Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Baldic napsal:

. Stejne tak jako ockovany bys nemel onemocnet, tudiz bys nemohl nemoc sirit.

 

Ale tak to není, že ne. To je jen teorie a pořád je tam to "by". Ale jak již pravil nejvyšší, pro zdravé bude vakcína až v létě, takže je zbytečné teď něco řešit. Prioritou jsou ohrožené skupiny a tam se zatím nepočítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2021 v 13:54, straspol napsal:

Jojo, já Ti rozumím. Taky jsem přesvědčený, že základem očkování je souhlas očkovaného, nebo ne ? Možná mi to uniklo, jak je teď skoro každý den něco zase jinak. No- já o očkování uvažuju, možná - pokud  se něco změní - mi ho ,,doporučí" zaměstnavatel, uvidíme.

Myslím, že po středním průběhu Covidu by mělo stačit doložit výskyt protilátek. Platnost by to mohlo mít stejnou, jako očkování. Toť moje logika. Ale chápu, že se budeme nuceni řídit spíš metodikou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam protilatky po vice nez mesici od uzdraveni hodne nizky.. chci si je zmerit jeste po case znovu - treba se namnozi? :) nebo taky ne.. v kazdem pripade tak nejak spoleham, ze aspon do brezna, dubna me ochrani pred znovunakazou.. do te doby, take predpokladam, bude o vakcinach daleko vice info. pokud napriklad izrael naockuje nejaky vysoky procento populace, (vyjma deti a ortodoxnich), bude tamejsi vyvoj hodne zajimavy sledovat..  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

,,Výskumy na ľuďoch, ktorí prekonali ochorenie SARS v roku 2002, ukazujú, že aj po 18 rokoch majú vo svojom tele pamäťové imunitné bunky určené na boj s ochorením. ,,Zatiaľ panuje opatrný optimizmus v tomto smere je o tom niekoľko odbrnych článkov a výskumov na tému imunita a Covid takze kto prekonal je veľká šanca že ďalšiu nákazu zvládne  že straty kytičky pripadne sa vôbec nenakazí. U vás v Česku je na to ,,prípadové studia ,, Neviem to nájsť totižto z bežného vyšetrenia na protilátky to nie je môžné úplne jednoznačne zistiť, budem rad ak to niekto doplní linkou ja vo vyhľadávaní v češtine nie som evidentne dost dobrý 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velká očkovací centra. Do těch bude dostatek lidí, který budou tu vakcínu aplikovat? Pořád se zmiňuje nebezpečí nedostatku zdravotníků...

Zdravotnik, ktery dokaze ockovat, je mnohem “dostupnejsi zbozi” nez ten, co dokaze obsluhovat ventilator a starat se o covidovyho pacienta ve vaznym stavu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, montemar napsal:

ja mam protilatky po vice nez mesici od uzdraveni hodne nizky.. chci si je zmerit jeste po case znovu - treba se namnozi? :) nebo taky ne.. v kazdem pripade tak nejak spoleham, ze aspon do brezna, dubna me ochrani pred znovunakazou.. do te doby, take predpokladam, bude o vakcinach daleko vice info. pokud napriklad izrael naockuje nejaky vysoky procento populace, (vyjma deti a ortodoxnich), bude tamejsi vyvoj hodne zajimavy sledovat..  

Kolik mas protilatek je tak trochu jedno jedno (jako vzdy, nic neni cernobile, tudiz to zas az tak stoprocentne jedno neni, ale rekneme pro zjednoduseni, ze je). Kazdy z nas mame tzv memory B cells (nejsem si uplne jisty, ale v cestine to budou nejspis pametove B lymfocyty). A o ty celkem je. Protoze to jsou bunky, ktere si "pamatuji" patogeny, se kterymi se v minulosti setkaly a v pripade noveho kontaktu s danym patogenem zacnou rapidne produkovat nove protilatky. Tyhle bunky mohou prezivat velmi dlouho. Priznam se, ze si nejsem jisty az jak moc, ale mam takovy matny pocit, ze se snad muze jednat i o desitky let (nicmene je mozne, ze uz si to nepamatuju dobre).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, dykmore napsal:

No a jsme u jádra věci: i kdyby to u Pfizeru a podobných posrali, tak z toho žádný problém mít nebudou.

