Přejít na obsah

Steeldive


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mohli byste mi prosím pomoci zodpovědět mé doměnky?

1. Z videorecenze mám pocit, že Seiko Willard mají menší pouzdro než Želvy ???

2. Mají tyto homage Willardy stejné rozměry jako Seiko Willard ?

3. Je možné použít originál tah z Želv na Seiko Willardy / homage Willardy ?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 3. 2. 2021 v 7:41, tajas napsal:

...zkusím Steeldive "Captain Willard", tak jsem trochu pohledal na Aliexpressu a našel jsem verzi pod názvem Addiesdive...

Má někdo zkušenost, jak je to se Steeldive vs. Addiesdive? Podle fotek prodejců to vypadá, že jde o identické hodinky, jen pod jinou značkou. Cena je však docela rozdílná ve prospěch Adidas. Má to nějakej háček?

Ne že bych teda o tomto humáči uvažoval... 🤔

 

@JerrylNevím, jaké rozměry má Seiko, ale Adidas je na tom takhle (výška 13,5mm):

adidas.PNG.8ed753f9f973341373295eb0ad834eaa.PNG

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabrousil jsem tady a koukám, že bych si u značek StolenDivers a AdieuDiver asi vybral. Ta pocta z obrázku od 5ettera je fajn.

No a v kombinaci s tím, že po 11 letech na chronomagu jsem dospěl do stavu, kdy je mi ale úplně fuk, že někdo něco naprosto obšlehnul, se to jeví jako výborný nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2021 v 17:48, travex napsal:

Zabrousil jsem tady a koukám, že bych si u značek StolenDivers a AdieuDiver asi vybral. Ta pocta z obrázku od 5ettera je fajn.

No a v kombinaci s tím, že po 11 letech na chronomagu jsem dospěl do stavu, kdy je mi ale úplně fuk, že někdo něco naprosto obšlehnul, se to jeví jako výborný nápad.

Já jsem k tomu přistupoval tak, že si přece nekoupím Seiko, ale poctu Seiku 🙂 to je vlastně ještě víc 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se sem jdu vyzpovídat. Po původním nadšení, jak přijít levně k Willardům, jsem zakoupil zejména ze studijních důvodů hodinky Adhesivedive a jsem částečně spokojený a částečne v rozpacích. Jelikož hodinek mám 3 půlky, ale všechno v originále nebo nic, tak koupě této šedé zóny je pro mě novinka a to jak fyzicky, tak psychologicky.

Do filozofických otázek, co ještě není a co už je fejk, se moc pouštět nechci, ale trochu nechtěně jsem to ještě podpořil koupí verze bez hnusnýho loga. Fejk to asi není, ale jelikož se bavíme o potápkách, tak to beru jako vychytralost výrobce, jak se svézt na vlně popularity originálů.

Zpracování pouzdra je dobré, potěší keramická luneta s luminiscencí a safírové sklo, které ale cca o 1mm vyčuhuje nad lunetu, takže bude snadnější ho drbnout. Tah je na tom o třídu hůř, protože je trochu ostřejší a občas to také odnese nějaký chlup.

Myslím, že za cca 2,5k českých je to celkem adekvátní výkon. Na Ali jsem to popsal, že dostanete asi 80% kvality hodinek za 1/4 ceny Seiko Turtle nebo 1/10 ceny Willardů. 

Suma sumárum to vypadá na festovní tooly, ale na velký chlubení to není.

Klasik by to popsal jako “pumprdentlich” kdo ví, ten ví 😀

 

A76BD7AC-B3BA-4930-A0F4-1F2164247CEF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jerryl napsal:

Tak se sem jdu vyzpovídat. Po původním nadšení, jak přijít levně k Willardům, jsem zakoupil zejména ze studijních důvodů hodinky Adhesivedive a jsem částečně spokojený a částečne v rozpacích. Jelikož hodinek mám 3 půlky, ale všechno v originále nebo nic, tak koupě této šedé zóny je pro mě novinka a to jak fyzicky, tak psychologicky.

Do filozofických otázek, co ještě není a co už je fejk, se moc pouštět nechci, ale trochu nechtěně jsem to ještě podpořil koupí verze bez hnusnýho loga. Fejk to asi není, ale jelikož se bavíme o potápkách, tak to beru jako vychytralost výrobce, jak se svézt na vlně popularity originálů.

Zpracování pouzdra je dobré, potěší keramická luneta s luminiscencí a safírové sklo, které ale cca o 1mm vyčuhuje nad lunetu, takže bude snadnější ho drbnout. Tah je na tom o třídu hůř, protože je trochu ostřejší a občas to také odnese nějaký chlup.

Myslím, že za cca 2,5k českých je to celkem adekvátní výkon. Na Ali jsem to popsal, že dostanete asi 80% kvality hodinek za 1/4 ceny Seiko Turtle nebo 1/10 ceny Willardů. 

Suma sumárum to vypadá na festovní tooly, ale na velký chlubení to není.

Klasik by to popsal jako “pumprdentlich” kdo ví, ten ví 😀

 

A76BD7AC-B3BA-4930-A0F4-1F2164247CEF.jpeg

V podstatě mám stejný dojem krom té po týdnu ošoupané lunety, ta mi radost neudělala. Dá se říct, že je to momentálně asi jediný zklamání. Ten tah je fakt špatnej, ale zase vzhledem k ceně se to dá čekat a ten neřeším, nahradím to nějakou alternativou. V nějakém videu jsem viděl, že to vystupující sklíčko je new version 🙂 jo za 86 éček z eu skladu to je pohoda. Nechtěl jsem to riskovat a kupovat z Číny, asi bych nerozdejchal celní řízení 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jerryl napsal:

Ahoj,

nejsou ty indexy jenom obarvené od bundy? Že by se vydřely tak rychle je divné, protože jsou zapuštěný, ale v zemi vycházejícího slunce je možné všechno.

