Přejít na obsah

Steeldive


Doporučené příspěvky

před 58 minutami, tajas napsal:

Prosim tě tyhle Omega pocty nejsou ani na tom Alíku nikterak levné. Prošly normálně bez zásahu celnice?

Z UK ich kupovala moje pani  😄 Jeden z poslednich momentu kdy jeste platila odchodova dohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Opravte mě, jestli se pletu, ale mám za to, že u Omegy je korunkou právě to, co vypadá jako ochrana. A to, co vypadá jako korunka je matka, kterou se korunka odjišťuje. Steeldive to opajcoval vzhledově, ale ne funkčně.

Edit: Výkres korunky Omega Ploprof

omega.PNG.030319a1b066d1dbbe6f0cbf26a65948.PNG

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, MarosRy napsal:

Je tam i ten mechanizmus jak drzi ta ochrana korunky - da se sundat.

Díky! Nakonec to vypadá tak, že půjdu na zkoušku do jiného modelu, který má ETU, ale taky je tím výrazně dražší. Láká mě zkusit přímo PloProfy, tak uvidíme, jak s tímto typem pouzdra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, 5etter napsal:

Opravte mě, jestli se pletu, ale mám za to, že u Omegy je korunkou právě to, co vypadá jako ochrana. A to, co vypadá jako korunka je matka, kterou se korunka odjišťuje. Steeldive to opajcoval vzhledově, ale ne funkčně.

Edit: Výkres korunky Omega Ploprof

 

Péťo, nebuď hnidopich. Nelícující ručičky, armovák bez minutových indexů nebo korunka místo matky. To jsou jen detaily ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, mikymik napsal:

Péťo, nebuď hnidopich. Nelícující ručičky, armovák bez minutových indexů nebo korunka místo matky. To jsou jen detaily ;)

Proč nelícující ručky? Normálně lícujou jak mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 5etter napsal:

Opravte mě, jestli se pletu, ale mám za to, že u Omegy je korunkou právě to, co vypadá jako ochrana. A to, co vypadá jako korunka je matka, kterou se korunka odjišťuje. Steeldive to opajcoval vzhledově, ale ne funkčně.

Edit: Výkres korunky Omega Ploprof

omega.PNG.030319a1b066d1dbbe6f0cbf26a65948.PNG

Ano, je to tak....některým se to nelíbí, že to jde sundat, ale v realitě to drží bez problému, sundat se to dá jen v krajné poloze korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase nesmíme ty čínské mrdky úplně nekriticky obdivovat, že jo. Některá složitější technická řešení za ty prachy zkopírovat nejde a nebo můžou být patentově chráněna.
Jak tam vlastně to ucho drží u té pocty ploprofům?
Edit: Reagoval jsem na mikymika a neměl refrešlou stránku, sorry jako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, 5etter napsal:

Zase nesmíme ty čínské mrdky úplně nekriticky obdivovat, že jo. Některá složitější technická řešení za ty prachy zkopírovat nejde a nebo můžou být patentově chráněna.
Jak tam vlastně to ucho drží u té pocty ploprofům?
Edit: Reagoval jsem na mikymika a neměl refrešlou stránku, sorry jako.

JJ to je jasny, ze to za 300 babek nebude jako za 6000....Tady u tech jak rikam - minimalne lunetu resp. vlozku lunety jdem musel prilepit nanovo, to puvodni lepeni nic moc.  Dalsi drobny "flaw" je prave ten "kryt" - na okraji nelicuje uplne presne.

Jinak drzi to tam na principu....nevim jak se tomu rika :D "čep a drážka"? Proste na te korunce je takovy čep s okrajem a na tom kryt je drážka, která se zužuje, takže to tam zapadne a po posunutí drží za ten okraj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Jerryl napsal:

Jak se mi Willardy a Tuňáci zdají technicky prakticky dokonalý, tak ty Ploprofy se mi tím řešením krytu korunky moc nezdaj. Vždyť to musí hned upadnout.

