Přejít na obsah

Steeldive


Doporučené příspěvky

Narazil som na nich pri hľadaní Seiko cpt. Willard. Boli na nich celkovo dobré recenzie, vyzerali dobre a boli naozaj za babku. Tak som si popri tohtoročnom Seiko remake na "Willardovky" kupil paralene aj jedny Steeldive na porovnanie, z UK od tamojsieho OD, ktorý do krabičky prihodil ešte aj "udělátko" na skracovanie kovových náramkov. Je to microbrand, ale čínsky. Strojčeky používajú Seiko NH35, dizajn je viac alebo menej "klonový", ale cielený na "vintage" potápky, pričom niektoré robia aj v bronzovej verzii prípadne aj s iným dizajnom ciferníka.

Keď prišli, oboje skoro paralelne bol som dosť (pozitívne) prekvapený - všetko sedelo poďa špecifikácie. Hodinky prišli v pevnej umelohmotnej "tool" krabičke Steeldive, vo vnútri veľmi bezpečne zabalené, s vysačkami výrobvu, kovový ťah a guma, nástroj na výmenu.

Puzdro bolo veľmi dobre spracované aj čo sa týka tvaru, aj čo sa týka leštených a brúsených častí. Zafír s AR. Luneta keramická, s lumi. Najzaujímavejší bol ciferník - plastické indexy ako aj ostatné vzory boli veľmi precízne spracované a nenašiel som žiadne vady ani pod lupou. Indexy lunety a ciferníka pre sedeli, rovnako aj ručičky atď. Na ciferníku je logo Steeldive, a aj toto, napriek tomu že ide o zložitejší obrázok, bolo aplikované bezchybne, pod lupou všetky jemné detaily - proste zjavne tam funguje QC. Lumi vydrží celú noc.

Na dienku je rovnako kvalitne spracované veľké logo, dookola základné informácie. Logom signovaná (prekvapivo) je aj korunka a remienky/naramky.

Keď som dal vedľa seba Seiko Prospex "Willard" a Steeldive, žiaden dramatický rozdiel viditeľný nebol, snáď okrem remienka - SD je to guma, Seiko majú predsa len príjemnejší silikón. Ani pod lupou alebo v ruke neboli žiadne výrazné rozdiely. Hodinkovo "nepolíbení" nevedeli určiť, ktoré sú drahšie alebo kvalitnejšie (a to je rozdiel v cene cca 8x). 

Zaujímavá bola presnosť - NH35 v Steeldive ide +0,6s za deň....čož je lepšie ako ono Seiko Prospex.

Na Vianoce som dostal druhé, tie už boli trochu drahšie a podľa vzhľadu je ťažké tváriť sa, že nie je jasné, čím sa "inšpirovali" - líšia sa len v detailoch (originál je a navždy asi zostane mimo môj dosah). Bol som zvedavý či sa zopakuje prvá skúsenosť - nuž, áno. Opäť do všetkých detailov spracované kvalitne, vrátane lumi, ciferníka, majú aj HRV, locking lunety a luneta fungujú pekne, mám ich síce krátko, ale žiaden problém.

Áno, nie je to žiaden, čo sa dizajnu týka, inovatívny alebo originálny microbrand, ale čo sa týka kvality, je to za menej peňazí celkom dosť muziky.IMG_20200726_155701_edit_206826641029898.thumb.jpg.c28aa478c45f04fba665d5f8da4c1b6b.jpgIMG_20200726_155607.thumb.jpg.19dd180b0e4c65dfc7e61d05321d2c97.jpgIMG_20200722_165856_edit_206667761808568.thumb.jpg.9e51bc5e60336af4f9d3a7af0b947bb8.jpgIMG_20200724_041133.thumb.jpg.a4b97df300b2579b500408d7b10533f3.jpgIMG_20201224_182912.thumb.jpg.daf234c00dbb97d4664906440d9b83c4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Osobně bych zkusil ty jejich  STEELDIVE SD 1969 PloProf, jenom koukám, že asi z křížkem po funuse když už ta Anglie není bezcelní. Neví někdo jestli nemá Steeldive nějaké sklady v Evropě, odkud by posílali?

https://www.steeldiveuk.com/product-page/steeldive-sd1969-proplof-automatic-1200m-diver-watch-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Valderek napsal:

jj, hoď link. Dík.

Našel jsem to i na netu

https://www.steeldivewatches.com/

Ploprofy tam píšou za 370 Eur bez cla a poplatku, doba dodání 15 dnů, to mne docela nalomilo, jenom ještě musím zjistit jestli k nim bude mesh (ten dávala anglie) nebo takový článkovaný tah něco jako něco jako myslím Watchadoo. Máho o pár postů nahoře na hodinkách MarosRy. Ale hodně mne to láká, poslední hodinky co mi zůstaly jsou Borealis Seafer II Dragon taky taková homage pocta myslím že Rolex Deep Sea, mám je už tři roky a jsou super. Ale uvažuji o změně. Popusím se je kontaktovat a za tu cenu ty PloProfy zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Pege1012 napsal:

Našel jsem to i na netu

https://www.steeldivewatches.com/

Ploprofy tam píšou za 370 Eur bez cla a poplatku, doba dodání 15 dnů, to mne docela nalomilo, jenom ještě musím zjistit jestli k nim bude mesh (ten dávala anglie) nebo takový článkovaný tah něco jako něco jako myslím Watchadoo. Máho o pár postů nahoře na hodinkách MarosRy. Ale hodně mne to láká, poslední hodinky co mi zůstaly jsou Borealis Seafer II Dragon taky taková homage pocta myslím že Rolex Deep Sea, mám je už tři roky a jsou super. Ale uvažuji o změně. Popusím se je kontaktovat a za tu cenu ty PloProfy zkusím.

Mne se libi vic ten super-engineer co mam (ten byl primo k nim, ma i logo a signovanou sponu) - zdaji se mi vyvazenejsi. Ale to muze byt jen muj dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pege1012 napsal:

No právě ale na anglickém vebu jsem je našel jen na meshi

https://www.steeldiveuk.com/product-page/steeldive-sd1969-proplof-automatic-1200m-diver-watch-1

Na čínském na tom tahu 

https://www.steeldivewatch.net/steeldive-1969

No a do Itálie napíšu co tam mají

Ja na leto asi taky zkusim mesh...jenom mne desi to zkracovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno, po nějakém tom shlédnutí videí na Youtube jsem se rozhodl, že zkusím Steeldive "Captain Willard", tak jsem trochu pohledal na Aliexpressu a našel jsem verzi pod názvem Addiesdive, bylo to ze skladu z Belgie včetně dopravy za 92,66EUR. Došlo to domu za 6 dní. Balení vypadá uplně stejně jako Steeldive, jen prostě jiný štítky. Co mě však hodně mile překvapuje je přesnost. Oproti Seiko 5 co mám nějakou dobu je to paráda, ty pětky jedou nápadně napřed. Akorát mě uplně nebere ten ocelovej tah, ale to vyřeším. Shrnuto za mě je to fajn nákup za srandovní peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...