Přejít na obsah

Fórum PRODÁM/KOUPÍM


Bert

Doporučené příspěvky

Zaprve pekny Vanoce a poklidny svatky nam vsem.:) 

Zadruhe musim rict, ze je svym zpusobem vtipny jak mame letos tema predvanocni flame, ale nakonec jsme se dockali i toho pravyho flejmu.

Zatreti si myslim, ze delame z komara velblouda. Ze se rozjela kvuli Subum za 150 diskuse v prodejnim vlakne mi neprijde prekvapivy. Ja sam jsem tady prodal/koupil xy hodinek a v drtive vetsine pripadu jsem se dockal pouze super jednani od protistrany, myslim ze ta prodejni sekce funguje furt nadstandartne. Proste jsem pozitivni a myslim si, ze to s nama tak spatny neni. Ale samozrejme par jedincu, kteri delaj bordel se najde vzdy a hlavne vsude. Jen moc nemam rad povzdechy nad "starym Chronomagem", kde bylo vsechno desne ruzovy a hodinky se prodavaly nezjistne pod trzni cenou.

Jinak ale nemam proti potencialnim novym pravidlum nic moc proti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 249
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 minutami, Jata napsal:

Poplatok za odbanovanie sa mi zdá rozumne. Bojim sa jedine toho, aby sa tu ban nedával ako na bežiacom pase. Niekto sa v niečom pomýli a bez upozornenia BAN.....atď :)

Ne to fakt ne. Poplatek za odbanování je asi tak blbej, jako celej příspěvek Primfanatica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

na forum chodim primarne kvoli fotkam ale za tie roky som tu uz kupil zo 10 hodiniek. Co si cenim oproti inym foram/webom je prave moznost nezavisleho komentara v inzerate, ak s hodinkami nie je nieco ok. Viac oci viac vidi ... Riesenim je aj presun diskusie do paralelneho vlakna, ale ta uz nemusi byt vylucne relevantna ci moderovana co bol prave ten bonus.

 

Snazil som sa chvilu neuspesne najst co sa stalo a bolo spustacom tohoto vsetkeho, no k pravidlam by som povedal iba tolko ze cim zlozitejsie a castejsie sa meniace pravidla, tym tazsia je vynutitelnost ich dodrziavania a nasledna mozna frustracia z nich a ich nasledkov na oboch stranach.

Neprislo mi ze by bola aktualna situacia nejak neznesitelna(co mozno bola, len ten napor na moderatorov nebolo vidno, ale to by tiez znamenalo ze funguju dobre). Skor mam ale pocit, ze sekcia celkovo za posledne roky upada na aktivite.

 

Normalne by som sa k tomu nevyjadroval, kedze toto je jediny priklad co som postrehol a moze byt skreslujuci ale po komentaroch viacerych uzivatelov sa tiez priklanam k nazoru, ze nove pravidla su ok, ale sposob akym sa to cele prezentuje je mozno na zamyslenie. Ak sa od clenov ocakava slusnost a ucta, vedenie fora by malo ist prikladom a to aj za cenu toho, ze nie u vsetkych clenov to je vzdy 100% - tne.

tom.

Upraveno uživatelem tobtob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Sphinxx napsal:

@boban: Mno, v tom případě by bylo určitě jednodušší a to jak administrativně, účetně, tak i pro větší pořádek, zpoplatnit členství, protože, jak tu zaznělo - a to je pravda, jak se bude posuzovat příspěvek či poplatek, jestli někdo prodává příslušenství, levné hodinky, střední třídu, drahé či extra drahé hodinky. Toto by možná vyřešil paušální poplatek, nevím. Ale pokud něco zpoplatnit, bylo by asi jednodušší udělat poplatek za členství, ono se to dost možná pročistí, ale stejně si myslím, že k eliminaci různých vykuků nedojde - slušnost, gentlemanství a jiné kvalitní zásady dle mého nelze vymáhat či jej docílit finančním nárokem, proto jsem se ptal co to s tím má společného. Ale díky.

EDIT: Km.kmk byl rychlejší.

