Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ne nemám problém z ničím. Jen jsem v době před covidem sem tam zašel na jedno a přísedící kolegové (už starší pánové) nebyli na tolik zdatní aby pochopili chytrej mobil. Chápej 75+.Ti chlapi tam byli taky sem tam na karty. Teď by mě jen zajímalo jak to vyřeší bez mobilu a aplikace. Tady se totiž dost zapomíná na tu nejstarší generaci, která když už se jí poštěstí a je očkovaná, tak je pro ni velice složité používat moderní technologií. Bez té se v budoucnu ani nenají. A naši ministři, místo toho, aby těmto lidem vydali potvrzení nějakou inteligentní formou, tak jim to pošlou mejlem a nebo vytisknou na A4. Kdysi jsme chodily do hospody pokecat a dnes surfovat na netu pomocí chytrejch mobilů připojenejch na hospodskou wifi. Proto hodně mých známých nenosí mobil s sebou, a raději si povídá s lidma na přímo. Takže nejsem agent 007 ani vysírač co mu vše vadí, ale podle mě normální chlap co by rád zašel na pivo za normálníma chlapama a nemusel k tomu potřebovat žádný lejstro ani pytel elektroniky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: long, vwtyp11 hoši přál bych Vám pevné zdraví a bystrou mysl až budete jednou stáří a nebudete si moct bez vymoženosti elektroniky ani vytřít zadel. Já sice nejsem ani zdaleka tak starej jako Long, ale v rodině jsem se se stářím už setkal a řeknu Vám, byla to hoňka. Sám se toho trochu bojím s čím vším se budu muset ještě potýkat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vzduch napsal:

Tak já se chtěl nechat naočkovat, i když mi schází do vypršení lhůty po prodělání covidu dva týdny a centrální registrační systém  MZ ČR mi odpověděl, že mám zatím smůlu a musím si ještě počkat:angry:

Neni to tak hloupe, jak se zda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím očkováním mě malinko překvapuje dvojí přístup lidí (z těch co jsou pro). Naprostá většina k tomu přistupuje tak, že se nechce stát oním občanem druhý kategorie, zatímco důvod nějaký elementární ochrany zůstává zcela v pozadí.

Já se - možná naivně - domnívám, že to jistou dávku ochrany poskytne a to byl pro mě hlavní důvod. Ten druhej je za mě dost dost na hraně a nebejt toho prvního, asi bych do očkování nešel. Prostě získání určitý míry svobody vykoupený v podstatě nesvobodným rozhodnutím mě zrovna neláká.

No nic, čekám na oběd a řeším kraviny, jak říká žena (chystající se ten oběd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V patek jsem si zajel na test na protilatky, i s mamkou, ta uz je mesic po ockovani druhou davkou Modernou. Oba jsme v lednu Covid meli, tu britskou variantu. Mamka prubeh nemoci ukrutnej, kdy jsem se o ni tuze bal.
U mne protilatky jsou, ale nizke, coz koresponduje s tim, ze mi krom teploty, bolesti kloubu a unavy- (uplne bez kasle) asi zase tak moc nebylo.

Mamka: Sérum - spec.vys. S_ASARSCOV2S Zpracoval: >2500,000 | | | * | < 0,800 U/ml Protilátky proti SARS-CoV-2 Spike(S) proteinu, klinická pozitivita při >0,8U/ml;

Hopa: Sérum - spec.vys. S_ASARSCOV2S Zpracoval: 11,430 | |*| | < 0,800 U/ml Protilátky proti SARS-CoV-2 Spike(S) proteinu, klinická pozitivita při >0,8U/ml;

Necham si pak protilatky zmerit jeste jednou, treba mesic po ockovani at vim, jestli to pichani k necemu bude.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem zkopiruji nazor kolegy, MUDr. D.Dražana... občas je k videni v TV.

Tak po mně chtěla kamarádka vysvětlit, proč by se měla očkovat. I když bych přepokládal, že dnes je to každému dost jasné, zjevně není. 

Míšo je spousta důvodů, kvůli kterým by ses měla očkovat proti covidu.
Asi jednoduše je mohu rozdělit na ochranu vlastního zdraví, ochranu zdraví svých blízkých, ochrana veřejného zdraví, osobní benefity ve společnosti, fungování celé společnosti.

