Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Já se zeptám, protože aktuálně řeším jestli se má očkovat mamča, která nechodí ani na chřipkové očkování. Ta imunita se nějak předem zjišťuje, nebo se zkrátka naočkuje děj se co děj. Pokud někdo prodělá Covid s  bezpříznakovým průběhem, tak má imunitu a očkováním se podpoří? Nebo se jen "vyplácá"  momentálně nedostatková vakcína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chybí mi v tomhle vlákně ještě otázka, JAKOU vakcinou. Aktuálně si není možné vybírat (což mi dost vadí, i když důvodům rozumím). Za půl roku už ta možnost třeba bude. Rozhodně nelze říci, že se jedná o identické vakcíny vyvinuté identickými postupy.

Docela by mne zajímaly i postřehy insiderů ohledně samotných výrobců a jejich průserů v minulosti.

Vakcíny, které jsou ve třetí fázi testování (k listopadu 2020).

AstraZeneca/Oxfordská univerzita

  • Britsko-Švédská spolupráce na vakcíně
  • Testováno bylo zatím zhruba 30 tisíc lidí v Británii a Brazílii
  • Konec třetí fáze testování a předání vakcíny k podávání pacientům se plánuje na leden 2021

BioNTech/Fosun Pharma/Pfizer

  • Na vývoji vakcíny spolupracuje se Spojenými státy také Německo a Čína
  • Testy byly prozatím provedeny u 43 tisíc osob v USA a v Německu
  • K dispozici by vakcína mohla být již v prosinci 2020
 

Bharat Biotech International

  • vakcína proti koronaviru vyvíjená v Indii
  • Prozatím proběhlo testování u 26 tisíc osob
  • Klinicky otestovaná vakcína by měla být k dispozici ve druhém čtvrtletí 2021
 

CanSino Biologics/Pekingský biotechnologický institut

  • Vakcína vyvíjená v Číně
  • Prozatím proběhlo testování u 40 tisíc osob převážně v Číně ale také v Pákistánu 
  • Plány na předání vakcíny k používání jsou plánovány na prosinec 2020

Janssen Pharmaceutica (Johnson & Johnson)/ BIDMC

  • Vývoj vakcíny řídí Spojené státy, Belgie a Izrael
  • Počet testovaných osob překročil 60 tisíc a testuje se v USA, Argentině, Brazílii, v Chile, Kolumbii, Mexiku, Peru, Ukrajině a na Filipínách
  • Klinicky otestovaná vakcína by měla být k dispozici až v roce 2023

Moderna/Národní institut pro alergie a infekční onemocnění (NIAID)

  • Další vakcína vyvíjená Spojenými státy, kde je také testována
  • Byla podána asi 30 tisícům osob, z výsledků klinické studie vyplynulo, že vakcína má účinnost 94,5 procenta
  • K dispozici by měla být někdy v roce 2021

Novavax

  • Další americká společnost, která se snaží vyvinout účinnou a bezpečnou vakcínu
  • Testováno bylo zatím 131 osob v Austrálii
  • Hotová vakcína by měla být k dispozici v červenci 2021

Sinopharm/Wuchanský biologický institut

  • Vakcína proti koronaviru vyvíjená v Číně
  • Testováno bylo prozatím na 48 tisíc osob přímo v zemi a k dispozici by vakcína měla být v prosinci 2020
 

Sinopharm/Pekingský biologický institut

  • Další čínská vakcína
  • Její testování proběhlo v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Zabí, kde bylo očkováno 15 tisíc osob
  • Její dokončení je také plánováno na prosinec 2020

Sinovac

  • Znovu čínský vývoj vakcíny
  • Její testování doposud proběhlo na 34 tisících dobrovolnících v Číně, Brazílii a Indonésii
  • Hotova by měla být v lednu 2021

Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji (vakcina Sputnik V).

  • Vakcína vyvíjená v Rusku
  • Podána byla celkem 40 tisícům osob
  • Hotova by měla být v květnu 2021 (??).
Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem covid prodělal a očkovat se rad nechám až na mne přijde rada. Ze by se neměli očkovat lidi, co už to prodělali je s prominutím kravina. Ale zas se mi líbí přístup “nějakou imunitu mám, nespecham a nechci vyplácat nedistatkovou vakcínu.

ČR prej objedná 9 milionu vakcín (Resp pro devět milionu lidi). Současné plánované tempo je 100-200 tisíc dávek za měsíc. Hehe no nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, vraby napsal:

martar nepotřebuješ vakcínu? příště to dej ještě větší 😂

já jsem si to také prošel(týden blbě,ale dalo se to) a dal jsem ne.

Sem to kopiroval odjinud a editaci pisma v mobilu neumim woe :) aspoň si to bez problemů přečte i nejohroženější skupina pacošů tady.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spočítej si to.  Jestli píšeš plánované tempo 100- 200 tisíc dávek měsíčně  a pokud by se mělo očkovat každé cca tři měsíce podle imunity, tak mi to nějak nevychází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta imunita bude asi fakt delší, leda by to furt mutovalo a vznikaly by mj. i rezistentni kmeny.