Zpoplatnit členství asi dává smysl. Asi to tu nedokážeme hned vyřešit všechno, ale poplatek za členství je za mě ok a když se časem ukáže, že to problém neřeší, nebo ne zcela, vždycky budeme moci reagovat. Ona vlastně už jenom existence tohoto fora znamená, ze to tu musel někdo vymyslet, naprogramovat, spravuje to, věnuje tomu svůj čas a už jenom za to bychom platit měli. Nejsem materialista, nepřepočítávám všechno na peníze, ale všichni jim rozumíme a na všechny nakonec jako argument platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, warann napsal:

@cali kdyz se tady probiraji long term inzeraty, prodeje lezaku atd. tak si vzdycky vzpomenu ne svoje Mark XV., ktery jsem prodaval asi 3x (minimalne). Dovolim si tvrdit, ze jsou to super, nadcasovy hodinky, ale proste neni to uplne masovka a chce to svyho kupce. Takze jsem je jednou prodaval snad pul roku, pak jsem je (opakovene) vzal zpet a naposledy byly pryc snad do 10 minut. Stav nezmeneny, cena cca rovnez. Takze ne vse, co se neproda hned, je bud sunt nebo cenove prestreleny.
 

Proste do sablon a pravidel se vsechno nacpe jen tezko a  kazuistika rozhodne neni vselek. Kadzopadne drzim Bertovi s jeho rozhodovanim (ktery mu teda zrovna nezavidim) palce. 

Ale ved to nie je nic proti nicomu ... tak by si si za toho pol roka inzerat tri krat obnovil a ak by si k tomu este chcel predavat dalsie, tak by si nieco prispel na forum. Nic strasnejsie som nenavrhoval.

Limitovanie poctu aktivnych inzeratov per uzivatel nahrava tomu, aby sa predavali hodinky o ktore je zaujem za zaujimave ceny. Ak niekto dokaze predat troje hodinky do tyzna po jednom, tak predava dobre veci o ktore je zaujem a sluzi foru uz len tym. A ti ktori sem pridu len cihat na kupcov budu musiet investovat aspon cas, alebo rovno peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to našel... Co se dělo v SZ samozřejmě vědět nemužu. Ale kvůli tomuhle...  už 12 stran... Po prvním příspěvku (založení) BANán za porušení pravidel (cena), smazání inzerátu a je po ptákách. Nechápu, je mi akorát jasný, že časově to musel bejt fofr, čimž si mohli vysloužit BANána karafající do inzerátu (byť teda v tomhle případě asi chápu, že se někteří neudrželi, ale pravidla jsou pravidla) a i proběhnout obchod. Ale tohle nejspíš muže nastat, ať budou pravidla jakákoliv, nedokážu si představit, jak tohle beze zbytku eliminovat, vážně.

Anebo je inzerent vítěz v rozdělávání předvánočního ohníčku :D

Howgh.

Nádherný svátky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem u nějakého toho zpoplatnění, co tu zaznívá, jsem pro variantu zpoplatnit členství. Myslím, že je to asi ta nejjednodušší možná varianta. Také si nějak nedokážu představit jak by se počítal příspěvek za jednorázový prodej, je pravda že třeba procenta z prodejní ceny je docela běžná věc, ale pořád mě přijde lepší zavést jednorázový příspěvek za členstvi. Možná se to tady i pročistí a různí vykukové to třeba vzdají. Musím také ale souhlasit, že slušnost , gentlemanství a další zásady nedocílíme jen vymáháním nějakého finančního obnosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, geometr napsal:

Tak jsem si to našel... Co se dělo v SZ samozřejmě vědět nemužu. Ale kvůli tomuhle...  už 12 stran... Po prvním příspěvku (založení) BANán za porušení pravidel (cena), smazání inzerátu a je po ptákách. Nechápu, je mi akorát jasný, že časově to musel bejt fofr, čimž si mohli vysloužit BANána karafající do inzerátu (byť teda v tomhle případě asi chápu, že se někteří neudrželi, ale pravidla jsou pravidla) a i proběhnout obchod. Ale tohle nejspíš muže nastat, ať budou pravidla jakákoliv, nedokážu si představit, jak tohle beze zbytku eliminovat, vážně.

Anebo je inzerent vítěz v rozdělávání předvánočního ohníčku :D

Howgh.

Nádherný svátky!

