Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 minutou, Pepino777 napsal:

Sry cely jsem to tady nelouskal, ale kdyz dam inzerat a prodam. Budu mit pak sanci upravit nazev vlakna, abych tam mohl napsat „sold", „prodano", atd? Dle meho by se tim dost eliminovalo zbytecny klikani a prohlizeni inzeratu, ktery uz nejsou aktualni.... Pokud to tu uz padlo, tak se omlouvam za zbytecnej dotaz.....

Tak z praktického hlediska si mód seřadí témata od nejstaršího a smaže ty aktuálně 2 měsíce staré. Udělá to takhle každý den, to zase tolik práce nebude. 

Kontrola max 10 upů je jasná, každé vlákno bude mít max 11 příspěvků, 12 příspěvků vzbudí pozornost, moderátor otevře a pokud poslední nebude "Prodáno" smaže a dá ban. Vymyšlené mi to přijde dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me při nepřítomnosti upu by se zásadně snížil “bitka” o to být na prvním místě a snažit se zmačknout spoušť. 5 dni je dlouhá doba když někdo chce pustit dříve.

1. zrušení up - odpadá hlídání počtu upu, (up na WUS à12h a taky to jde), odpadne nepřehlednost inzerátu a x odpovědí (up, nahoru, posuneme atd) 

2. možná editace statutu inzerátu (na prodej/ výměna/ rezervace/ prodané - příklad uhrforum, WUS, Omegaforum) plus možná editace foto - doplneni

3. Políčko cena - možná editace kdykoliv. 

4. po statusu prodané smazat nebo po 2 měsících automaticky výmaz.

5. Možná například pevná struktura inzerátu - viz uhrforum.

 

Upraveno uživatelem tenge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy vůbec nevím, co se tady ráno/dopoledne odehrálo a co tuhle akci spustilo, ale osobně si myslím, že dosavadní pravidla fungovala velmi dobře, včetně nastavení UPů. Na CZ/SK scéně, je tenhle prostor absolutně nadstandardní, včetně uživatelů. Já osobně zde s 99% lidí nemám sebemenší problém a například i včera, po letech zde, jsem se přesvědčil o tom, že tady jsou lidí s naprosto perfektním přístupem a chováním, dalo by se říct až nadstadardním. A jak už tu padlo, má smysl kvůli pár jedincům (promile nebo i kdyby procento lidí) měnit pravidla prodeje? Znovu opakuji, nevím co se stalo, ale proč měnit, co funguje?

EDIT: aha, tak po přečtení jiného vlákna se začínám orientovat v situaci, ale stejně si myslím, že prodejní sekce byla nastavena velmi dobře.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se mozna blbe, co kdyby poradi vlaken v prodejni sekci bylo podle prvniho prispevku (pokud to jde)? Pro udrzeni prehledu o vyvoji zajimaveho inzeratu mame moznost nechat si posilat aktualizace vlakna pres SZ. Odpadl by vyznam (a tlak na) UPovani.

Jinak souhlas s prenesenim maxima povinnosti na inzerenta a prizpusobeni tomu pravidel i za cenu jiste "kostrbatosti"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaše fórum, vaše pravidla.. Budu respektovat všechny možnosti, ale i tak si myslím, že aktuálně je to nastaveno výborně. Možná bude jednodušší dat všem ,,kecalům” a ,,porušovatelům” ban a poslat je do ****, než komplikovat život a inzerci všem slušným chronomagorum. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Liqid napsal:

Já bych na prodejní sekci zrušil možnost sledování a následného upozornění na nové inzeráty, tím by se eliminovali smrště odpovědí hlavně těch, co sem chodí jen nakupovat a jinak je fórum nezajímá. Navíc by to podpořilo nás, co tady prosedíme x hodin denně :D 

To by hodne pomohlo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po precteni tech Bertovejch myslenek a navrhu a toho, jak jsou formulovany, sem ziskal pocit, ze sem peknej blbecek, kterymu se da naflusat do ksiftu ale dyt von stejne zase prileze. Prilezu/ neprilezu? Nevim, asi jo, kvuli lidem, ktery mam tady rad - ale cejtim se tak nejak ponizenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už bylo opakovaně zmíněno, Bertovo fórum = Bertova pravidla, která bychom zde do štědrého dne měli připomínkovat.