Každopádně Izrael zvládl naočkovat už mega lidí, klobouk dolu. Asi jinej gang...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úsměvné je, jak v současné době většina "odborníků" z ministerstva a SÚKL zasklívá Isoprinosin ... ono je lepší všechny naočkovat a ještě se na tom vydělá. Mimochodem přikládám aktuální info, které s momentálně aplikovanými vakcínami rozesílá SÚKL, kde je předpoklad dokončení studíí v 3. stupni v roce 2023, momentálně má jenom podmíněnou registraci ... asi tak.

SÚKL k vakcíně Pfizer, BioNTech.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, vraby napsal:

martar nepotřebuješ vakcínu? příště to dej ještě větší 😂

já jsem si to také prošel(týden blbě,ale dalo se to) a dal jsem ne.

Vraby -nic ve zlém, ale to je logika jako šel  jsem na červenou bylo to o fous, ale nic mě nepřejelo tak příště půjdu zas.:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si dovolim upokojit vsetkych, ktori veria jedine vakcine Sputnik a tusia v nemoznosti pouzit rusku vakcinu v CR spiknutie Iluminatov a cyklistov. Podla informacii, ktore mam cerstvo od ruskych kolegov:

...v samotnom Rusku je vakciny strasne malo a ani ludia, ktori sa o to aktivne zaujimaju a stali by prvi v rade ako dobrovolnici momentalne nemaju kanal ako sa k nej v Rusku dostat. Siri sa nazor, ze to malo co sa vyprodukuje sa poziva na dopovanie zahranicneho PR dodavkami do krajin typu Argentina a na domace obyvatelstvo sa tradicne kasle....

PS: Trochu by to podporovalo aj nedavne rozhodnutie Madarov, ktori povedali ze neveria ze by Rusi vyrobili vakciny dost a vcas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarett,: jj, v tom přehledu co jsem nahoře postnul to na férovku přiznává jen Janssen (USA, Belgie, Izrael). Ostatní výrobci taktně zamlčují, že všichni aktuálně očkovaní jsou defacto učastníci 3.stupně klinických testů před samotným schválením dle pravidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale přirozená imunita je nejlepší :-), tak nechce plácat vakcínu na něco co je prozatím zbytečné. A jestli se časem ukáže délka imunity, může se dát přeočkovat.

 

.....reakce na Conrada a Vrabyho

Upraveno uživatelem Kuba13
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroj? Díky.
Vzdyt uz to opakovane padlo i ve vlakne koronavirus

https://www.denik.cz/z_domova/epidemiolog-jiri-beran-rozhovor-20201218.html

Dale treba dost podobny rozhovor s panem Thonem na ct24, zejmena o velmi pravdepodobne dlouhodobosti prirozene imunity po prodelani nemoci... oba imunologove..

Nakonec i moji mamce pred tydnem po prodelani nemoci na hygiene doporucili, at si necha pred pripadnym rozhodnutim o ockovani udelat test na protilatky.. chapu to tak, ze doporucili, ze neni uplne vhodné automaticky nabehnout na ockovani (v pripade jiz prodelani nemoci)..

Jsem velmi zvedav, zdali se toto nejak zohledni pri pripadnych restrikcich typu bez ockovani nebudete moci to nebo toto (cestovat nebo tak)..


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Conrad napsal:

Vraby -nic ve zlém, ale to je logika jako šel  jsem na červenou bylo to o fous, ale nic mě nepřejelo tak příště půjdu zas.:cheers:

to máš moc zjednodušené,jen vlastní zkušenosti,že toho bylo u nás v práci mraky a u manželky také a v nejhorším případě i mamka (77) a všichi ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, cali napsal:

Ja si dovolim upokojit vsetkych, ktori veria jedine vakcine Sputnik a tusia v nemoznosti pouzit rusku vakcinu v CR spiknutie Iluminatov a cyklistov. Podla informacii, ktore mam cerstvo od ruskych kolegov:

...v samotnom Rusku je vakciny strasne malo a ani ludia, ktori sa o to aktivne zaujimaju a stali by prvi v rade ako dobrovolnici momentalne nemaju kanal ako sa k nej v Rusku dostat. Siri sa nazor, ze to malo co sa vyprodukuje sa poziva na dopovanie zahranicneho PR dodavkami do krajin typu Argentina a na domace obyvatelstvo sa tradicne kasle....

PS: Trochu by to podporovalo aj nedavne rozhodnutie Madarov, ktori povedali ze neveria ze by Rusi vyrobili vakciny dost a vcas.

Někde psali, ze Sputnik V by se měl (ve velkém) vyrábět až od ledna (nebo jara??), a to v Indii v nějaké velké farma-firmě.. Co je na tom pravdy nevím, stejně jako na tom, že se v Rusku nezávisle na Sputniku vyvijejí ještě další dvě vakciny, jedna se tuším jmenuje Vektor (zdroj - poslech radia při vaření, tak mě neberte moc vážně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...