Jak nebudou? Ty myslis, ze by je nikdo nezazaloval? Mas pocit, ze farma firmy nikdo nikdy nezazaloval za ujmu? Tyve, co se tady ted vyskytuje za lidi... A driv mi prislo, ze jsem chodili tak nejak lidi, kteri vypadali bud vic vzdelani, nebo mozna vic o vecech premysleli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kdo někdo? Když to někomu poškodí zdraví, co je mu pak platná nějaká žaloba? Já jsem se tady možná vyskytl nevzdělaný a už mi to asi moc nemyslí, ale tvůj argument je podobný logice majitele psa, který mi málem skočil na dítě a když jsem ho upozornil, že pejsek rotvík má být na vodítku, tak mi řekl, že má pojištění, kdyby někoho pokousal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, martar napsal:

Teď jsem narazil na zajímavou tezi, to mě vůbec nenapadlo:

Florian Krammer z newyorské kliniky Mount Sinai upozorňuje na fakt, že první vakcíny zřejmě navodí imunitu v dolních cestách dýchacích a v plicích. Při nákaze proniká koronavirus nejprve do horních cest dýchacích, kde se uchytí, množí se a šíří se odtud do okolí. Vakcíny mohou očkované lidi chránit před záněty průdušek a zápaly plic, ale nemusejí zabránit nákaze ve sliznici nosu a v nosohltanu. K ochraně horních cest dýchacích by bylo třeba podávat vakcínu nosními spreji. Očkovacích látek tohoto typu je však ve vývoji jako šafránu a zatím v testování nijak významně nepokročily. Nelze vyloučit, že očkovaní lidé s infekcí horních cest dýchacích zůstanou zdraví, ale budou šířit koronavirus do okolí.

Zdroj: https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-velky-novorocni-zazrak.A210102_225933_p_veda_wag

Já si nevímproč myslel, že vakcina imunizuje komplet organismus, resp. "naučí" náš imunitní systém rozeznàvat a potírat virus bez ohledu na místo, kde se začne duplikovat...

@Baldic, ty se evidentně v otázkách očkování a mechanismu jeho účinku orientuješ. Může mít dr Krammer z citace výše pravdu? Daval jsem to sem několik stránek zpět a nějak to zapadlo.... Může dojít k imunizaci pouhé části lidského těla, bez ohledu na centrální mechanismus vzniku T-lymfocitů v kostní dřeni + brzlíku? Může vzniknout specifická imunitní odpověď pouze v dolnich cestach dýchacich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, dykmore napsal:

Jako kdo někdo? Když to někomu poškodí zdraví, co je mu pak platná nějaká žaloba? Já jsem se tady možná vyskytl nevzdělaný a už mi to asi moc nemyslí, ale tvůj argument je podobný logice majitele psa, který mi málem skočil na dítě a když jsem ho upozornil, že pejsek rotvík má být na vodítku, tak mi řekl, že má pojištění, kdyby někoho pokousal.

O tomhle ale nebyla rec. zcela jasne jsi napsal: " kdyby to u Pfizeru a podobných posrali, tak z toho žádný problém mít nebudou. " a ja jsem ti jasne odpovedel, ze budou. Ze to ted pretacis na neco, o cem rec vubec nebyla, nehraje roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, martar napsal:

@Baldic, ty se evidentně v otázkách očkování a mechanismu jeho účinku orientuješ. Může mít dr Krammer z citace výše pravdu? Daval jsem to sem několik stránek zpět a nějak to zapadlo.... Může dojít k imunizaci pouhé části lidského těla, bez ohledu na centrální mechanismus vzniku T-lymfocitů v kostní dřeni + brzlíku? Může vzniknout specifická imunitní odpověď pouze v dolnich cestach dýchacich?

Rozhodne chci zduraznit, ze na ockovani nejsem zadny expert. Jen toho vim o trochu vic nez prumerny clovek. To je jen takove upresneni. Priznam se, ze si neumim predstavit lokalni specifickou imunitu ve smyslu, ze by imunitni odpoved pusobila jen v dolnich cestach dychacich a nikoli v hornich cestach dychacich. Bunky imunitniho systemu normalne koluji celym telem. Jakmile dojde ke kontaktu s patogenem, tak se pomoci ruznych signalnich molekum siri info o tom, ze nekde je problem a v danem miste vznika imunitni odpoved. Tim ale nechci rict, ze neni mozne, ze ockovany clovek by nemohl nemohl po nejakou dobu byt neco jako prenasec. Imunitni odpoved neni okamzita a stoprocentni. Vzdy nejaky cas trva nez nastoupi v plne sile a behem te doby samozrejme patogeny (minimalne cast z nich) preziva.

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...