Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mně třeba po ty první dávce vůbec nic nebylo, taky třeba nevím, proč by mělo. Nikdy mi nic nebylo po žádným očkování a nevím, proč bych se měl apriori stresovat, že mi něco bude, to je pak normální předposranost (mimochodem tohle platí obecně). Druhej den mě trochu to rameno bolelo, no... Ale prdel po  posledních třech tetanovkách mě teda bolela víc, co si pamatuju. A navíc prej kdyby to jako fakt bolelo, tak prej běžný analgetika. OK, dal jsem si večer dvě piva a druhej den bylo po všem. Nejspíš jsem na tu bolest asi zapomněl. Ale! Nikam jsem teda druhej den nejel, pracoval v klidku doma, kus od gauče. No a třetí den jsem něco lehce změřit jel, ale žádný drama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě den a půl slabě bolelo rameno, jinak (ťuk ťuk) nic. Taky jsem nejdřív myslel, že se nedám, ale postupně jsem názor změnil a nakonec jsem se registroval hned co jsem mohl. Ne abych mohl na dovolenou, putyk a podobnejch podniků, ale abych snížil riziko, že mě to někdy porazí. A že to třeba přitáhnu domů. Znám pár lidí, kteří to prodělali od "skoro nic mi nebylo, jen jsem měl mírnej kašel", jen že v práci jim to začlo řádit, tak si zašel na test, a ejhle, co byste řek? měl ho tam!, přes takovou tu párdenní chřipku, až po dvě otočky přes nemocnici: jedna mimo provoz cca 3 tejdny, další postupný zotavování v řádu tejdnů, naštěstí snad bez následků; druhá na neschopence a silnejma zažívacíma problémama víc jak měsíc!

A tak jsem si říkal, vím, jak bych na to reagoval já? Nevím! Sice jsem kost a kůže, s ničím se neléčím, nechlastám, nehulím, ale je to záruka bezproblémovýho průběhu? Není! Jestli bych si tudíž dal pár dní nucenej oddych po očkování (s vědomím, že je to normální) oproti riziku toho co píšu, s nejistotou a stresem jak se to může zvrhnout, že to přitáhnu domů, jsem si nakonec vybral očkování, když mám tu možnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, bohus76 napsal:

Takže jsme se posunuli, sice mi to nehlásí,že by něco bylo špatně, údajně mě posílali SMS a zpráva co ,no nic. Takže můžeme zase psát na podporu, mě jebne.

Kartičku se záznamem o první dávce máš, zašel bych na to očkovací místo a požádal je ať ti pošlou certifikát na základě toho co máš. Příbuzný byli teď na 1. dávku a hned jim tam posílali do sms certifikát ke stažení = mají přístup do systému a sedneš si tam naproti fyzicky někomu kdo se s tím popere, nemusíš čekat na někoho někde z podpory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se furt nějak nemůžu rozkejvat. Při mým věku a tělesu bych nerad aby mě ta brebera poskákala, přišel jsem o dva kamarády a jednoho vzdáleného příbuzného, takže žádná sranda. Ale taky mám pocit že si z nás dělají betatestery očkování. Informace veskrze neurčité, někdy dokonce mlžení. Hlásání že všecky vakciny v pohodě, pak najednou že některé asi teda né a radši je některým nedávat. Prý že je potřeba se i nadále chránit všema těma náhubkama a zákazama protože vakcina nemusí zabránit nákaze, jen zmírní rozvoj nemoci. A najednou se očkovaní nemusí testovat. A do toho zpráva že očkovaní onemocněli, jen mírně, skoro bez příznaků. Otázka je jestli jsou infekční, jestli to nebudou nekontrolovatelně roznášet. Ty vedlejší účinky, jo možná je jich nepatrné procento, ale kdo by do něj chtěl spadnout? Probudit se s křivou hubou a řešit jestli to přejde nebo nepřejde, nebo jestli to náhodou není sraženina v mozku a nebudu zbytek života jen koulet očima, pouštět slinu a dělat huhubehehe. Znám osobně ženu které to rozhodilo krev tak že se z toho nemůže vyhrabat několik měsíců. A že si někdo na našem zdraví politikaří a mastí kapsu, to už je jen taková bezvýznamná nepatrnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 26 minutami, PepaSFI napsal:

