Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Marco Lang, mimo jiné jeden ze dvou zakladatelů značky Lang & Heyne, představil pod svým jménem velmi zajimavé hodinky Zweigesicht-01. Kromě krásného strojku ml-01 se symetrickou architekturou a ručnim nátahem stojí za pozornost unikátní indikátor nárazů a zajímavé technické řešení, jak otáčet pouzdro. Není tak jednoduché jako u JLC Reverso, PP Grand Chime nebo třeba TH Monaco Sixty-nine, vyžaduje rozpojení pouzdra a nožiček. Díky systemu čepů a páček je ale velmi jednoduché, asi na úrovni výměny řemenů s quick-release stěžejkami. Na demonstrativní otáčení hodinek v hospodě to není, to by nedopadlo dobře, ale na rychlou ranní výměnu podle nálady je to úplně cajk. Výhodou Langova řešení oproti zmíněné "konkurenci" je zachování klasických nožek, resp klasického decentniho tvaru pouzdra.

https://monochrome-watches.com/introducing-marco-lang-watches-and-the-zweigesicht-1/

Marco-Lang-Watches-Zweigesicht-1-5.thumb.jpg.b366890410761d4028993729065e0acc.jpg

Co na tenhle počin z Drážďan řikáte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shock indicator. Asi jsem to přeložil humpolácky, ale v principu snad správně. Jestli tomu dobře rozumím, umí to nejmíň ve dvou osách detekovat, zda byly hodinky vystaveny rázovému působení (pád, náraz, sekání dŕíví apod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic si z toho nedělej, mě němčina v dětství ukrutně srala taky. Hlavně teda proto, že jí rodiče používali, kdykoli mluvili o politice nebo dospěláckých věcech. Můj pohled na němčinu se změnil až v osmdesátých letech, kdy jsem objevil Rilkeho, Morgensterna a Nenu :D

Ať tu jen neplkám: detailní pohled na indikátor nárazů (nebo kinetických šoků, chcete-li).

Marco-Lang-Watches-Zweigesicht-1-9.thumb.jpg.971e7bab2801d1b7d8ca57d1eb434748.jpg

Zdroj: https://monochrome-watches.com/introducing-marco-lang-watches-and-the-zweigesicht-1/

A tady je hezky vidět jeho konstrukce:

140a7340-marco_lang_zweigesicht_shockindication5.png.df7d6a587acfc20d3f384cd9fd93479e.png

Zdroj: https://watchilove.com/marco-lang-zweitgesicht-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to nádherná ukázka mechaniky, moc pěkně vypracované, modřené ručičky, našel jsem toho na netu dost, nicméně  ten smysl mi prostě uniká 😞 

Pokud budu mít na ruce takovéhle hodinky, dám si zatracený pozor, abych se vyhnul činnosti, při které by mohli utrpět nějakým nárazem , samozřejmě pominu pád, kterému se občas holt nevyhne nikdo 😄 jak velká musí být výchylka, aby musely hodinky do dílny, a jak někdo nahoře poznamenal - nechá se to vynulovat, tak co s tím , a přeci nebudu hodinkama mlátit do stolu, abych někomu ukázal, že se ty ručičky pohnuly 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde, že je vše dostatečně vysvětleno v článcích, na které jsem v předchozích příspěvcích odkazoval. Indikátor nemá sloužit jako nějaký bonzácký prvek pro servis, aby ten mohl odmítnout záruční opravu (jestli správně rozumím Tvým vývodům). U lidí, kteŕí si koupí podobnou limitku, se předpokládá, že se umí k hodinkàm chovat. Smysl indikátoru je informativní pro majitele a asi i pro výrobce - prostě jde o to zjistit, jak velkým kinetickým změnám je strojek při běžném nošení vystaven a také z jakého směru "to" přichází. Přičemž se předpokládá, že u různých majitelů budou různé výsledky. Jestli má Marco Lang s majiteli domluvenou nějakou zpětnou vazbu (u tak malěho počtu kusů by to klidně šlo), je to vlastně terénní průzkum výrobce za pomoci nikoli elektronického pŕístroje, ale mechanické (a krásné) součástky strojku. Asi jsem čtenáře v češtině zavedl na scestí tou zmínkou o pádu, nárazu a sekání dříví, ale to bylo míněno jen jako příklad extrémních situací pro lepší pochopení. Ve skutečnosti by měl indikátor zaznamenávat i mnohem jemnější změny stavu. Tady je origo citace:

The shock-indication

With a befriended watch collector, I came up with the following thought: In order to be able to objectively observe the precision of a watch movement, wearing habits play a major role.
The movement with all of its finely crafted parts is often exposed to small bumps on the wrist.
How big are the shocks, e.g. in different sports that the watch movement parries and from which direction do they come?

That gave me the idea of developing such an assembly and integrating it into the movement.

In the movement level, X and Y coordinates are recorded and displayed using a hand spring mechanism with 4 hands. A small weight ensures the deflection of two forks, which in turn move two hands each. These are held in the deflected position by a fine locking toothing. The wearer can also reset the system at any time using a corrector.

Extremely miniaturized, the assembly is located opposite the crown wheel, with the pretty bat bridge an aesthetic highlight in the interplay of the parts.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 1. 2021 v 18:54, martar napsal:

Mně přijde, že je vše dostatečně vysvětleno v článcích, na které jsem v předchozích příspěvcích odkazoval. Indikátor nemá sloužit jako nějaký bonzácký prvek pro servis, aby ten mohl odmítnout záruční opravu (jestli správně rozumím Tvým vývodům). U lidí, kteŕí si koupí podobnou limitku, se předpokládá, že se umí k hodinkàm chovat. Smysl indikátoru je informativní pro majitele a asi i pro výrobce - prostě jde o to zjistit, jak velkým kinetickým změnám je strojek při běžném nošení vystaven a také z jakého směru "to" přichází. Přičemž se předpokládá, že u různých majitelů budou různé výsledky. Jestli má Marco Lang s majiteli domluvenou nějakou zpětnou vazbu (u tak malěho počtu kusů by to klidně šlo), je to vlastně terénní průzkum výrobce za pomoci nikoli elektronického pŕístroje, ale mechanické (a krásné) součástky strojku. Asi jsem čtenáře v češtině zavedl na scestí tou zmínkou o pádu, nárazu a sekání dříví, ale to bylo míněno jen jako příklad extrémních situací pro lepší pochopení. Ve skutečnosti by měl indikátor zaznamenávat i mnohem jemnější změny stavu. Tady je origo citace:

 

Nemyslel jsem to kvůli záruce, spíš tak, jak píšeš, že má výrobce s kupujícím nějakou dohodu, že při jánevím výchylce se dostavíš někam do servisu a uvedeš třeba pád po schodech, nehoda v autě,.....a on z toho něco vyvodí - přidá materiál v inkriminovaném místě,.... ( tedy ne po jednom zákazníkovi, ale třeba 5 shodných nárazů může vézt k úpravě pouzdra, nebo tak něco ). Našel jsem si o tom víc, ale přiznám se, že na takovéhle detaily moje lingvistika nestačí, byť princip jsem pochopil.

No, já holt cílovka nebudu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...