Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

Přátelé, všem děkuji za vyjádření názoru. Avšak pro budoucí diskutéry podotýkám jedno: názory spočívající v tom, že vše je vlastně v pohodě, a moderátoři by měli banovat ty, kteří něco poruší, nebudou akceptovány. Jsme na hraně fyzických kapacit Chronomagu. Fakt jste banda neukázněných parchantů 🙂 , a pokud se věc nezautomatizuje, či nezjednoduší,  ..... bude to bolet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 7 minutami, wizard-ov napsal:

Za sebe si myslím, že stávající pravidla jsou OK. Šoupejte banány za kecy do inzerce a hotovo. Nevím tedy co se strhlo okolo těch Subů, ale snad to není pravidlem, ne? Jinak, nevím Berte, proč Vanillovi vyhrožuješ...co měl jako dělat? Udávat? On žádnou aukci neprovozoval, jen dostal, řekněme, "aukční" nabídku od prodávajícího a poslal ho do prdele. Toť vše. Měl otevřít nějaké vlákno a tam plakat?  

Amen, podle me Vanilla taky OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, wizard-ov napsal:

Za sebe si myslím, že stávající pravidla jsou OK. Šoupejte banány za kecy do inzerce a hotovo. Nevím tedy co se strhlo okolo těch Subů, ale snad to není pravidlem, ne? Jinak, nevím Berte, proč Vanillovi vyhrožuješ...co měl jako dělat? Udávat? On žádnou aukci neprovozoval, jen dostal, řekněme, "aukční" nabídku od prodávajícího a poslal ho do prdele. Toť vše. Měl otevřít nějaké vlákno a tam plakat?  

Wizarde, ale proto jsem psal tu vsuvku o alibismu. Všchno je ok, nic jsi neudělal, takže svět se točí dál. Ale to, že nějakej zmrd rozjel aukci, už mi nenapsal. Chceme  li gentlemanská pravidla, musíme se VŠICHNI jako gentlemani chovat. No a konkrétně Vanillův příspěvek? Pro mne jako za komunismu. Co Tě nepálí, nehas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bert napsal:

Přátelé, všem děkuji za vyjádření názoru. Avšak pro budoucí diskutéry podotýkám jedno: názory spočívající v tom, že vše je vlastně v pohodě, a moderátoři by měli banovat ty, kteří něco poruší, nebudou akceptovány. Jsme na hraně fyzických kapacit Chronomagu. Fakt jste banda neukázněných parchantů 🙂 , a pokud se věc nezautomatizuje, či nezjednoduší,  ..... bude to bolet.

No a co zrušit up? Nech tam jen editovatelne pole cena a stav a inzerát tam proste bude, po 2 měsících automaticky výmaz a ubude hlídání upu, hlídání jejich počtu nebo zásahu mimo kecu i hotových prodaných podle příznaků výmaz  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych se nezúčastnil žádné podobné aukce a prodávající by měl dostat pořádně za usi (neříkám, že kupující za to nemůže, ale je k tomu tlacenej, ať je to gentleman nebo prekupnik). 

Nemám dozor úplně v lásce (myslel jsem si, že jsme schopni se domluvit), ale když to jinak nejde, ať jeden mód dělá jen sekci prodeje. Je tu dost lidí, co tu v tom leží furt a střelec ala Sibiř, by těm upum neuškodil:-). Pro zpoplatnění nejsem.

Berte, osobně za tebou v tomhle stojím, ač si myslím, že bych nebyl pro drastické řešení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, kuncák7 napsal:

(neříkám, že kupující za to nemůže, ale je k tomu tlacenej, ať je to gentleman nebo prekupnik). 

Hele není to tak jednoduchý, že by za to kupující nemohl. Příklad: Prodávající je korektní, napíše druhému v pořadí, sorry, jsi druhý a ten mu na to napíše, hele, dám ti 10% navíc, chci je.

Myslím, že to není neobvyklý případ. Tím chci říci, není to jen o prodávajícím, ale i o kupujícícm. Každopádně to Bertovi nezávidím a chápu, že chce snížit zátěž na adminy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Dokusan napsal:

Hele není to tak jednoduchý, že by za to kupující nemohl. Příklad: Prodávající je korektní, napíše druhému v pořadí, sorry, jsi druhý a ten mu na to napíše, hele, dám ti 10% navíc, chci je.

Myslím, že to není neobvyklý případ. Tím chci říci, není to jen o prodávajícím, ale i o kupujícícm. Každopádně to Bertovi nezávidím a chápu, že chce snížit zátěž na adminy

Ano, v tom máš pravdu. Vzhledl jsem se v tomto konkrétním případě.. Je pak i těžké rozlišit např druhého v pořadí a sz typu, přijedu si ihned a zaplatím v hotovosti (i to může být bráno jako taková forma "nátlaku"). Když nad tím přemýšlím víc, tak to žádná sranda není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen drobnou poznámku k modům. Pár let jsem to dělal. Takovýho humusu a nadávek co jsem si za tu dobu přečetl v SZ bych pohledal. Reakce, !pravidla jsou OK, modi to pohlídaj", je úplně mimo. V ideálním případě je to práce na plný úvazek (a opravdu ne jen kvůli ukázňování pár blbců v inzerci) a na to tu nikdo nemá kapacitu. Takže pak dochází k lapsům a ty zase k reakcím, jak to, že ON může a JÁ ne? Čím více věcí se podaří automatizovat a zjednodušit, minimalizovat nutnost zásahu moda na nezbytnou míru, tím nám všem bude na fóru líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, v pohodě - je možné, že už se to fakt zvrhávalo. 

