Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 10 minutami, Conrad napsal:

Když já na ty zrzky moc nejsem :cheers:

Kromě toho co by tam s takovým ještě zdravým zajicem dělali

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 minutou, Conrad napsal:

U mě je to něco jiného věk jako Metuzalem, anamnéza jako by ji psal Hitchcock a od rána do večera ve špitále

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Conrad napsal:

Tak jsem zvědav přišel mi termín na 19,1 do Vinohrad na první dávku zkušenosti a dojmy popíšu 

Pani byla na první dávce už koncem prosince, 18.1. jde na druhou. Byla druhý den trošku unavená, jako pár kolegů a kolegyň, většina ani to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, African napsal:

Se máš, nechceš mě vzít sebou jako svoji milovanou manželku? Paruku seženu a klidně sundám i fousy  :D

 

před 10 minutami, African napsal:

Zrzouni jsou náhodou móc vášnivý, no nic no, poptám se o ulici dál :cheers:

🤣 🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne že by mi bylo 80, ale tak nějak z profesionálních pohnutek jsem se koukal jak má ta “nouzově určená firma” (co v rámci “malé domů” neopomněla implementovat sledovací srance Facebooku, Google, Seznamu a dalších obchodníků s daty) řešený ten 3-fázový registrační proces - no a tak nějak mi to smrdí typicky tuzemským rumem provedením :shit:

  • Hned první krok té “bezpečné registrace” je vázaný na nějaké telefonní číslo, ačkoliv by všem mělo být jasné že ne každý “senior přes 80” má svůj mobil (a proto se všude tvrdí že s registrací “nemohoucím/nesvéprávným” může pomoct i felčar/pečovatel/příbuzný - tj. někdo kdo tu administrativu může řešit i postupně za víc osob a ze své anonymní SIM). Jestli tohle má být ochrana před nudícíma se děckama a nebo “zlýma východníma hackerama”, tak smysl tohoto kroku mi bez “věkového filtru” (i kdyby šlo o to blbé rodné číslo pojištěnce, na které se beztak ptají hned ve druhém kroku) uniká, půjde jen o extra zátěž mobilní sítě.
  • Druhý krok má představovat “registraci do systému”, od jejíhož časového razítka by se podle brepty Blatného mělo v případě nerozhodnosti odvíjet pořadí v rezervačním systému - no potěš koště, všichni (i ty nudící se vnoučata pečovatelů) si pro sichr zatrhají všecky kolonky včetně BMI a demence (už vidím jak sestry na příjmu příchozí přeměřují, převažují a rigorozními otázkami ve stylu Švejkovy vězeňské komise zjišťují jestli dotyčného vyhodit a nebo opíchat) - a po další SMSce s kódem (chudák skutečný důchodce s artritidou) hurá k obsazení prvního volného termínu, platné občanky netřeba...
  • Samotný výběr preferovaného termínu (ke kterému se podotýkám prokouše každý kdo chce) mi přijde spíš jak volba času doručení u české pošty, kde vlastně není nic závazného a balík/vakcína taky může dorazit dřív a nebo později - akorát chudiny telefonistky se z toho asi podělají, až budou kvůli změnám marně obvolávat doktory/registrátory od nepřítomných (lidí co už mezitím budou buď na cestě, nebo nedejbůh v penálu :skull:), nebo ve sluchátku poslouchat řehot pubošů, co se jim podařilo “přečůrat systém”... :thumbsdown_anim:
  • Je hezké že si můžu výsledek “vytisknout do PDF” - ale radši se teď ani neptám kde je třeba možnost opětovného přihlášení, třeba kvůli kontrole a změny místa nebo termínu? 
  • I když je to zatím pro nejstarší = teoreticky důchodce, kdepak jsou ve druhém kroku pole pro velkohubě slibované preference povolání?

No radši už do toho horkou jehlou spíchnutého amatérismu nebudu rýpat, každopádně to ještě bude sranda...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Takže dle očekávání a navzdory pindům o “zátěžových testech” hned zkraje nastalo přetížení registrací na SMS bráně a celých prvních 2000 míst na příští 2 týdny (kdypak při téhle “kapacitě” chtějí ti amatéři opíchat ty statisíce zachráněných nejohroženějších’, kvůli kterým je celý stát pod zámkem?) bylo hned po ránu vyčerpáno...