Geometře, ale třeba právě ten "zamčený" inzerát, který může obsluhovat jen autor nebo moderátor právě SPOLEHLIVĚ ZABRÁNÍ takovéto nesmyslné pseudo diskuzi, která se tam rozjela. Navíc prostě žádný mod tohle včas nechytl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad spoplatnenie clenstva - lahko sa tym u ludi moze vytvorit pocit, ze ak si za nieco platia, mozu si viac dovolit. Co by mohlo viest presne k opaku snahy vacsieho dodrziavania pravidiel. Nasledne by to mohlo priniest dodatocnu frustraciu riesenia sporov ci vyhrazok vylucenych uzivatelov ktori ale zaplatili clenstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim ze by zpoplatnenie clenstva viedlo k nejakemu uvolneniu mravov. Skor by dodalo vahu bananom a obmedzilo registracie typu "tento tyzden som opustil forum uz 13x a tak som sa Vam tu s tym prisiel pochvalit pod nickom cislo 14"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z fora gentlemanu se to fakt dostalo na pokraj prdele. Doby duvery, kdy mi Mrakodrap poslal hodinky za kilo, abych se na ne kouknul a pak mu je bud vratil nebo poslal penize, jsou v nenavratnu. Nikdo do inzerce nekecal, aukce nikoho nenapadaly, na to byly jine stranky. Vubec se Bertovi nedivim, ze nechce panackovat v cele takovych Augiasovych chlevu. Rozhodnuti je na nem, prizpusobeni chovani na nas. A to opravdu nejsem prilis pokorny clovek. Za me pravidla v poradku. Nevidim nic, co by nedavalo smysl. Trochu problem s pravidlem o zamykani, ale jedna SZ mi rekne, jestli jeste prodej bezi. Tech 5 minut me nezabije.  A obecne? Kdo chce byt v klubu holubaru, musi chovat holuby a nesrat se dovnitr s orly. Proste pravidla. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podle mého platí, co už tu bylo několikrát zmíněno, a to sice, že děláme z komára velblouda. Prodeje sleduji celkem pravidelně a mimo těch Subů, kde se rozjela diskuse, není pravda, že by se objevovalo velké množství komentářů.

Na druhou stranu s těmi zmíněnými podmínkami vůbec problém nemám, až na jednu a to je jak dlouho může viset inzerát, dal bych to alespoň na ty 3 měsíce. Já sám koupil krásné FC Worldtimer, které tu visely už 3měsíc a s tím novým pravidlem bych měl smůlu a to by byla velká škoda.

Jinak podle mého zapomeňme na to, že prodejce pošle hodinky za třicet a nebude se bát, že mu je ten druhý nezaplatí. Prostě taková je doba, navíc víme komu tady na fóru věřit lze a kdo už má hodně úspěšných prodejů a recenezí s kdo ne. Já osobně vždy trvám na osobním předání, člověk totiž z fotky nepozná, jestli mu "duše" hodinek sedne či nikoliv. 🙂

Upraveno uživatelem Dawe Patek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, madrider napsal:

Když jsem u nějakého toho zpoplatnění, co tu zaznívá, jsem pro variantu zpoplatnit členství. Myslím, že je to asi ta nejjednodušší možná varianta. 

Zaplatit dopředu za něco co nevím jak mi bude chutnat lze aplikovat jen na rohliky z Penamu. Nově příchozí to odradí, a komu pak jako ty Rolády budete prodávat co? ;)

 

Jinak bych přispěl moje 2 centy - 

identifikoval bych co je špatně a to bych upravil, osobně up za 5 dní cajk, platnost inzerátu 2 nebo 3 měsíce vidím jako zlepšení

plky do inzerce se dějí jen málo, pokud jde sw omezit přispívání do vlákna kohokoliv mimo inzerenta a moda tak to stačí, no a teď k meritu věci:

aukce nejsou dovoleny, potom ale je potřeba debatovat o tom, v čem je UP se snížením ceny jiný než holandská aukce? Když bude prodej povolen s neměnnou cenou, tak omezit nabídky lowball nebo dám ti více přes sz je nereálné. Stejně tak nepůjde omezit sz ze strany prodávajícího k zájemcům (někdo nabízí více, dáš?). Na tohle nemám nápad jak vyřešit a ani jsem tady nečetl nic co by to mohlo vyřešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spoplatňovať členstvo je somarina veľa členov sem chodí len kôli čerpaniu informácii o hodinkách a sú tichými členmi a nemusia tu pritom roky nič kúpiť/predať, ale naopak po načerpaní nejakých informácii,zorientovaní sa a odhodlaní si nejaké hodinky časom kúpiť im môže toto forum naozaj pomôcť. Spoplatnenie členstva to zabije a bude tu s toho časom len platení bazár. A presne ako písal niekto predo mnou to že to tu bude spoplatnene nijako nezabráni priekupníkom aby si nezaplatili členské a fungovali tu ďalej. Pravidlá musia byť to je jasné teraz ako sú nastavené nie sú podľa mňa zlé. Nech sa hlavne nastaví systémovo že do inzerátu nemôže okrem autora nikto vstupovať  lebo to je tu hlavný problém.To že je niekto Gentleman,alebo nie to je strašne individuálne do hláv predsa nikto nikomu nevidí a čo kto napíše komu do súkromnej správy nikto z nás neovplyvní. Radšej nech sa rozdáva tvrdý BAN ako tu už tiež odznelo porušíš pravidla prvý krát dostaneš mesiac BAN porušíš pravidlá druhy krát máš doživotný BAN a je to vybavené metóda dva krát a dosť.

