Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aktuálně nejsem proti, obecně nejsem odmítač, mám ve stejném domě starší rodiče a pokud lze, tak jen kvůli nim proč ne. Ale než se dostane na mě, protože nejsem v těch prioritních skupinách, tak se stejně už uvidí, co to umí a dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to taky sice prodelal, ale i optimisti mluvej o maximalne trimesicni imunite, pricemz jeste zalezi na prubehu. Aspon co mi takhle rikal doktor, co to resi kazdej den..

 Ja urcite pudu co nejdriv, ale bojim se, ze driv nez v puli roku to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Micey napsal:

No ja to taky sice prodelal, ale i optimisti mluvej o maximalne trimesicni imunite, pricemz jeste zalezi na prubehu. Aspon co mi takhle rikal doktor, co to resi kazdej den..

 Ja urcite pudu co nejdriv, ale bojim se, ze driv nez v puli roku to nebude.

To mi nejak nesedi, ja jsem vsude slysel ze minimalne 3 mesice. Samozrejme vzdycky jsou nejake vyjimky. Aktualne jsem nakazeny a ockovat se do budoucna necham. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ano,neboť jsem měl silný průběh a poležel si na přístrojích ve špitále.Nechtěl bych to znova zažít a zase lézt po čtyřech na toaletu.Docela mám hrůzu,kdyby se to vrátilo.Taky bych už nemusel přežít.

Můj lékař mi dělal test na protilátky jak bych měl dlouho odolat nové nákaze a bylo mi řečeno,že minimálně 3 měsíce až 6 měsíců.Mám 96% protilátky,tak mi bylo řečeno,že  se mám přihlásit v dubnu.Ale bůh ví jak to bude.Pořád neschopenka trvá,problém s dechem rovněž,suchý kašel taktéž a půlka plic v hajzlu.Na plícním mi pan docent přidal kopu léků a bude se to léčit 6-12 měsíců.Prostě to unavuje.

Klidně bych to povinně udělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, krutor napsal:

To mi nejak nesedi, ja jsem vsude slysel ze minimalne 3 mesice. Samozrejme vzdycky jsou nejake vyjimky. Aktualne jsem nakazeny a ockovat se do budoucna necham. 🙂

Bude to mnohem déle, nejméně jeden rok, tady jsou první klinicky potvrzené výsledky. Někteří ve srovnání s původní verzí SARS z roku 2002 mluví dokonce o 10 letech. Pokud by to byly 3 měsíce, tak by na stejně dlouho fungovalo i očkování.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedkyne-koutna-pametova-imunita-chrani-po-prodelani-covidu-jeste-rok-40346029 

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3235924-prvni-studie-naznacila-ze-ockovani-vybudi-imunitu-na-stejne-dlouho-jako-prodelani

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Robertilos napsal:

Bojuju s tím od vánoc. Jestli se potvrdí, že je imunita jen krátkodobá, nechám se naočkovat.

Jen se ptám, nerejpu, ale ona bude nějak zásadně delší? K dotazu mě vede např. toto:

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3235924-prvni-studie-naznacila-ze-ockovani-vybudi-imunitu-na-stejne-dlouho-jako-prodelani

"Zdravotní experti poprvé ověřili minimální délku trvání imunity po očkování proti novému koronaviru. Výsledky studie, která zatím pracovala s malým vzorkem, ukazují, že vydrží nejméně stejně dlouho jako imunita získaná „přirozeně“, tedy proděláním nemoci."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, neuromancer napsal:

Bude to mnohem déle, nejméně jeden rok, tady jsou první klinicky potvrzené výsledky. Někteří ve srovnání s původní verzí SARS z roku 2002 mluví dokonce o 10 letech. Pokud by to byly 3 měsíce, tak by na stejně dlouho fungovalo i očkování.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedkyne-koutna-pametova-imunita-chrani-po-prodelani-covidu-jeste-rok-40346029 

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3235924-prvni-studie-naznacila-ze-ockovani-vybudi-imunitu-na-stejne-dlouho-jako-prodelani

Hele je mozny ze mi muj kamarad obvodak, kterej momentalne neresi nic jinyho, keca, ale nejak me nenapada proc.. Dle nej je v pripade mirnyho prubehu nemoci vyssi pravdepodobnost, ze to za par mesicu chytnes zase. Rekord prej u nej dva mesice, tri nejsou vyjimka. Ale co takhle ctu, moc jasno v tom neni, co ja vim. Neco muzou bejt i falesne pozitivni treba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Micey napsal:

Hele je mozny ze mi muj kamarad obvodak, kterej momentalne neresi nic jinyho, keca, ale nejak me nenapada proc.. Dle nej je v pripade mirnyho prubehu nemoci vyssi pravdepodobnost, ze to za par mesicu chytnes zase. Rekord prej u nej dva mesice, tri nejsou vyjimka. Ale co takhle ctu, moc jasno v tom neni, co ja vim. Neco muzou bejt i falesne pozitivni treba..

Všichni samozřejmě vycházíme jenom z informací odborníků, ti z té studie z FN Brno a MU tvrdí toto:

Takže není pravda, že lidé, kteří měli lehký průběh nemoci, se příště nebudou umět nemoci ubránit?

Naopak. Většina těch vzorků, které jsme teď měli k dispozici ze druhé vlny, nám ukázala, že i u lidí s velmi lehkým průběhem, či dokonce i u bezpříznakových se buněčná imunita vytvořila a zůstala. Ale samozřejmě, jak už jsme si vysvětlili, každý má těch „svítících” buněk jiný počet, protože každý se setkal s jinou virovou náloží a každému na začátku jinak reagovala slizniční imunita. A každému pak jinou rychlostí jejich počet klesá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twe...

Přečtěte si to znovu.

“Imunita po očkováni je nejméně stejně dlouhá jako přirozená”. Tzn stejná nebo delší. O krátkosti přirozené to nevypovídá nic, o absolutních číslech taky nic. A navíc je to jenom studie ;)

Očkovat ano, ale bojím se, ze v tomhle state zbytečně zarve jeste spousta lidi než na normálního člověka přijde rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...