já se furt nějak nemůžu rozkejvat. Při mým věku a tělesu bych nerad aby mě ta brebera poskákala, přišel jsem o dva kamarády a jednoho vzdáleného příbuzného, takže žádná sranda. Ale taky mám pocit že si z nás dělají betatestery očkování. Informace veskrze neurčité, někdy dokonce mlžení. Hlásání že všecky vakciny v pohodě, pak najednou že některé asi teda né a radši je některým nedávat. Prý že je potřeba se i nadále chránit všema těma náhubkama a zákazama protože vakcina nemusí zabránit nákaze, jen zmírní rozvoj nemoci. A najednou se očkovaní nemusí testovat. A do toho zpráva že očkovaní onemocněli, jen mírně, skoro bez příznaků. Otázka je jestli jsou infekční, jestli to nebudou nekontrolovatelně roznášet. Ty vedlejší účinky, jo možná je jich nepatrné procento, ale kdo by do něj chtěl spadnout? Probudit se s křivou hubou a řešit jestli to přejde nebo nepřejde, nebo jestli to náhodou není sraženina v mozku a nebudu zbytek života jen koulet očima, pouštět slinu a dělat huhubehehe. Znám osobně ženu které to rozhodilo krev tak že se z toho nemůže vyhrabat několik měsíců. A že si někdo na našem zdraví politikaří a mastí kapsu, to už je jen taková bezvýznamná nepatrnost.

Podle aktuálních údajů je proti covid celosvětově očkováno 2 miliardy a 330 milionů dávek, viz. screenshot. Nelze tedy mluvit o žádném testování.

Máš děti?  Mrkni do jejich očkovacího průkazu. Tuberkulóza, záškrt, tetanus, černý kašel, obrna, žloutenka, spalničky, zarděnky, příušnice, případně meningokok, pneumokok, rotaviry. Další otázky? ;) 

Taky znám člověka co dostal vakcínu a v kombinaci s boreliózou kterou měl ho to nepěkně poslalo do nemocnice. Stejně tak ho mohlo ráno cestou do práce srazit auto, nebo mohl sníst špatně zavařenou zeleninu či klobásu a skončit na jipce po otravě botulotoxinem. 

Doporučuju nečíst senzacechtivé blaboly typu ochnul mu obličej a podobné, a udělat si z toho mediálniho guláše v hlavě vlastní názor. Pár dní bez zpráv a vůbec bez médií dost pomáhá, doporučuju. :)

 

502839864_2021-06-1308_48_49.jpg.c6a21eff720b8c0bd4f50c731bb09fc2.jpg

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, PepaSFI napsal:

já se furt nějak nemůžu rozkejvat. Při mým věku a tělesu bych nerad aby mě ta brebera poskákala, přišel jsem o dva kamarády a jednoho vzdáleného příbuzného, takže žádná sranda. Ale taky mám pocit že si z nás dělají betatestery očkování. Informace veskrze neurčité, někdy dokonce mlžení. Hlásání že všecky vakciny v pohodě, pak najednou že některé asi teda né a radši je některým nedávat. Prý že je potřeba se i nadále chránit všema těma náhubkama a zákazama protože vakcina nemusí zabránit nákaze, jen zmírní rozvoj nemoci. A najednou se očkovaní nemusí testovat. A do toho zpráva že očkovaní onemocněli, jen mírně, skoro bez příznaků. Otázka je jestli jsou infekční, jestli to nebudou nekontrolovatelně roznášet. Ty vedlejší účinky, jo možná je jich nepatrné procento, ale kdo by do něj chtěl spadnout? Probudit se s křivou hubou a řešit jestli to přejde nebo nepřejde, nebo jestli to náhodou není sraženina v mozku a nebudu zbytek života jen koulet očima, pouštět slinu a dělat huhubehehe. Znám osobně ženu které to rozhodilo krev tak že se z toho nemůže vyhrabat několik měsíců. A že si někdo na našem zdraví politikaří a mastí kapsu, to už je jen taková bezvýznamná nepatrnost.