Ochrana vlastního zdraví
To je nejdůležitější bod. Samozřejmě tuto motivaci má každý jinou podle vlastního rizika. Ale covid není nebezpečný jen pro staré a nemocné lidi. Za poslední půlrok v Česku ve všech věkových kategoriích zemřelo více lidí na covid než na jakoukoli jinou infekci. Dokonce ve všech věkových kategoriích zemřelo na covid více lidí na na všechny ostatní infekce dohromady. Například v Tvé věkové kategorii (25-35 let) zabil covid během pár měsíců 55 lidí. Ve srovnání s tím například meningokok za rok zabije za rok v průměru jednoho adolescenta, a přesto existuje doporučení, aby se všichni adolescenti proti meningokokům očkovali. Tak hodně si vážíme lidského života.
Ale nejde jen o úmrtí. Nemusíš umřít, ale může Ti být hodně blbě. A dlouho. Můžeš mít tzv. long covid. U mladých dospělých je to běžné. V tom případě si volejbal nezahraješ řadu měsíců. Zdravotních důvodů bych Ti mohl jmenovat ještě hodně.

Ochrana zdraví svých blízkých
Někteří lidé v Tvém okolí budou mít větší riziko závažného průběhu a úmrtí než Ty. Pokud budeš očkována, máš řádově nižší riziko onemocnět a výrazně nižší riziko infekci přenášet. Když budeš očkována, můžeš zachránit život někomu blízkému, který by se od Tebe mohl nakazit, ale díky tomu, že budeš imunní, tak se nanakazíš Ty a tím pádem ani on.

Ochrana veřejného zdraví
Díky této epidemie dnes už každý ví, co to je číslo R - reprodukční číslo. Počítejme, že je 2. Když se nakazíš Ty, od Tebe se nakazí 2 další lidé, od každého z  nich další 2 lidé a tak to dál exponenciálně roste. Ve chvíli, kdy se díky Tobě (v další řadě infekcí) nakazí 100 lidí, jeden z nich umře. To taky nechceš. Takhle to funguje ve společnosti. Když se všichni naočkují, virus přestane cirkulovat, lidi přestanou být nemocní, přestanou plnit nemocnice, umírat a všichni mohou začít normální žít.

Získání osobních benefitů
Díky důvodům výše uvedeným lidé očkovaní získají výhody, které asi chceš. Svobodnější pohyb, divadla, sporty, hospody, cestování. Bez testů, bez karantén. Prostě získáš šanci na normální život. 

Důvody celospolečenské
Když to zjednodušším, tak země, které se neproočkují, jsou do budoucna ztracené, naopak proočkované země budou prosperovat, těžit ze vzkvétající ekonomiky, turistického ruchu, úspoře ve zdravotnictví, atd. Stačí se podívat do Anglie nebo Izraele. Náklady na vakcíny se těmto zemím vrátí s nevypočitatelně obrovským ziskem. Země, která se naočkuje, vyhrává. Když budeš žít v takové zemi, budeš sdílet její bohatství. Když budeš žít v zemi, která bude neustále v lockdownu s přeplněnými nemocnicemi, budeš na tom hodně špatně i Ty, i když covid nedostaneš.

Proč se tedy máš naočkovat ? Protože nechceš umřít, nechceš být nemocná, chceš hrát volejbal, chceš si užívat společenského života, chodit na pivo nebo na večeři, chceš, aby Tví blízcí byli živí a zdraví, chceš žít v bohaté a prosperující zemi, protože v takové máš i Ty největší šanci být bohatá a prosperující. A naopak.

A když už se s tím Míšo mořím, dám to veřejně na Facebook. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No..to o té vzkvétající ekonomice a turistickém ruchu v Anglii a Izraeli bych asi pomlčel..ale jinak je to logické samozřejmě. Nikde se tam taky nemluví o tom, že zatím nikdo moc neví, jestli to v těle nemůže do budoucna udělat nějaký velký špatný..

Jinak očkovat se nechám, nejsem žádnej konspirátor, ale nijak zvlášť nadšenej z toho nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...