Vypadá to tak, ale ne - ten kryt korunky má klínovité ty nožky - jenom v okrajové poloze se vysunou natolik, že vznikne prostor ho posunout a dá se (ne zrovna jednoduše) sundat. V základní poloze tam není dost prostoru abe se ten čep vysunul. No a když je korunka zašroubovaná, tak to drží na fest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, 5etter napsal:

Opravte mě, jestli se pletu, ale mám za to, že u Omegy je korunkou právě to, co vypadá jako ochrana. A to, co vypadá jako korunka je matka, kterou se korunka odjišťuje. Steeldive to opajcoval vzhledově, ale ne funkčně.

Edit: Výkres korunky Omega Ploprof

omega.PNG.030319a1b066d1dbbe6f0cbf26a65948.PNG

Jinak tohle je u těch puvodnich Ploprof, u těch novodobých to nejde sundat taky, ale zdá se mi, že u novodobých Ploprof taky už je to opačně - tj. korunka je korunka a ten kryt otáčet nejde. Ale drží to jiným mechanismem.

Omega-Ploprof-06.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to možný. Přiznám se, že se ve švýcarských hodinkách neorientuju, jsem spíš na lacinější produkci :). O tomto řešení u Omegy jsem se dozvěděl poměrně nedávno ve skvělém vlákně kolegy JR_2010, tak jsem se nově nabytou vědomostí musel hned pochlubit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem nějakej šmejd z Alíka, tak za 2 měsíce napíšu, co mi přišlo :)

Ale mám lepší fór. Jak jsem procházel forum, tak vidím vlákno: Jaké Seiko máte na ruce

Měl jsem vážně cukání tam napsat, jaké Willardy mám na ruce, ale asi by mě hnali bičem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čínskej virus se rozjel opravdu brutálně. Ještě před pár měsíci jsem nad touto kategorií hodinařiny ohrnoval nos a dnes jsem rozbalil už druhý balíček z Belgie. Narozdíl od Pabla Escobara a kolegy travexe si na kuchání balíčku s čínskými hodinkami beru čínský nůž.

618898160_1615995116489(2).png.81a5992b82da645c3ecbfe8878cb2fd6.png

A co že v tom balíčku vlastně bylo? Po famózních fotkách a obdivných chvalozpěvech nooskiho na poctu tuňákům jsem podlehl jejich kouzlu a jednu plechovku objednal ještě o něco dřív, než se ke kladnému hodnocení přidal i travex.

139350432_1615995116456(1).png.4004294ae42dd291734ab77e6e5084e2.png

Nutno dodat, že po vybalení se dostavilo značné rozčarování. Při objednávce jsem totiž Číňanovi zdvořile napsal, že upřednostňuji verzi s nápisem MARINEMASTER a že bych velmi ocenil, kdyby dvakrát zkontroloval, zda všechno lícuje. Borec napsal, že OK a toto na mě vykouklo. Nápis DEEPSEAHUNTER, poněkud okousaná plácačka na vteřinovce, ale hlavně datum úplně nakřivo. Po dnešní diskuzi ve vlákně San Martin mě zejména toto hned rozpálilo. Po seřízení času se datumovka naštěstí vycentrovala a ten nápis mi vlastně až tak nevadí. Aspoň tam je trochu originality a není to úplná kopie Seika.

197408726_1615995116472(1).png.5968d321e8180847a36a7978ee170ece.png

Nicméně v souladu s nejlepší tradicí výše zmíněné japonské značky je armovák s minutovými indexy nakřivo jako prase. Číňan to prostě okopíroval i s vadama. Snad se s tím naučím žít. Kdysi jsem měl jedny sportovní primky, kde to bylo skoro o minutu a sralo mě to natolik, že jsem se jich zbavil, ačkoliv to byly mé jediné sporty, které šly celkem přesně a neteklo do nich.

1689289288_1615995116390(1).png.21e1d3a829cc2726730db35aebaa2cc4.png

A takhle to vypadá na mé pastelce. Čeho jsem si u nooskiho a travexových fotek nevšiml, ale naživo mě to trklo hned, tak lumi nánosy mají na denním světle zelenou barvu (Willard to má spíš mírně do žluta) a nožky jsou vrtané jako na monstrech, což při výměnách řemenů jistě ocením.

210619065_1615995116439(1).png.731244023661a347097fce4157e3f494.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...