No, já si třeba myslím, že když ráno lezu do auta, riskuju mnohem víc.

A taky si myslím, že kdyby sis našel relevantní informace o všech různých očkováních (jenže to bys asi musel prolézt vědecký knihovny, páč nebyla ta úžasná věc jménem internet), který jsme od malička dostávali vesměs povinně, možná bys byl taky trochu na rozpacích. A to věda dnes postupuje mílovými kroky a technologie jsou jinde než třeba před dvaceti, třiceti lety.

Ve mě ale taky trochu budila (možná pořád budí) nedůvěru ta rychlost, se kterou to přišlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, geometr napsal:

 

Ve mě ale taky trochu budila (možná pořád budí) nedůvěru ta rychlost, se kterou to přišlo.

Pokud myslíš rychlost vývoje vakcíny... Tak nRna vakcíny se vyvíjejí cca 10 let, finalizace byla rychlá díky neskutečně u balíku peněz a testování na lidech bylo standartní dle platného protokolu.. Teda kromě Sputniku, co ozkouseli na deseti vojácích.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já si třeba myslím, že když ráno lezu do auta, riskuju mnohem víc.
A taky si myslím, že kdyby sis našel relevantní informace o všech různých očkováních (jenže to bys asi musel prolézt vědecký knihovny, páč nebyla ta úžasná věc jménem internet), který jsme od malička dostávali vesměs povinně, možná bys byl taky trochu na rozpacích. A to věda dnes postupuje mílovými kroky a technologie jsou jinde než třeba před dvaceti, třiceti lety.
Ve mě ale taky trochu budila (možná pořád budí) nedůvěru ta rychlost, se kterou to přišlo.

Tak jasně že to bylo zrychlený, ale i tak jsou ty klinický studie fakt hodně kontrolovaný.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Tom4 napsal:

Kartičku se záznamem o první dávce máš, zašel bych na to očkovací místo a požádal je ať ti pošlou certifikát na základě toho co máš. Příbuzný byli teď na 1. dávku a hned jim tam posílali do sms certifikát ke stažení = mají přístup do systému a sedneš si tam naproti fyzicky někomu kdo se s tím popere, nemusíš čekat na někoho někde z podpory.

Sere mě to diletantství, furt se někoho o něco doprošovat.Je takový problém udělat systém, který by fungoval, když už to stálo X miliónů ( a v našem státě možná i miliard) ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, bohus76 napsal:

Sere mě to diletantství, furt se někoho o něco doprošovat.Je takový problém udělat systém, který by fungoval, když už to stálo X miliónů ( a v našem státě možná i miliard) ? 

Plně rozumím, ten boj s úředním šimlem je někdy šílenost, a je jedno jestli co to je za úřad. V mnoha (ne vždy) případech jsou tam zakopaný neuvěřitelný leplové. 

 

Edit. 

tak jsem si zkusil stáhnout certifikát a píše mi to neznámé rč a číslo dokladu . . . jako že já nejsu já či co to jako? 😃😃

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Tom4 napsal:

Plně rozumím, ten boj s úředním šimlem je někdy šílenost, a je jedno jestli co to je za úřad. V mnoha (ne vždy) případech jsou tam zakopaný neuvěřitelný leplové. 

 

Edit. 

tak jsem si zkusil stáhnout certifikát a píše mi to neznámé rč a číslo dokladu . . . jako že já nejsu já či co to jako? 😃😃

Možná nás vyřadili z databáze a čekají že zdechnem doma sami 😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...