časového omezení. Proč ne

3. Inzerát, který byl aktualizovaný VÍCEKRÁT, nežli desetkrát je smazán. Autor PORUŠIL PRAVIDLA, dostává ban. V pořádku

4. Inzerát starší DVOU MĚSÍCŮ je bez dalšího mazán moderátorem. Dal bych 3 měsíce, ale spokojím se i se dvěma.

A nebo nechat jak je a tvrdě trestat kecy v inzerátu. 

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, JendaM napsal:

Trebas na knife.cz si muzes sve inzerni vlakno smazat,. coz by usetrilo praci modum. 🙂

Coz je prave dost na nic, clovek aby si delal printscreeny nez mu to prijde. Ale dalo by se to resit sekci "smazane", kde by byli k dohledani. Ja furt nechapu co je za cil takovychto zmen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová úprava mi příjde OK. Technicky to předpokládám vyřešit lze - když si zamknu svůj inzerát, můžu ho 10x otevřít, aktualizovat a opět uzavřít? Ideální by byla i možnost smazání autorem. Bylo by tak jasné, že vše co je v sekci je platné.

Ostatní pravidla - 50 příspěvků, půl roku registrace atd. Zůstane bez změny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Poblíž inzerce založim sekci KOMENTÁŘE K INZERCI. V této bude moci kdokoli s inzercí polemizovat, tuto komentovat. Každý kupující si tím pádem velmi lehce může zjistit, zdali někomu na inzerci něco nevoní, či nikoli." 

Tímto se vlastně objeví to zapovězené kecání do inzerce, a to v masivní míře, včetně všech negativních jevů s tím souvisejících. Navíc, dojde k částečné archovaci prodejních cen a omáčky okolo. Tedy opět negativní jev, který byl zrušen smazáním archivu. 

Za mě osobně bez této sekce.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu respektovat nova pravidla, stejne jako jsem respektoval stara, dava mi to smysl a nemam s tim problem. Mimochodem, jak tohle funguje treba na uhrforu? Co ja vim, tak tam do toho taky nikdo nekeca, tak to jsme jako narod opravdu takovi exoti, ze se nekteri jedinci nemuzou pomoct?

Budouci vlakno komenty k inzerci ma podle me bohuzel obrovskej flame potencial...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobnou obavu jako zceyee.

Pár blbých nápadů:

1) Klidně bych za každý otevřený inzerát poslal kilo na účet Chronomágu. Pak by si to někteří rozmysleli a možností jak využít peníze je spousta (Bert, provoz fóra, charita)

2) Nevím jestli je tu někdo s potřebou sem dávat deset inzerátů za měsíc, ale určitě by šlo zregulovat počet inzerátů na uživatele, aby se nestalo, že vydám inzerát, 10x po pěti hodinách UPuju, zhasnu a zítra otevřu nový inzerát.

3) Určitě jsem pro zpřísnění podmínek: Fotky v inzerátech, právo na vložení inzerátu, sortiment v "ostatní".

4) Jakékoli zpřísnění pravidel je lepší než vlákno zrušit.

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by byla moznost si inzerat smazat, tak se tu budou tocit jak na kolotoci.V totmo bode te prave omezuji ty dva mesice. Po nich si myslim muzes inzerat zalozit znovu. Prodane hodinky by prodavajici mel oznacit jako prodane primo v prodejnim vlakne. V tomto jedinem pripade bych povolil 11 UP. Jinak bude cely system pro mody narocnejsi, preju pevne nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Tom4 napsal:

"Poblíž inzerce založim sekci KOMENTÁŘE K INZERCI. V této bude moci kdokoli s inzercí polemizovat, tuto komentovat. Každý kupující si tím pádem velmi lehce může zjistit, zdali někomu na inzerci něco nevoní, či nikoli." 

Tímto se vlastně objeví to zapovězené kecánó do inzerce, a to v masivní míře, včetně všech negativních jevů s tím souvisejících. Navíc, dojde k částečné archovaci prodejních cen a omáčky okolo. Tedy opět negativní jev, který byl zrušen smazáním archivu. 

Za mě osobně bez této sekce.

To mi taky přijde jako zbytečnost...podezřelé věci se daj nahlásit modům a vše ostatní je jen a pouze mezi prodávajícím a kupujícím. Když se ti nelíbí cena, nikdo tě nenutí si to kupovat že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Tom4 napsal:

"Poblíž inzerce založim sekci KOMENTÁŘE K INZERCI. V této bude moci kdokoli s inzercí polemizovat, tuto komentovat. Každý kupující si tím pádem velmi lehce může zjistit, zdali někomu na inzerci něco nevoní, či nikoli."

Na jinych forech (nehodinkovych) je to kecani do inzeratu v praxi spise negativni, vede to k nechuti vubec neco inzerovat. Pokud by se zakladaly temata pouze po schvaleni modem bylo by to asi ok (v pripade kdy lze vypichnout nejake zasadni nedostatky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Každý autor inzerátu svůj inzerát povinně ZAMKNE ihned po uveřejnění. - súhlasím so zamknutím inzerátu ale podľa môjho názoru by som nevytváral sekciu KOMENTÁŘE K INZERCI. Je to podľa mňa ďalšie ložisko hejtu na tomto fóre. Sekcia predaj a kúpa by podľa mňa mala byť výhradne medzi predávajucim a kupujúcim, nikto iný by do tohto vzťahu nemal zasahovať komentovaním a zbytočnými poznámkami. Pri zamknutí by bolo dobré aby sa rozlišovalo zamknutie pri aktívnom inzeráte a zamknutie pri predanom produkte

2. Inzerát lze nejvýše DESETKRÁT aktualizovat. A to bez jakéhokoli časového omezení. - pri vytvaraní inzerátu by bolo dobré aby bola povinosť uverejniť stručný popis produktu, stav, cenu a vložiť fotky produktu, v buducnosti by sa mohol daný inzerát len UP-ovať a nie dopľňať

3. Inzerát, který byl aktualizovaný VÍCEKRÁT, nežli desetkrát je smazán. Autor PORUŠIL PRAVIDLA, dostává ban. - Súhlasím

4. Inzerát starší DVOU MĚSÍCŮ je bez dalšího mazán moderátorem. - Súhlasím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 mesice na smazani neni moc...nekdy to holt trva dele, nez se sympatie stretnou...

Resp. po 2 mesicich se necha zalozit znovu?

Me jako spis mlcicimu clenovi by se libilo treba bud pul roku registrace a 50 prispevku...nebo treba 3 roky a 5 prispevku? 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...