Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem si prosvištěl ty internety a (údajně) relevantní zdroje uvádějí v tuto chvíli cca 3,8 miliónu úmrtí v souvislosti s koronavirem (zaokrouhleno na statisíce). U osmého zdroje jsem toho nechal.
 

Teď si teda ale nejsem vůbec jistej, jak je to s tím 'evidentním krávom' a volebním právem ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, mato57 napsal:

Tak jsem si prosvištěl ty internety a (údajně) relevantní zdroje uvádějí v tuto chvíli cca 3,8 miliónu úmrtí v souvislosti s koronavirem (zaokrouhleno na statisíce). U osmého zdroje jsem toho nechal.
 

Teď si teda ale nejsem vůbec jistej, jak je to s tím 'evidentním krávom' a volebním právem ...

 

https://www.prnewswire.com/il/news-releases/ochorenie-covid-19-sposobilo-6-9-miliona-umrti-na-celom-svete-co-je-viac-ako-dvojnasobok-toho-co-ukazuju-oficialne-spravy-840624990.html

Prvy odkaz co na mna bafol google. Ale nech mas pravdu, nech umrelo LEN 4M ludi. Je to krava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není důležitý, kolik lidí umřelo s covidem, třeba by umřeli stejně. Jediné relevantní číslo je nárůst úmrtnosti v letech 2020-2021 oproti, dejme tomu, průměru 2009-2019. A to ještě podmíněně, protože nikdo už nezjistí/nepřizná, kolik úmrtí bylo způsobeno třeba zanedbáním ostatních nemocí v důsledku karanténních opatření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem paní pochopil... Ráno a večer 10 dřepů, v poledne 10 kliků a sklapovaček, to vše při otevřeném okně. Když to nezvládnu, tak jsem buď tlustej..  očkování je nanic.. Nebo jsem starej a naočkovat. Ostatní jsou v pohodě. Opakovat pak každý rok k evidenci změn místo plošného přeočkování. Je to vlastně jednoduchý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2021 v 21:45, Jarett napsal:

My máme doma aktuálně všichni protilátky v hodnotě 250 ... Covid jsme prodělali bezpříznakově, bez testu, tedy nemáme aktuálně žádné potvrzení o jeho prodělání. Nicméně lékař očkování pochopitelně důrazně nedoporučuje. Takže jsme v oné mezeře v zákoně a covid pase. 

Smyslem očkování je získat imunitu skrze protilátky. To, že my ji získali přirozeně nikoho nezajímá. Pro okolí jsme bezrizikoví, ale omezení se nás týkají ... takže asi tak. Nejlepší bude dát doktorovi flašku, "naočkovat se" fiktivně a bude klid ...

zatimco rakousko ma tuto mezeru podle me pekne vyresenou
https://www.thelocal.at/20210520/how-to-prove-you-have-recovered-from-covid-in-austria/

venku je cim dal tim pekneji, cisla klesaji a lid velmi rychle zapomina, v jakem lockdownu jsme tady byli na velikonoce...

ale jsem optimista - zatim mi to vychazi, ze jednu davku ma skoro 4,5 mio lidi, (predpokladam ze pujdou i na druhou), k tomu tech 1,5 mio oficialne potvrzenych nakazenych -> to uz tu kolektivni imunitu s nasi urovni promoreni nejak dame :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Traveller napsal:

Zajímavé, kde to říkala? 

Pani je jasne proti ockovaniu, aj ked sa to snazi zaobalovat do mudrych reci, ale tie clanky su toho plne, sprava je jasna. Kecat o BMI je z hladiska aktualnej pandemie proste nezmysel, nie, vacsine ludi to nepomoze. A ak aj maju BMI v poriadku, kto to riskne? Bohuzial viem o viacerych zdravych, mladych ludoch ktori dopadli velmi zle. Proste som presvedceny ze ta pani robi velmi zle v aktualnej situacii. Ludia su nachylni verit vseliakym bludom a pritom pred rokom si kludne dali drbnut vakcinu proti chripke s ucinnostou 40-50% a rovnakymi moznymi neziaducimi ucinkami. Ci tetanovku. Kolko ludi vie od akeho vyrobcu bola, aku ma ucinnost, ake vedlajsie ucinky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, eskimak napsal:

 pritom pred rokom si kludne dali drbnut vakcinu proti chripke s ucinnostou 40-50%

tech, co si klidne da drbnut vakcinu proti chripke, je u nas taky jen par... https://www.evropavdatech.cz/clanek/37-ockovani-proti-chripce/

edit. vloni to bylo proti roku 2019 o 170 000 davek vic :)
https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/vyrobci-dodali-do-cr-mezirocne-o-20-vic-chripkovych-vakcin/

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že není proti očkování. Jen proti očkování bez rozmyslu. Možná by stálo za to si ten text skutečně přečíst nebo poslechnout besedu. Anebo to je jazyková bariéra? Nevím, ale krávou bych ji nenazval. Já taky nenazývám volem každého člověka s jiným názorem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Traveller napsal:

Myslím, že není proti očkování. