Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To jako fakt? Tohle je pro mne další důkaz, že mé rozhodnutí nenechat se očkovat proti Covidu je správné .... dle mého názoru se za těchto podmínek nechá očkovat jen naprostý zoufalec ...
ockovani1.md.jpg
ockovani2.md.jpg
Je tu někdo, kdo se nechal očkovat a může potvrdit, že dostal takovýhle formulář k podpisu?
 

Je tam nejaka informace, ktera Te prekvapila?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Liqid napsal:

A co ti na tom konkrétně vadí? Chceš informace, které zatím nikdo nemá. Četl jsi někdy příbalák třeba k Ibalginu?

Když už něco musím, tak příbalák čtu vždy (a to je velmi, velmi zřídka, k česneku, medu, zázvoru apod. příbaláky nejsou 😄 ) ... k Ibaginu nikoli, protože jsem jej nikdy neměl...

před 8 minutami, skalis napsal:


Je tam nejaka informace, ktera Te prekvapila?

Není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmysl, je to totalni kravina, co rekl. V informovanem souhlase se pise pouze to, ze nikdo zatim nevi, jak dlouho ochrana potrva, coz je snad kazdemu s alespon napul funkcnim mozkem jasne, ze pokud maji data stara maximalne rok, tak tezko muzou zarucit, ze ochrana potvrva dele. Proto se koneckoncu delaji studie faze 4.

A anafylakticky sok te muze potkat po kazdem ockovani. Riziko je nicmen smesne zanedbatelne. Pokdivej se do ockovaciho prukazu, kolik jsi mel ockovani a zeptej se mamy, kolik jich bylo problemovych.

Lidi by opravdu meli komentovat jen veci, o kterych aspon trochu neco znaji.

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je normální informovaný souhlas :) tím se přece chrání každé zdravotnické zařízení při každém výkonu, ne? Nemá to nic společného s výrobcem, vládou apod., prostě tam, kde ti to píchli, si vymezili svůj podíl (ne)odpovědnosti.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, geometr napsal:

@Baldic Ty to taky píšeš dost obšírně, experte 🙂

Pokud tam ctes, ze nikdo nevi, jestli to nahodou neni na hovno, tak pak s tebou nema diskuse smysl, protoze zjevne nechapes psany text. Co se tam pise, je, ze se neviu, jak dlouho ochrana potvrva. A proc to nevedi jsem vysvetlil v mem prispevku vyse a navic to same rekl i dalsi clvoek zde v diskusi.

Shodou okolnosti mam vystoduvanou chemii se zamerenim na biochemii/molekularni biologii/imunologii. Kdyz jsem jeste pracoval ve vede, tak jsem pracoval na vyvoji noveho typu vakciny. Pozdeji jsem pacoval na klinicke studi k jedne z vakcin. Ano, myslim, ze v tomto smeru mam prece jen malicko vetsi prehled, nez mas ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Xenomorfus napsal:

Jasan... Jako kdyz si dam hodinky do servisu a daji mi podepsat, ze po oprave mozna pujdou a mozna nepujdou :-D.

Bila mafie ;-).

Tohle je taky strasna blbost. Mechanika neni biologie. Fyzika mechaniky je jednoznacne dana a neni tam prostor pro nahodnou odchylku. Biologie pracuje se statistikou, protoze zadni 2 jedinci nefunguji stoprocentne identicky.

Lidi, prosim premyslejte trochu, nez neco vypustite z ust. Vzdyt to neni tezke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Baldic napsal:

Pokud tam ctes, ze nikdo nevi, jestli to nahodou neni na hovno, tak pak s tebou nema diskuse smysl, protoze zjevne nechapes psany text. Co se tam pise, je, ze se neviu, jak dlouho ochrana potvrva. A proc to nevedi jsem vysvetlil v mem prispevku vyse a navic to same rekl i dalsi clvoek zde v diskusi.

Shodou okolnosti mam vystoduvanou chemii se zamerenim na biochemii/molekularni biologii/imunologii. Kdyz jsem jeste pracoval ve vede, tak jsem pracoval na vyvoji noveho typu vakciny. Pozdeji jsem pacoval na klinicke studi k jedne z vakcin. Ano, myslim, ze v tomto smeru mam prece jen malicko vetsi prehled, nez mas ty.

Ty sis z toho vyvodil a píšeš o nějakém roce, ale já tam fakt nic takovýho nečtu. Dočetl jsem se, že nikdo neví nic. Nebo mi snad chceš tvrdit, že tam je napsáno něco jinýho, něco třeba ve smyslu "předpokládaná doba" apod. Ne, kamaráde, jsou tam samé zápory typu "Není známo". Na to, abych pochopil zápor v českém psaném textu opravdu nepotřebuju studovat biochemii, to se na mě nezlob. Notabene tam mají být informace pro běžného příjemce té vakcíny, ne biochemika, který si z toho může ledacos vyvodit. Tím se samozřejmě nechci a ani jsem se nechtěl dotknout Tvého vzdělání a praxe (ať už je jakékoliv), proto ten smajlík. Ovšem ty za těmi informacemi asi vidíš něco jiného, než jsem se tam dočetl já, zřejmě díky tvému odbornému vzdělání, to Ti ovšem neberu, chraň příroda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, dykmore napsal:

Hej lidi, nehadejte se, je to JEN informovany souhlas... Na tom tezko zakladat nejake predpoklady o ucinnosti nebo neucinnosti vakciny

Jasně, možná jsem to napsal zbytečně moc expresivně, beru, ale prostě tak to na mne působí.

A je teda otázka, jestli se to opravdu předkládá v téhle podobě, což zatím nikdo nepotvrdil. Takže jsem se možná i zcela zbytečně unáhlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti to prislo, ze se hadam, taxe omlouvam. Naprosto v klidu, bez invektiv, na pohodu jen kecame... Ono se to jen pres pismenka blbe sdeluje...

Chapu "informovany souhlas", nicmene mi to jako obycejnemu delnikovi prijde cele padle na hlavu. Zkratka mi nekdo chce neco pichnout a je to jak z komedyje....

-Dobry den, pichnu vam vakcinu.

- fajn, pomuze to?

- no, mozna jo. A nevim na jak dlouho.

- a kdyz mi to nepichnete, dostanu kovid?

- mozna dostanete a mozna ne.

- a kdyz ho dostanu, umru na to?

- mozna umrete a mozna ne.

- aha, takze kdyz dostanu vakcinu, tak mozna nedostanu kovid a mozna na nej neumru?

- jooo, ted ste to pochopil...vyhrnout rukav...

😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větší legrace nastane, až se bude naočkování ověřovat před vstupem na fotbal nebo před hospodou . . . podle tohoto článku by moh stát před každou hospodou pikolík co by zadal číslo občanky a k tomu číslo očkovaciho průkazu do systému (do státniho!! Hahahahaha systému) :D :D :D návštěvníkovi by přišla smska s kódem, ten by zadal pikolík do systému pro ověření a pak dotyčného vpustil. 

Tvl, a tohle vymýšlí stát který není pro svou vlastní byrokracii schopen ani vydávat ty očkovací průkazy . . . natož tak aby mu fungoval nějaký systém . . . :D

A největší prdel bude, protože je nějakých 40 tisíc hospod, plus 10 tis. hotelů plus tisíce a tisíce zařízení kde se to eventuálně bude kontrolovat . . . tak těch lidí co přibude jako zaměstnanci, tedy pikolíci na kontrolu, se rudej Dufek posere, to už mu k tomu soustruhu nepůjde vůbec nikdo :lol:

 

pardon, link na článek zde

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...