No je fakt, že to by vydřít nešlo, asi jsem to obarvil bundou. Každopádně to nejde vyčistit mýdlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na tý lunetě taky nevidím nic vydřenýho... Estli vona ta chyba nebude spíš v tý bundě 😅

Jinak, jako jo, ale když já tam stejně furt vidím to logo Seiko. 

Vím, že je to od vás taková zkouška, ale stejně bych to psychicky nějak nedal... A to nejsem nějakej přemrštěnej seikotajtrlík, nosím si ty svý pětečky a je mi fajn (relativně 🙂 ).

Upraveno uživatelem ten blbej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ten blbej napsal:

Já na tý lunetě taky nevidím nic vydřenýho... Estli vona ta chyba nebude spíš v tý bundě 😅

Jinak, jako jo, ale když já tam stejně furt vidím to logo Seiko. 

Vím, že je to od vás taková zkouška, ale stejně bych to psychicky nějak nedal... A to nejsem nějakej přemrštěnej seikotajtrlík, nosím si ty svý pětečky a je mi fajn (relativně 🙂 ).

Jo ta bunda je mrcha 🙂 asi na tu lunetu vemu ředidlo. Seiko logo mě netrápí, mám ho na jinejch hodinkách, jdu se uklidnit 😄 ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, tajas napsal:

Jo ta bunda je mrcha 🙂 asi na tu lunetu vemu ředidlo. Seiko logo mě netrápí, mám ho na jinejch hodinkách, jdu se uklidnit 😄 ....

Ufff pomohla anticovid desinfekce, utěrka a luneta dělá opět poctu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ten blbej napsal:

Já na tý lunetě taky nevidím nic vydřenýho... Estli vona ta chyba nebude spíš v tý bundě 😅

Jinak, jako jo, ale když já tam stejně furt vidím to logo Seiko. 

Vím, že je to od vás taková zkouška, ale stejně bych to psychicky nějak nedal... A to nejsem nějakej přemrštěnej seikotajtrlík, nosím si ty svý pětečky a je mi fajn (relativně 🙂 ).

No já s tím také svádím boj a popravdě mě moje Seiko želvy těší víc. Na YT jsou videa, kde na těchto homage mění Seiko ciferníky. Sice si navzájem tleskaj, jak se jim ta “modifikace” povedla, ale u mě je to prasárna.

2 tajas: jsem rád, že jsi je vyléčil!

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jerryl napsal:

2 tajas: jsem rád, že jsi je vyléčil!

Jo děkuju 🙂 byl to hop nebo trop, upřímně jsem trochu čekal, že z tý lunety sundám barvu, ale nestalo se. Jo a k tý výměně ciferníku za Seiko, tak o tom si myslím, že to zbytečně prodražuje tyhle hodinky, pořádnej ciferník stojí půlku těchto homáží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, tajas napsal:

Jo ta bunda je mrcha 🙂 

Ha - já to věděl 😅 V každým případě to je příjemný zjištění 🙂

Jooo, homáže se musí umět hrdě nosit a to neumí každej. Vím o tom svý - snad každej večer vytáhnu ze šuplíku svý Štajny 44 GMT Oceány a vím, že nejsou zdaleka jediný, kdo homážuje, vím že mají v sobě naprosto skvělej švýcarskej strojek, ale pak se podívám spokojeně na svý pětečky, co sice nemaj ani skvělou Swiss strojovnu, ale obyčejnej 4R, nemaj žádnej safír s keramikou, ale obyčejnej hardlex. Ale za to maj day-date (ha!) a hlavně svůj design, kterej je prostě jejich a nikoho nehomážuje. A právě v této chvíli vždycky dojde na zálibné pokochání se pětečkama a opatrné opětovné uložení Štajnů do krabičky a zamknutí do šuplíčku. S vědomím, že jednou, snad... A tak to u nás doma chodí večer co večer - manželka si už zvykla 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Panchart napsal:

Chápu že si nechám vyměnit ciferník např. Seiko u hodinek Seiko, ale koupit si kopčící "značku" s tim že si tam šoupnu originál cifr mi připadá víc ujetý než si rovnou koupit fejk 😬

Mě z videa co jsem viděl spíš připadalo, že někdo chtěl ukázat, že to jde. Ale kdo by řekl na dotaz "co to máš za hodinky?" že je to Seiko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ten blbej napsal:

Ha - já to věděl 😅 V každým případě to je příjemný zjištění 🙂

Jooo, homáže se musí umět hrdě nosit a to neumí každej. Vím o tom svý - snad každej večer vytáhnu ze šuplíku svý Štajny 44 GMT Oceány a vím, že nejsou zdaleka jediný, kdo homážuje, vím že mají v sobě naprosto skvělej švýcarskej strojek, ale pak se podívám spokojeně na svý pětečky, co sice nemaj ani skvělou Swiss strojovnu, ale obyčejnej 4R, nemaj žádnej safír s keramikou, ale obyčejnej hardlex. Ale za to maj day-date (ha!) a hlavně svůj design, kterej je prostě jejich a nikoho nehomážuje. A právě v této chvíli vždycky dojde na zálibné pokochání se pětečkama a opatrné opětovné uložení Štajnů do krabičky a zamknutí do šuplíčku. S vědomím, že jednou, snad... A tak to u nás doma chodí večer co večer - manželka si už zvykla 🙂

To já s těmahle homážema problém nemám, nejsou to moje jediný hodinky, ale jsou to mé jediné homáže. Klidně to na dotaz řeknu. Dneska jsem třeba provětral pětky, který stejně nosím docela rád, přeci jen jsou to automaty, tak ať se hejbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...