Vzhledem k tomu že inzeruju jednou za uherskej rok tak s novinkami problém nemám - jediné co mi v téhle chvíli přijde trochu nedomyšlené je automatizovatelnost ukončení inzerátu, což bylo dosud řešeno právě uzamknutím vlákna po skončení prodeje. Tip: na Knife.cz (před zavedením tlačítka "smazáno") dlouho fungovalo řešení, kdy zakladatel vystavil poslední up s textem "Prodáno", takže moderátor snadno poznal co už může smazat.

Jinak pro ostatní: ona spousta věcí je "nějak" automatizovatelná - průšvih je že z IP.Board na kterém Chronomag frčí už je po letech open-source vývoje děsnej moloch, kde kvůli neustálým aktualizacím a záplatám (což je věc na kterou se třeba u zmiňovaného knife už léta nehraje) znamená udržování vlastního kódu a hacků něco jako "mission impossible". Takže svým způsobem chápu proč Bert narychlo zvolil "primitivní ale účinné" řešení "v mezích stávajícího skriptu" - byť nejsem úplně přesvědčený že omezení možnosti veřejného upozornění na okatou nepřesnost/fake/nesmysl v porovnání s občasnými kecy v inzerci stojí, notabene když uživatelé dodnes nemají dostupné ani tlačítko k reportování závadného příspěvku (bez čehož se dál nepohneme). Přitom i v tomhle případě si matně vzpomínám že jde o notorický nedodělek v IPB, které při reportování rozlišuje jen úrovně moderátor/ostatní (včetně nepřihlášených) - tj. i neschválený uživatel už může reportovat (cokoliv, včetně tun spamu) skupině moderátorů, takže ti si tuhle fíčuru při masivnějším zneužívání radši vypínají kompletně... :thumbsdown_anim:

PS: Zdá se mi to a nebo tu někteří žijí v iluzi, že inzerující MUSÍ věc prodat prvnímu kdo se ozval? Nejen že vždycky existuje víc cest jak prodávajícího kontaktovat (na spoustu lidí tu mám prostě telefon), ale existuje i něco jako reference prodávajících/kupujících - a pokud by mi s prominutím na zájemci něco smrdělo a nebo mi obchod někdo rozmluvil (jako mně včera manželka), je až do okamžiku "plnění" svobodným rozhodnutím obou stran jestli obchod zrealizují a nebo ne...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Roberte,

s novymi pravidly problem nemam. Prijdou mi rozumna.

Osobne me ale trosku mrzi styl toho prispevku... je k nam takovy trosku neuctivy... jako bychom byli male hloupe deti (pripadne ko..ti).

Preju ti pohodove svatky a hlavne hodne zdravi. A vsem ostatnim, znamym i neznamym clenum, take.

M.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny tady. Držel bych se věty v jednoduchosti je síla, čím vic složitostí tím víc v tom bude zmatek a bordel. Kecat do inzeratu by měl mít právo jen prodávající a když z něco bude smrdět klidně admin. Na ostatní máme SZ, Google a členy co se umí poradit a vyznájí se. V inzerátu je pro většinu stejně jen zásadní věc model, stav, cena a jestli uz není prodáno. Všem hezké svátky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, konečně mě napadlo se podívat i do tohohle vlákna, abych zjistil, co se děje. Jsem tu už fakt dlouho, i když mě nebaví se ke každé blbosti vyjadřovat, což se odráží  na počtu mých příspěvků. Ale teď musím.... Na fóru jsem udělal spoustu skvělých obchodu a poznal super lidi. Nikdy jsem jinde nezažil, aby za mnou někdo jel přes půl země jen proto, že mi chce prodat Hodinky (a to prosím docela levné smuky), nebo aby poslal Hodinky dřív, než proběhla platba. Jen tady a tak si myslím, že pokud jsou tu nějaké excesy, netyka se většiny. A navíc některé inzeráty jsou fakt literární dílka. Místní komunitu mám rád, a nerad bych, aby se nějak paušalizovalo. Nová pravidla, ok. Hlavně ať to nějak jede.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...