Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Berte, zvážil bych možnost zpívat než omezení, protože pak se muže stát, ze inzerát bude pořad nahoře a po zamčení se vloží znovu s jede se vesele dal. A zpoplatnění, to by mohlo leccos vyřešit, a ne jen sekce prodejní. 

Ale víš jak je to s právem, předpis muže být sebelepší, stejně nepostihuje vše. Zásadně důležité je však vymáhání práva. Z poplatků by se dal třeba najmout profesionální moderátor a bylo by uklizeno:-). A aby se nepřetěžoval, omezí se vkládání inzerátu a jejich modifikace/upování na nějakou denní dobu a mimo to půjdou pouze zamknout, jako že konec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Bert napsal:

....lidi si věcí, které jsou zadarmo, neváží......

Možná si právě uhodil hřebíček na hlavičku. Jednoduché, jasné, léty prověřené.

Tak ona se nabizi takova ta paralela. Malo co muze byt kvalitni, dostupny a soucasne levny, potazmo zadarmo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám problém s novými pravidlami. Chodím tu, iba čítať príspevky, čo ma zaujímajú. Roky neprispievam a nekomentujem príspevky iných členov. Nemám to za potreby.
 

Chcel by som vedieť , ak niekto nepredá hodinky do 2 mesiacov, tak môže po vymazaní založiť znova inzerát na tie isté hodinky?  Znemožniť mu ďalší predaj tých istých hodiniek je podľa mňa blbosť.

Vedľajšie vlákno s komentármi je zbytočnosť.  Ak ma niekto potrebu sa na niečo spýtať, tak nech sa spýta cez súkromnú správu.
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já určitě nemám žádný problém s příspěvkem na provoz, prodej, nevím, jak to \technicky a účetně zrealizovat, každopádně problém s tím (za sebe) nemám, naopak pokud to posílí místní kulturu proč ne i když se to i v minulosti jevilo, jako dost problematické pro dost členů.

Ale může mi někdo vysvětlit (viz. příspěvky výše), jakou má souvislost zpoplatnění prodejní sekce se slušností, respektive co nebo kdo by se tímto měl eliminovat? Nějako mi totiž uniká podstata věci. Slušnost vs. placení vs. zpřísnění ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predajné pravidlá boli nastavené dobre. Kto poruší pravidla raz, nech dostane ban na nejaké obdobie ako upozornenie, keď poruší pravidlá druhýkrat nech dostane ban navždy. Tí ktorí už majú XY príspevkov a svoj profil používajú akoby vystupovali za seba (férovo), tí pravidla neporušia a člen ktorý chce len predávať si nebude zakaždým banom vytvárať nové konto, čakať pol roka a nezmyselne prispievať 50x aby dostal právo postovať do predajnej sekcie (predpokladám). To komentovanie do inzerátu a teda neoprávnené UPovanie inzerátu by som riešil uzamknutím inzerátu (a prípadným prediskutovaním so zakladateľom) a banom pre všetkých ktorí porušili pravidlá. Ak sa nevedia zdržať a nemajú rešpekt k ostatným členom a pravidlám, majú byť potrestaní. Zároveň mi je jasné že ošéfovať to je náročné, ale myslím že tak ako to bolo nastavené doteraz to fungovalo ok a hocijak budú pravidlá nastavené, vždy sa stane že ich niekto poruší, tomu sa vyhnúť nedá. 

Ja konkrétne som tu zatiaľ urobil 5 transakcií (predaje aj nákupy) a vo všetkých prípadoch ma viac ako predaj/nákup tešilo to, že som spoznal normálnych, férových ľudí ktorí dodržali to, na čom sme sa dohodli a bolo to úplne bez problémov, čo je v dnešnej dobe aspoň pre mňa malý zázrak. 

Prajem každému pekné sviatky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Bert napsal:

 

Sibiř už není moderátor. Opravdu nemám čas ani náladu na tanečky okolo horké kaše.

Sibir nechape, co ma odpovidat na SMS: ''Vlákno o prodeji Rolad od Phaile jsem zamknul. Nemaz to!'' Nemaze, a je vyloucen. Sibir od zacatku razi heslo zpoplatnit prodejni sekci a je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, helit napsal:

predajné pravidlá boli nastavené dobre. Kto poruší pravidla raz, nech dostane ban na nejaké obdobie ako upozornenie, keď poruší pravidlá druhýkrat nech dostane ban navždy. Tí ktorí už majú XY príspevkov a svoj profil používajú akoby vystupovali za seba (férovo), tí pravidla neporušia a člen ktorý chce len predávať si nebude zakaždým banom vytvárať nové konto, čakať pol roka a nezmyselne prispievať 50x aby dostal právo postovať do predajnej sekcie (predpokladám). To komentovanie do inzerátu a teda neoprávnené UPovanie inzerátu by som riešil uzamknutím inzerátu (a prípadným prediskutovaním so zakladateľom) a banom pre všetkých ktorí porušili pravidlá. Ak sa nevedia zdržať a nemajú rešpekt k ostatným členom a pravidlám, majú byť potrestaní. Zároveň mi je jasné že ošéfovať to je náročné, ale myslím že tak ako to bolo nastavené doteraz to fungovalo ok a hocijak budú pravidlá nastavené, vždy sa stane že ich niekto poruší, tomu sa vyhnúť nedá. 

