Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, mtruelle napsal:

....Tahle vakcina neni vubec spatna, doplatila na spatne PR a nepravidelne dodavky.

....Mozne nezadouci ucinky nahlasene byly mohutne rozmazavany. .....

 

Vypadá že víš o čem píšeš, tak jsem se chtěl zeptat.

 - Na jakém základu hodnotíš takto tuto vakcínu. Viděl jsem to už i párkrát v televizi jak reportér strčil mikrofon pod nos ..desátileté babičce, a ta mu taky řekla že si vakcínu pochvaluje.

- Mozne nezadouci ucinky, byly rozmazávány... Jak mám chápat že některé země ji stopnou jiné ne.

Je rizikovější nebo není? Nebo to znamená že tam kde byla zastavena nemají kompetentní odborníky na správné rozhodnutí?

Fakt  to není rejpání, nejsem odpírač, mám po první dávce. Jen nechápu tu schýzu že tady do nás chtěli pouštět na slepo sputnik nebo nějakou čínu, a při tom někdo zastavil schválenou AZ.

Příjde mi absurdní ten tak rozdílný přístup. Čím to je?

 

 

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, kamilb napsal:

Vypadá že víš o čem píšeš, tak jsem se chtěl zeptat.

 - Na jakém základu hodnotíš takto tuto vakcínu. Viděl jsem to už i párkrát v televizi jak reportér strčil mikrofon pod nos ..desátileté babičce, a ta mu taky řekla že si vakcínu pochvaluje.

- Mozne nezadouci ucinky, byly rozmazávány... Jak mám chápat že některé země ji stopnou jiné ne.

Je rizikovější nebo není? Nebo to znamená že tam kde byla zastavena nemají kompetentní odborníky na správné rozhodnutí?

Fakt  to není rejpání, nejsem odpírač, mám po první dávce. Jen nechápu tu schýzu že tady do nás chtěli pouštět na slepo sputnik nebo nějakou čínu, a při tom někdo zastavil schválenou AZ.

Příjde mi absurdní ten tak rozdílný přístup. Čím to je?

 

 

Jejda, to jo poměrně složité 🙂

AZ je vektorová vakcína - její princip je lety ověřený, mRNa vakciny jsou v takovém měřítku novum, pokud vím, tak dosud se princip mRna vakcín využíval experimentálně pár let v léčbě některých onkologických nemocí.

Pokud myslíš NU a AZ - problém není ani tak v těch nežádoucích účincích, jako spíš v nespolehlivosti firmy a dodávek. Tromboembolické komplikace  - tak často zmiňované po vakcíně jsou řádově nižší než například ve srovnání s ženami užívající hormonální antikoncepci. Rozložení ve věkových skupinách pak odpovídá a rozložení v neočkované populaci. Pochopitelně se v tam masivním množství můžou vyskytnout jedinci s dosud neidentifikovaným onemocnění srážlivosti a prvním projevem je tato reakce na očkování.

No a k tomu jestli je rizikovější nebo ne, zda je kdo jak kompetentní nebo ne....

Já bych za vším viděl otázku politiky státu, politiky lékových firem a vlivu vnějších tlaků.

Včera nám zrušili Smejkala a jeho MESES - pan ministr nechce poslouchat názory které mu nekonvenují a těžko by je u Babiše obhájil, navíc v době, kdy epidemie díky opatřením a zejména díky přirozenému vývoji slábne.

Bohužel politika vítězí nad zdravým rozumem.

Co se týká vakcinační politiky - Česká vakcinologická společnost opakovaně vydávala doporučení jak očkovat, jaké intervali, koho.... bylo to vyslešeno s odstupen 2-3 měsíce - a vždy když bylo ouvej.

Dnes jedná CVS ke stanovisku k vakcinaci AZ jen pro lidi nad 50 - a diskuze je to poměrně velká.

Ale Babiš si udělá co bude chtít.. to je předem jasné.

A ostatní země a jejich doporučení? Taky pochopitelně tlaky politické a ekonomické.

Nezapomínej taky na to, že Astra stojí cca 50 Kč, Pfizer 350 Kč - zkus si k tomu odhadnout výrobní náklady, vynásob třeba dvěma miliardami dávek.. a máš celkem slušnej vejvar pro všechny kolem.

Vzhledem k tomu, že jiných vakcín je v současnosti i u nás poměrně dost, tak tipuji, že AZ u nás odstřelí a bude jenom pro lidi nad 50 let - bo máme ten Pfizer.