Tohle už je fakt šaškárna :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radek124 napsal:

...neopomněla implementovat sledovací srance Facebooku, Google, Seznamu a dalších obchodníků s daty) 

To vidíš na jaké stránce? Vyjel jsem si cookiebot na crs.uzis.cz a registrace.mzcr.cz a jsou tam maximálně google statistics...

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi malokdo, pokud vubec nekdo, cekal, ze to bude fungovat, ci ? Ministr zahradnictvi pan Blabol neni zarukou niceho. No a jeho principal Bures je zarukou tak maximalne krize, kterou jako "krizovy manazer" zpusobi kdykoliv a kdekoliv do neceho zacne strkat rypak ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefony obou rodičů jsem zadal v 8:01. V 8:19 a 8:21 pŕišly PIN1. Registraci rodičů 80+ jsem dokončil v 8:23 a 8:24. V 8:33 a 8:37 přišly PIN2. Vybrání termínu už ale nebylo možné, systém byl přetížen, furt to ukazavalo "soráč, brzy budeme zpět". Když se to po deváté vzpamatovalo, už tam byla hláška, že "kapacity jsou vyčerpané, zkuste to za pár dní..."

@honza71V Německu přes všechny jejich přípravy, nakoupené vakciny, očkovací centra, organizovanost a absenci Bureše je situace zřejmě dost podobná.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zoufali-seniori-v-nemecku-chceme-se-nechat-ockovat-a-nemame-sanci-40347876#seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=16HUuNbEypZ-202101150918&source=article-detail

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem fakt rád, že těch vakcín od Pfizeru nemáme víc, to by byla blamáž, až by se znehodnocené dávky vylévaly do kanálu😂

V pražské nemocnici očkovali i kolemjdoucí, aby nemuseli vyhazovat dávky

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zena-dostala-vakcinu-mimo-poradnik-40347890

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar sorry, ale ocekaval jsem, ze argument o Nemecku pouzije prvni pan ministr Blabol 😀

Ja ocekavam od nasi vlady, ze svoji praci bude delat dobre. Dobre pro obcany tyhle zeme a ne jen pro sve "obchodni kamarady". A to co ten soubor aktualne predvadi, nema s dobre odvedenou praci nic, ale opravdu nic spolecneho. V tyhle zemi je hromada chytrejch a sikovnejch lidi. V sektoru IT jsme "zadany zbozi" a oni vyplodej tohle ?

No nic, zase si dam pauzu 😀. Mejm rodicum je "teprve" 77 a 75, tak nemam proc se vzrusovat, ze ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Waya03 napsal:

Chuck Norris má rovnejch 80 let. Dneska už se mohl fakt zaregistrovat ..... klikař! 

A prej uz je i voockovanej. Dnes rano v 8 prvni davka a v 10 druha. Proste frajer!

nechapu na co si lidi stezujou. Na jeho prikladu je videt, ze vse funguje super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Radek124 napsal:
  • I když je to zatím pro nejstarší = teoreticky důchodce, kdepak jsou ve druhém kroku pole pro velkohubě slibované preference povolání?

hele a je pravda, ze je v tom formulari pro lidi nad 80 let i dotaz pro zeny, jestli neni tehotna a jestli koji? nebo to uz je jen informaticky joke ktery koluje po chatu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, honza71 napsal:

@martar sorry, ale ocekaval jsem, ze argument o Nemecku pouzije prvni pan ministr Blabol 😀

Já Soubor absurdniho divadla principála Bureše neomlouvám (příliš čteš mezi řádky), spíš se podivuju, že i v tom Nemecku...

Hlavně tohle není o IT a kapacitě serverů, to je o prosté organizaci. Dš se vymyslet řada způsobů, jak se vyhnout přetížení a rozprostřít registrace a rezervace v čase. Použitý systěm mi bohužel připomíná spíš nechvalně známé registrace na kotlíkové dotace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...