Ja konkrétne som tu zatiaľ urobil 5 transakcií (predaje aj nákupy) a vo všetkých prípadoch ma viac ako predaj/nákup tešilo to, že som spoznal normálnych, férových ľudí ktorí dodržali to, na čom sme sa dohodli a bolo to úplne bez problémov, čo je v dnešnej dobe aspoň pre mňa malý zázrak. 

Prajem každému pekné sviatky :) 

Ahoj, velice pěkně napsáno.

Souhlasím s tím, že když se někdo neumí chovat a porušuje pravidla měl by být potrestán... banován, když si neumí pomoc a musí kecat do prodejního vlákna. Navíc jak píšeš, v dnešní době kdy se nedá věřit zrovna každému, bylo setkání s lidmi, kteří jsou féroví a dodrží při prodeji to na čem jste se domluvili jako malý zázrak a hlavně velmi příjemné 👍

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem proti zpoplatnění, ale jak to nastavit? Formou provize? Normálně to tady funguje stylem "Holandská aukce". Nastaví se cena maximální a postupně se jede dolů až někdo zareaguje. Platit provizi z ceny startující nebo konečné? Tam vidím prostor pro machinace. Nebo poplatek za každý založený inzerát? Jak vysoký? Cena prodávaného předmětu se liší, někdo prodává sponu za pár desítek korun, někdo řemínek za pár stovek, někdo hodinky za dvě stě. Může to být nějak odstupňované. Nebo ročně každý zaplatí paušál a může inzerovat. Dále samozřejmě legislativa. Tohle všechno je třeba před případným zavedením zpoplatnění vyřešit. Taky přeju všem příjemné prožití svátků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Sphinxx napsal:

Ale může mi někdo vysvětlit (viz. příspěvky výše), jakou má souvislost zpoplatnění prodejní sekce se slušností, respektive co nebo kdo by se tímto měl eliminovat? Nějako mi totiž uniká podstata věci. Slušnost vs. placení vs. zpřísnění ?

Nevím, jestli to napíšu úplně srozumitelně, ale když je něco zadarmo, necítíš k tomu ownership, nezáleží ti na tom tak, jako když to je (zčásti) tvoje. Kdo si inzerci zaplatí,  bude se k ní podle toho chovat. Je na debatu, jestli to vztáhnout nejen na ty, kdo prodávají, ale i na ty, kdo aktivně kupují. Kdo si jen tak prohlíží, co se právě prodává, by platit neměl, to je asi jasný. Ale kdo inzeruje a nebo kdo aktivně kupuje, měl by něco zaplatit, jednorázově. Dovedu si představit i variantu nějaké symbolické částky a třeba i vratné, vrácené pokud neporuší pravidla. Kalibrace toho kolik, kdy a za co přesně platit je asi na detailnější debatu, ale v zásadě jsem toho názoru, ze když na něčem budeme finančně participovat, půjde nám o kvalitu toho, na čem budeme finančně účastni více a opravdověji, než když to bude zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, boban napsal:

Nevím, jestli to napíšu úplně srozumitelně, ale když je něco zadarmo, necítíš k tomu ownership, nezáleží ti na tom tak, jako když to je (zčásti) tvoje. Kdo si inzerci zaplatí,  bude se k ní podle toho chovat. Je na debatu, jestli to vztáhnout nejen na ty, kdo prodávají, ale i na ty, kdo aktivně kupují. Kdo si jen tak prohlíží, co se právě prodává, by platit neměl, to je asi jasný. Ale kdo inzeruje a nebo kdo aktivně kupuje, měl by něco zaplatit, jednorázově. Dovedu si představit i variantu nějaké symbolické částky a třeba i vratné, vrácené pokud neporuší pravidla. Kalibrace toho kolik, kdy a za co přesně platit je asi na detailnější debatu, ale v zásadě jsem toho názoru, ze když na něčem budeme finančně participovat, půjde nám o kvalitu toho, na čem budeme finančně účastni více a opravdověji, než když to bude zadarmo.

