Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

před 23 minutami, geometr napsal:

Pánové já teda nevím.... Přečetl jsem si stávající pravidla a nevím v čem je problém. Tak co třeba než vymýšlet nová, ta zavedená prostě striktně "uctívat" z obou, resp. všech tří stran - inzerenti, nezúčastněné osazenstvo fóra (ti, co nechtějí kupovat), kontroloři (modi)? Není to náhodou nejjednodušší řešení? Já v těch stávajících vidím všechno podstatné, myslím si teda... "Soudce a výklad práva" a "dohled" je věc jiná. A omlouvám se, že vám do toho kecám, jelikož zrovna "obchodník" nejsem.

Naprostý souhlas!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, zcela předběžně: názor, že za kecání do inzerátu patří ban je zcela v pořádku, ale kdo to má hlídat? V praxi neřešitelné. Viz. poslední případy.

O pořadí a rozhodnutí prodávajícího se MŮJ příspěvek nikterak nezmiňuje, tak to prosím neřešte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Vanilla napsal:

Celé to je přetažené za vlasy pokud to tedy je skutečně reakce na ten inzerát Subů. Zkrátka Suby za 150k v dnešní době logicky vyvolají diskuzi. Je asi špatně, že došlo k porušení pravidel, ale kde jinde se o tom tedy může diskutovat, když pro to nikde není vhodný prostor? 

Další omezování, pravidla a regulace to nevyřeší. Co vím, že bych určitě nechtěl a nedodržoval je pořadí zájemců. Je přeci jen na mě komu hodinky prodám. Pokud se ozve někdo, kdo chce koupi řešit poštou, tak raději upřednostním toho, kdo si hodinky ihned odveze.

Jenže ten problém u toho inzerátu vzniknul proto, že nikdo nevěděl kdo byl "první" kupující. Je jasný že to byl deal roku, tak holt další v pořadí začali šroubovat cenu až vytočili i Berta 🙂 Další to jen komentovali. Neříkám že to pořadí musí být dogma, ale jak to udělat transparentně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě ponechat stávající pravidla a tvrdě vyžadovat dodržování. Přidávat si práci úpravou systému a sledováním je podle mě kontraproduktivní. Hlavně tím @Bert nezastavíš skrytou aukci a o to jde především. Poplatky jsou dobrá myšlenka, ale nechal bych je na dobrovolné bázi. Procento z prodeje bude jenom evokovat potřebu dát to levně a po sz si domluvit víc. Nebo tvrzení, že se neprodaly. Stojí to spoustu času a pravdy se nikdy nemusíš dobrat. A kdo nebude chtít poslat na chmag, protože už má pocit, že se podílel dost, muže poslat na charitu jak psal @Exiztence to se mi líbí. 
 

Kecaci vlákno bych neotevíral. To bude velký špatný podle mně. 
 

Archiv prodejů bych obnovil a při přesunutí do sekce archivu by se třeba mohla umazat cena. Pro historii hodinek je to super věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, rmx napsal:

Jenže ten problém u toho inzerátu vzniknul proto, že nikdo nevěděl kdo byl "první" kupující. Je jasný že to byl deal roku, tak holt další v pořadí začali šroubovat cenu až vytočili i Berta 🙂 Další to jen komentovali. Neříkám že to pořadí musí být dogma, ale jak to udělat transparentně?

První byl Snake. Napsal 30s od uveřejnění inzerátu. Prodávající by byl hlupák, kdyby je za 150k po přečtení všech komentářů prodal. Co je na tom špatného? Odporuje to pravidlům? Pokud někdo šroubuje cenu v SZ, tak ať to dělá. Buď přitlačím nebo jdu od toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Vanilla napsal:

První byl Snake. Napsal 30s od uveřejnění inzerátu. Prodávající by byl hlupák, kdyby je za 150k po přečtení všech komentářů prodal. Co je na tom špatného? Odporuje to pravidlům? Pokud někdo šroubuje cenu v SZ, tak ať to dělá. Buď přitlačím nebo jdu od toho.

Takže tady v podstatě fungují aukce. Jen skrytě v SZ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a proč prostě ten EXTRA šmelinář/i nedostane doživotní BAN? Stejně kam se mihne, tak to smrdí levou a vyvolává zbytečný flame. Když se na to upozorní v patřičném vláknu, tak to hned zmizí. Asi všichni víme o kom je řeč a nedivil bych se, kdyby v tomto měl také prsty. Třeba se pletu, ale všichni víme, že tohle není gentleman. Sorry za můj názor, ale kdo nezažil nepochopí, musíte znát souvislosti.

 

Jinak vítám pravidlo 10x up kdykoliv chci. To je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Vanilla napsal:

První byl Snake. Napsal 30s od uveřejnění inzerátu. Prodávající by byl hlupák, kdyby je za 150k po přečtení všech komentářů prodal. Co je na tom špatného? Odporuje to pravidlům? Pokud někdo šroubuje cenu v SZ, tak ať to dělá. Buď přitlačím nebo jdu od toho.

Vsichni by dostali sanci si je koupit o tyden pozdeji diky chronobundusu za 220 ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho nic. Můžeme se tu nad tím pohoršovat a já bych se zachoval jako ty. Ale nemusí tak reagovat všichni. A to je to co se proste ohlídat nedá a žádná změna pravidelnto nezmění.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, shewcza napsal:

Hele a proč prostě ten EXTRA šmelinář/i nedostane doživotní BAN? Stejně kam se mihne, tak to smrdí levou a vyvolává zbytečný flame. Když se na to upozorní v patřičném vláknu, tak to hned zmizí. Asi všichni víme o kom je řeč a nedivil bych se, kdyby v tomto měl také prsty. Třeba se pletu, ale všichni víme, že tohle není gentleman. Sorry za můj názor, ale kdo nezažil nepochopí, musíte znát souvislosti.

 

Jinak vítám pravidlo 10x up kdykoliv chci. To je super.

Sorry za OT: Myslíš ten, jehož jméno se neříká? (Sorry, jsem zblblej z Harryho Pottera) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...