V ostatních zemích to bylo podobné - Pfizer tam udělal masivní dodávky, tak Astru pozastavili.

A pak máš hlediska subjektivní a objektivní. 

Moje subjektivní... počátkem roku vakcíny pro plebejce nebyly, já jako zdravotník v kategorii 60+ jsem byl rád za jakoukoli vakcínu. Bylo to v době, kdy positivita dětí ze školky u mě byla kolem 70 procent, částečně příznakové, pár horších průběhů - ale zcela spolehlivě to dotahli domů - kde lehla celá rodina. A bylo to v době, kdy dost kolegů skončilo se zápaly plic doma, někteří na JIPkách.

No a dál - přeočkování bude velmi velmi pravděpodobně nutné, osobně u té Astry odhaduji delší trvání dobré hladiny protilátek.

První očkování v rámci studií bylo ož před 14ti měsíci a protilátky jsou zatím velmi slušné. A co se týká druhu vakcíny na přeočkování - už byly nějaké studie, obecně pujde přeočkovat třeba Astra Pfizerem či naopak, poměrně často vychází, že to bude i s výhodou.  Ale to ukáže čas. Medicína není matematika, tam není vše stopro 🙂

Osobní názor je, že testovat čímkoli má smysl, PCR testy jsou vhodnější. Snížení rozpočtu na sekvenaci pře turistickou nsezonou je zločin na národu a zaděláváme si na problémy na podzim - i když pravděpodobně ne tak velké jako vloni v říjnu a letos v březnu - ale kdo ví.

Jinak před dvěma hodinami jse dostal tu druhou Astru a žiju, v pohodě, mladej dostal včera v DE druhého Pfizera a dneska odpadnul.... vše je málo převídatelné a chyba malých čísel 🙂

Jinak nejsem žádný odborník, státnici z epidemiologie jsem dělal hluboce v minulém století, ale přesto si myslím , že vím víc než Pirk a Zima dohromady 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak jak píše @mtruelle. Poslední rok ujíždím na podcastech a co jsem slyšel rozhovory s různými odborníky ohledně očkování a Covidu, tak říkali to co tady kolega. Astra Zeneca je v pohodě, ale dojela na dodávky a v zemích kde voliči "hůř snášejí " zprávy o úmrtích na vedlejší účinky (srážlivost krve) tak to zařízli spíš politici. Ano je na zvážení, jestli nedávat AZ jen lidem 50+, kde ty vedlejší účinky jsou míň pravděpodobné.

Podobná shoda panovala na vakcíně Sputnik V, a to že je dobře vymyšlený/vyvinutý, ale kulhá tam výroba a ověřitelnost dat atd. Z tohoto důvodu ho nedoporučovali, dokud nebude vše ověřeno někým jiným než Rusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Kotlick napsal:

Je to tak jak píše @mtruelle. Poslední rok ujíždím na podcastech a co jsem slyšel rozhovory s různými odborníky ohledně očkování a Covidu, tak říkali to co tady kolega. Astra Zeneca je v pohodě, ale dojela na dodávky a v zemích kde voliči "hůř snášejí " zprávy o úmrtích na vedlejší účinky (srážlivost krve) tak to zařízli spíš politici. Ano je na zvážení, jestli nedávat AZ jen lidem 50+, kde ty vedlejší účinky jsou míň pravděpodobné.

Podobná shoda panovala na vakcíně Sputnik V, a to že je dobře vymyšlený/vyvinutý, ale kulhá tam výroba a ověřitelnost dat atd. Z tohoto důvodu ho nedoporučovali, dokud nebude vše ověřeno někým jiným než Rusy.

Jeste k Sputniku... hlavne vyrabet jinde nez v Rusku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 5. 2021 v 20:33, African napsal:

Už nejde jen o cestování, ale běžný život jako pivko na zahrádce, kadeřník, posilovna a další.... Prostě už je předem daný že očkovaný to bude mít snadnější. A malá vsuvka, PIN2 ještě nemám a to jsem se chtěl sázet.... 😂 

A to ti přijde jako normální, očkovat se proto, abys mohl na pivo, do posilovny atd?

Mně přijde, že se z té masáže všichni zbláznili...Většina lidí ti řekne, že se jde očkovat proto, ať může chodit na pivo a podobně, ne kvůli zdraví. A to mi přijde teda... jak to říct... totálně debilní myšlení, sorry. 

A vyloženě děsivé mi přijde, že to většině přijde normální. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Marfael napsal:

A to ti přijde jako normální, očkovat se proto, abys mohl na pivo, do posilovny atd?