Víceméně souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně vždy o všem bude rozhodovat moderátor dle svých subjektivních měřítek (i když podle posledních zpráv už to nebude tak zrůdné) a kamarádství s inzerentem, proto nemá smysl hrát si hru na pravidla a pokud jo tak asi takto:

1. moderátor může kterýkoliv inzerát smazat dle svého uvážení

2. moderátor může kohokoli zabanovat dle svého uvážení

jako inovaci pak navrhuji:

zavést poplatek za odbanování 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zpoplatnit, tak účast na fóru. Pak už není třeba dalších zákazu a příkazu a pravidel. Forum se pročistí a zůstanou jen ti, kteří mají opravdový zájem o hodinky a prodej/koupě k tomu imho patří. Zpoplatnit jednotlivé inzeráty povede akorát k dalším spekulacím, prostě jsme národ "jak to ojebat". Proti tomu samozřejmě hrozí postoj, zaplatil jsem si, tak nechci aby mě kdokoliv v čemkoliv usmernoval a omezovat. Ano, je to těžké, ale za 11let, co tu jsem se fórum už opravdu nedá nazývat forem gentlemanu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, km.kmk napsal:

. Ano, je to těžké, ale za 11let, co tu jsem se fórum už opravdu nedá nazývat forem gentlemanu. 

Stále jsme na tom líp, než je průměr. Já mám (kromě snad jednoho případu) samé dobré zkušenosti.. 

Pročetl jsem již nyní smazaný inzerát a upřímně  - už jsem tu viděl i horší věci (myslím horší kecy). Možná to byla pro Berta ta pověstná poslední kapka a bouchly v něm saze (soudím tak i z reakce na Vanillu a Sibiře), aly vysypávat celý košík kvůli pár shnilým jablkům, to mi přijde jako hloupost. V každém případě Bertovi a nám všem přeji, aby se tato bouře ve sklenici vody brzy uklidnila a mohli jsme se věnovat opět i hodinkám. Jak nejde o život, jde o ho.no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, PrimFanatic napsal:

stejně vždy o všem bude rozhodovat moderátor dle svých subjektivních měřítek (i když podle posledních zpráv už to nebude tak zrůdné) a kamarádství s inzerentem, proto nemá smysl hrát si hru na pravidla a pokud jo tak asi takto:

1. moderátor může kterýkoliv inzerát smazat dle svého uvážení

2. moderátor může kohokoli zabanovat dle svého uvážení

jako inovaci pak navrhuji:

zavést poplatek za odbanování 

Poplatok za odbanovanie sa mi zdá rozumne. Bojim sa jedine toho, aby sa tu ban nedával ako na bežiacom pase. Niekto sa v niečom pomýli a bez upozornenia BAN.....atď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, boban napsal:

Nevím, jestli to napíšu úplně srozumitelně, ale když je něco zadarmo, necítíš k tomu ownership, nezáleží ti na tom tak, jako když to je (zčásti) tvoje. Kdo si inzerci zaplatí,  bude se k ní podle toho chovat. Je na debatu, jestli to vztáhnout nejen na ty, kdo prodávají, ale i na ty, kdo aktivně kupují. Kdo si jen tak prohlíží, co se právě prodává, by platit neměl, to je asi jasný. Ale kdo inzeruje a nebo kdo aktivně kupuje, měl by něco zaplatit, jednorázově. Dovedu si představit i variantu nějaké symbolické částky a třeba i vratné, vrácené pokud neporuší pravidla. Kalibrace toho kolik, kdy a za co přesně platit je asi na detailnější debatu, ale v zásadě jsem toho názoru, ze když na něčem budeme finančně participovat, půjde nám o kvalitu toho, na čem budeme finančně účastni více a opravdověji, než když to bude zadarmo.

Narazíš na legislativu - evidence plateb, účetnictví, daňové přiznání atd. atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@boban: Mno, v tom případě by bylo určitě jednodušší a to jak administrativně, účetně, tak i pro větší pořádek, zpoplatnit členství, protože, jak tu zaznělo - a to je pravda, jak se bude posuzovat příspěvek či poplatek, jestli někdo prodává příslušenství, levné hodinky, střední třídu, drahé či extra drahé hodinky. Toto by možná vyřešil paušální poplatek, nevím. Ale pokud něco zpoplatnit, bylo by asi jednodušší udělat poplatek za členství, ono se to dost možná pročistí, ale stejně si myslím, že k eliminaci různých vykuků nedojde - slušnost, gentlemanství a jiné kvalitní zásady dle mého nelze vymáhat či jej docílit finančním nárokem, proto jsem se ptal co to s tím má společného. Ale díky.

EDIT: Km.kmk byl rychlejší.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...