Citovat

musíme se VŠICHNI jako gentlemani chovat

Vize skvělá, ale utopie...ve dvaceti bych tomu možná věřil, každopádně držím palce (bez ironie).

Za sebe můžu říci, že zdejší vzorek lidí, se kterými jsem se setkal/psal si,  je morálně vysoce nad průměrem. Pár černých oveček se našlo, ale drtivá většina naprosto skvělá. Já vím, že s těmi "parchanty" to myslíš v nadsázce, ale...

Srovnání s těmi komouši taky trochu kulhá, ty musíš sám cítit. Tam se někteří starali a "hasili" až moc ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych pravidla prodeje neměnil. Prostě banovat kecaly. Chápu, že to je technicky nemožné, tak prostě něco ulítne. Je to jako jízda v MHD načerno, většinou to projde, ale ta hrozba přistižení nad každým visí. A díky hrozbě pokuty si myslím, že 90% lidí v MHD platí. Je to jen o lidech. Každý kdo má potřebu kecat do prodejního vlákna,  si to řádně rozmyslí, když bude vědět, že bude-li přistižen, hrozí mu tvrdý trest bez soudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Bert napsal:

...Jsme na hraně fyzických kapacit Chronomagu....

Je-li to myšleno tak, že MODi nestíhají / nemaj čas to efektivně řešit, nebylo by řešením rozšířit tým moderátorů prodejní sekce?

Pravidlo ban za vstup (třebaže konstruktivní - chyné info atd.) do cizího inzerátu je poměrně jasné a věřím, že by se tu našli důvěryhodní členové, kteří by nabídli pomoc.

Ještě dodatek:
Já když jsem měl kdykoliv v minulosti problém s inzerátem, ať už vlastním, či nikoliv, prostě jsem poprosil moderátory o pomoc a během pár minut bylo vyřešeno. Případně jsem kontaktoval autora a upozornil na nějakou nepřesnost atd. Pokud by byla například možnost inzerát dočasně skrýt, s dotyčným věc přes SZ vyřešit a následně inzerát aktivovat, vyřešilo by to i problém s drobnostmi typu překlep, doplnění informací atd.

Jen návrh...možná mi unikaj širší souvislosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, wizard-ov napsal:

Za sebe si myslím, že stávající pravidla jsou OK. Šoupejte banány za kecy do inzerce a hotovo. Nevím tedy co se strhlo okolo těch Subů, ale snad to není pravidlem, ne? Jinak, nevím Berte, proč Vanillovi vyhrožuješ...co měl jako dělat? Udávat? On žádnou aukci neprovozoval, jen dostal, řekněme, "aukční" nabídku od prodávajícího a poslal ho do prdele. Toť vše. Měl otevřít nějaké vlákno a tam plakat?  

👍👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert

Čo sa len zamerať na cenu? t.z. jediné, čo by bolo možné editovať by bola cena a tú by bolo možné meniť len dajme tomu 5x, čo by znamenalo Up. Po tomto už by editovať nešla a inzerát by sa automaticky zmazal po tých 2 mesiacoch.

Predstavujem si to takto:

- zadám inzerát

- nechal by som 10minút na možnosť editácie kvôli kontrole

- potom už len zmena ceny (max. 5 alebo 10x) a následný up

- ak by sa vec predala predávajúci by dal lock ako doteraz 

- ak by sa vec nepredala ani po x zmenách ceny, inzerát by sa automaticky zmazal po tých 2mesiacoch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, prischera napsal:

Jen drobnou poznámku k modům. Pár let jsem to dělal. Takovýho humusu a nadávek co jsem si za tu dobu přečetl v SZ bych pohledal. Reakce, !pravidla jsou OK, modi to pohlídaj", je úplně mimo. V ideálním případě je to práce na plný úvazek (a opravdu ne jen kvůli ukázňování pár blbců v inzerci) a na to tu nikdo nemá kapacitu. Takže pak dochází k lapsům a ty zase k reakcím, jak to, že ON může a JÁ ne? Čím více věcí se podaří automatizovat a zjednodušit, minimalizovat nutnost zásahu moda na nezbytnou míru, tím nám všem bude na fóru líp.

Dobre, ale hovoríš o moderovaní jednej sekcie, alebo celého fóra? Nemám predstavu o rozsahu práce, ale fakt by jeden moderátor "nasadený" iba na predajnú sekciu nebol schopný mať prehľad? Keď bude podporený pravidlom o nekecaní do inzerátu, alebo zamknutými inzerátmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeslti chcete automatizovat tak to nekomplikujte nějakým zamykanim po sobě atp.
Nastavte podmínky kdo muže založit vlákno v sekci.
Zakladatel vlákna muže být jediný, kdo komentuje.
Nastavte jeden up každých 120 hodin klidně s kolika opakováními chcete. Porušení autoban a autodelete inzerátu.
Po zamčení vlákna se to automaticky smaže.
Tlačítko nahlásit aby ostatní mohli upozornit na špatný inzerát.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Bert napsal:

Žihadláku, divil by ses, ale máme tady moderátora, který se specializuje na sekci prodej. Nedokázal mi odpovědět ani na SMS z dnešního dopoledne. Takže na to KURVA peču.

To jsem netušil, sorry. Jen bych tě požádal, abys tu poslední větu ještě pečlivě pomyslel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...