Mně přijde, že se z té masáže všichni zbláznili...Většina lidí ti řekne, že se jde očkovat proto, ať může chodit na pivo a podobně, ne kvůli zdraví. A to mi přijde teda... jak to říct... totálně debilní myšlení, sorry. 

A vyloženě děsivé mi přijde, že to většině přijde normální. 

To jsi špatně chytil, já nechodím ani ke kadeřníkovi, ani do posilovny a když už půjdu na to pivko, mám osvědčení z práce, kde poctivě testujeme každý týden. Ačkoliv jsem v běžném životě hovado, tentokrát jsem v té druhé půlce jak zmiňuješ to zdraví, jelikož mě letos čekají nějaké exotické země kde když Covid chytíš, hodí tě na oheň a opečou si nad tebou špekáčky :D Každopádně je halda lidí kteří covid ani nezaznamenali, popřípadě měli tak lehký průběh, že se nebojí a to očkování si dávají opravdu pouze pro ulehčení standardního života a to samozřejmě také chápu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Marfael napsal:

A to ti přijde jako normální, očkovat se proto, abys mohl na pivo, do posilovny atd?

Mně přijde, že se z té masáže všichni zbláznili...Většina lidí ti řekne, že se jde očkovat proto, ať může chodit na pivo a podobně, ne kvůli zdraví. A to mi přijde teda... jak to říct... totálně debilní myšlení, sorry. 

A vyloženě děsivé mi přijde, že to většině přijde normální. 

Tak hodně lidí (teď nemam na mysli Africana, chraň příroda) takhle přemýšlí celou dobu od začátku, že jo..  hlavně abych  mohl na zahrádku, do posilovny, do Itálie... na zdraví seru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Marfael napsal:

A to ti přijde jako normální, očkovat se proto, abys mohl na pivo, do posilovny atd?

Mně přijde, že se z té masáže všichni zbláznili...Většina lidí ti řekne, že se jde očkovat proto, ať může chodit na pivo a podobně, ne kvůli zdraví. A to mi přijde teda... jak to říct... totálně debilní myšlení, sorry. 

A vyloženě děsivé mi přijde, že to většině přijde normální. 

smysl mi dava, aby byla teda dostatecna cast populace naockovana, aby vlada zase nechtela na podzim zavadet plosna opatreni, protoze zdravotni system bude zatizeny pacienty s tezkym prubehem. do podzima by protilatky vydrzet mely.

vim, ze ockovani nechrani pred nakazenim ani pred prenosem, ale ma zabranit tezkemu a fatalnimu prubehu. takze cim vic potencialnich pacientu se necha dobrovolne pichnout, at uz za vidinou lepsiho signalu 5G, piva v hospode nebo navstevy kadernice, asi ok?

dokud ale budu mit v krvi protilatky, predpokladam, ze to je srovnatelne (nebo lepsi) nez ockovani a tudiz se ockovat nemusim?

blizi se leto, lidi zapomneli na omezeni, ktera platila pred ani ne dvema mesici, tak je urcite cim dal tim vic tezsi udrzet v mysli lidi jakousi spolecenskou zodpovednost... az se zima zepta, cos delal v lete...

ale treba mas pravdu a je to uz zbytecny humbuk a jen snaha ziskat ty vlozene miliony do vyvoje vakcin jejich prodejem, dokud to lidi zerou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po prvni davce mi mama 70+ rozhodne doporucovala si taky slehnout, po druhe davce uz nikdy vic neco takoveho nechce ani videt /manzel cca 80 to same/, pred vice nez 30 lety, nez jsme jeli na cviceni do Ruska, nam pichli dobrotu, ze kamarad mel po tele 5cm puchyre a i z oci mu tekl hnis, takze drzim palce vsem cestovatelum a navstevnikum zahradek, ja to budu radsi provozovat ilegalne, vzhledem k tomu, ze i ockovany muze byt roznasec, nikomu nezaskodim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Kairos napsal:

Po prvni davce mi mama 70+ rozhodne doporucovala si taky slehnout, po druhe davce uz nikdy vic neco takoveho nechce ani videt /manzel cca 80 to same/, pred vice nez 30 lety, nez jsme jeli na cviceni do Ruska, nam pichli dobrotu, ze kamarad mel po tele 5cm puchyre a i z oci mu tekl hnis, takze drzim palce vsem cestovatelum a navstevnikum zahradek, ja to budu radsi provozovat ilegalne, vzhledem k tomu, ze i ockovany muze byt roznasec, nikomu nezaskodim

🤦‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...