Přejít na obsah

Steeldive


Doporučené příspěvky

Tak jsem si nakonec koupi homage také vnitřně obhájil. I když jsem  zvolil verzi Addiesdive, dám to sem, neboť hodinky jsou identické, liší se jen logo. Když už se člověk vzdá touhy po normálnímu smrtelníkovi nedostupném originálu a zachová se pragmaticky, musí tu pragmatičnost dotáhnout do konce - proto jsem vzal Addiesdive, který byl o dvě stovky levnější než Steeldive a okamžitě k odeslání z Belgie (Aliexpress pordejce DEEPSEAHUNTER Store). Hodinky dorazily v pěkném plastovém kufříku s návodem, záruční kartou a nástrojem na zkrácení tahu. Ten sice není úplně bezpečný a při troše neopatrnosti se lehce zlomí, nicméně ke svému účelu úspěšně posloužil.

IMG_20210217_133854.png.09efe8f4b3ade1e7f8ad7a86c5271780.png

Hodinky díky tvaru pouzdra perfektně sedí na ruce a sluší jim tah, guma i hadr.

IMG_20210219_155534.png.dc906fb7e69e5549867de110903a7517.png

IMG_20210217_154221.png.f3b9972c1d2333b07bc3fd53d3dc23a5.png

Zpracování je na vynikající úrovni, nenašel jsem žádnou vadu na kráse.

IMG_20210220_215808.png.410c89788ef2e6d2efa0e5fcf78a43ef.png

Luminiscence je vynikající. Budu muset udělat srovnání se Seiko Monster a Orient Ray. Ciferník svítí jedovatě zelenou barvou, luneta spíš do modra. Později, když na to člověk kouká rozespalýma očima, se to sjednotí.

IMG_20210220_181451.png.23bddb3e4c4c010137005ca1ee676bc0.png

Vodotěsnost ověřena koupelí v potoce a sprchováním, zatím bez problému.

IMG_20210220_220728.png.2ced0dbab15befe138a29edad1d5f8df.png

Za ty prachy jsou to perfektní hodinky!

IMG_20210221_103524.png.8e3577b652634aa2292668c5394c5383.png

IMG_20210221_103711.png.e034edba5d0d7dce3f0102ea20ef9d40.png

 

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

čekal jsem, kdy se s něma oficielně pochlubíš :).

nj, hoši, máte nejspíš pravdu, dnes už asi nemá cenu tohle řešit, je to smutný :D. na tomhle konkrétním řešení mi akorát moc nesedí ten armovák bez potisku, jinak k tomu asi není co dodat, kvalitu si zřejmě hlídají víc, než u seika. takže gratulace, kolego, + jsem zvědavej na další dojmy (a tu lumi srovnávačku, páč se aktuálně rozhoduju mezi ray blue a něčím takovýmhle - s čímž se budu muset ještě vyrovnat..).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@5etter i ty jeden pokušiteli a narušiteli vyrovnané chronomysli! Zabrousil jsem na Tebou zmiňovaný alíkošhop a teď váhám, zda li nepořídit něco podobného bez loga (ale mám už ty želvy, navíc kus, kde vše lícuje, že ano) nebo něco připlatit a jít do čínského tuňáka. Jak mi bylo lépe ve sladké nevědomosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2021 v 10:41, 5etter napsal:

"Tak jsem si nakonec koupi homage také vnitřně obhájil. I když jsem  zvolil verzi Addiesdive, dám to sem, neboť hodinky jsou identické, liší se jen logo. Když už se člověk vzdá touhy po normálnímu smrtelníkovi nedostupném originálu a zachová se pragmaticky, musí tu pragmatičnost dotáhnout do konce - proto jsem vzal Addiesdive, který byl o dvě stovky levnější než Steeldive a okamžitě k odeslání z Belgie (Aliexpress pordejce DEEPSEAHUNTER Store)."

Gratuluji k nákupu 🙂 pro mě bylo stěžejní dostat je z EU skladu, protože představa, že to chytí celnice se mi nezamlouvala. No a když člověk hledá Willardovky z EU skladu, tak zjistí, že ADDIES je jediná homage, která v EU dostupná je. Když tak koukám na ty černý, tak uvažuju jestli si je ještě nekoupím až se objeví verze bez loga 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnotučný čínský tuňák dnes dorazil. 

První dojmy(jsem vůči nim kritičtější díky původu):

Opravdu plnotučný kus železa. Před zkrácením tahu (s plnýma koncovkama) měly 201 g, po zkrácení na mou ruku pořád slušných 180 g. Luneta lunetuje, klenutý safír antireflektuje a v extrémních úhlech zkresluje, strojek se natahuje hezky k rozběhnutí stačilo Seikovsky rotor roztočit. Přesnost bude sledována. Korunka se šroubuje hladce a příjemně. Luneta se točí srovnatelně jako Seiko potápky a má normální vůli, keramika se leskne jak psí rozmnožovací orgány.

Lumi je velice efektní, ale z testu ve špajzu si myslím, že želvy pořád svítí více.

Cifr s armovákem dle nejlepších tradic nelícuje - není to tak hrozné jak u SKX, ale vidět to je 🙂 Zase ručky jsou krásně srovnané a v celou hodinu skutečně hodinová ručička ukazuje naprosto přesně (to se nepodařilo ani u jedněch Seiko, co mám).

Tah vypadá ostře a z vnitřní strany i ostrý je, ale zatím se z ruky krev neřine a i nošení je zatím pohodlné. Spona plechová nic extra, ale funguje a působí solidně. Mám objednaný gumový řemen, tak uvidíme, co na nich zůstane.

Strojek Seiko NH35, ruční nátah i hacking.

Lepší fotky nahodím, až nějaké udělám. Zatím jen pár mobilovek z gramlavých rukou.

Za starou cenu levných pětek se zatím tváří jako solidní kus, uvidíme.

 

addis_tuna_001.jpg

addis_tuna_002.jpg

addis_tuna_003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokračuju a zahltím to tady fotkama. Zatím na ruce skoro furt a spokojenost veliká. Tyhle kousky mám raději a raději. Obzvláště vypouklé sklo s antireflexem je ořesně to, co mám na hodinkách rád. Měl jsem trochu strach z modrého antireflexu, ale ten je u mého kusu velice decentní. Zmiňované broušené ručky jsou naprosto parádní. Seiko strojovna zatím přes den na ruce jde lehce do mínusu a v noci na ruce se srovnala. Výsledkem bylo kolem -2 vteřin za 24 hodin. Tady spokojenost. 

8lCPHB5.jpg

To pouzdro je prostě boží.

WpISH4N.jpg

3 inbusové šrouby, překvapilo mě, že jsou v naprosto perfektním stavu, ani jsem se nepokoušel je vyšrubovat

M94e0cy.jpg

Broušené ručky, nakydaná lumi na indexech a překvapivě kvalitní tisk textu

PlNSg6d.jpg

Keramická luneta s modrou lumí výplní

LTwmdbG.jpg

Takhle se hodinky tváří v přímem protisvětle, kovově lesklá luneta a modrý nádech antireflexu

Xcuaow7.jpg

Monochromatické fotky jim sluší

PLoLTzG.jpg

Černobílá po 2.

ruE7JDH.jpg

Prasátka kam se člověk podívá

WXJ1ZZ1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...