Hlavne nech sa to rozumne vyrieši k spokojnosti väčšiny :) pekné sviatky všetkým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Waya03 napsal:

Mě se ten nástřel nových pravidel celkem líbí. Nicméně by bylo skvělý kdyby se dal ten proces automatizovat. Tj. přispívat může technicky jen autor, 11tý up nelze vložit a vlákno se smaže naprosto automaticky po uplynutí dané časové lhůty. Trochu problém samozřejmě je znovu vložení téhož, ale třeba by to tolik nevadilo.

IMHO zatím nejlepší návrh, tedy pokud je technicky proveditelný.  V jednoduchosti je síla a tohle je jasné jak šůvix. Každý inzerent by věděl co a kdy může čekat  a je na něm, aby si inzerát sledoval a upy, slevy, bonusy atd. upravoval podle svého rozhodnutí.

Jestli bude životnost inzerátu 2 nebo 3 měsíce je jedno. Po uplynutí by měla být možnost podat inzerát znovu za stejných podmínek.

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Klokan napsal:

Po uplynutí možnost podat inzerát znovu za stejných podmínek.

A jaký je tedy rozdíl mezi inzerátem s 40x up a mezi inzerátem co je počtvrté s 10 upama pokaždé? 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, boban napsal:

Nevím, jestli to napíšu úplně srozumitelně, ale když je něco zadarmo, necítíš k tomu ownership, nezáleží ti na tom tak, jako když to je (zčásti) tvoje. Kdo si inzerci zaplatí,  bude se k ní podle toho chovat. Je na debatu, jestli to vztáhnout nejen na ty, kdo prodávají, ale i na ty, kdo aktivně kupují. Kdo si jen tak prohlíží, co se právě prodává, by platit neměl, to je asi jasný. Ale kdo inzeruje a nebo kdo aktivně kupuje, měl by něco zaplatit, jednorázově. Dovedu si představit i variantu nějaké symbolické částky a třeba i vratné, vrácené pokud neporuší pravidla. Kalibrace toho kolik, kdy a za co přesně platit je asi na detailnější debatu, ale v zásadě jsem toho názoru, ze když na něčem budeme finančně participovat, půjde nám o kvalitu toho, na čem budeme finančně účastni více a opravdověji, než když to bude zadarmo.

Máš u inzerce na bazoši pocit ownershipu jo? Čumím. Žádný zpoplatnění, žádnou slušnost nikam nepřinese. Chceteli to zpoplatnit v pořádku, ale nelžeme si tady do kapsy. Souhlasím se Sphinxem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sphinxx napsal:

@boban: Mno, v tom případě by bylo určitě jednodušší a to jak administrativně, účetně, tak i pro větší pořádek, zpoplatnit členství, protože, jak tu zaznělo - a to je pravda, jak se bude posuzovat příspěvek či poplatek, jestli někdo prodává příslušenství, levné hodinky, střední třídu, drahé či extra drahé hodinky. Toto by možná vyřešil paušální poplatek, nevím. Ale pokud něco zpoplatnit, bylo by asi jednodušší udělat poplatek za členství, ono se to dost možná pročistí, ale stejně si myslím, že k eliminaci různých vykuků nedojde - slušnost, gentlemanství a jiné kvalitní zásady dle mého nelze vymáhat či jej docílit finančním nárokem, proto jsem se ptal co to s tím má společného. Ale díky.

EDIT: Km.kmk byl rychlejší.

Zpoplatnit členství mi dává větší smysl než zpoplatňovat inzerci. Souhlas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...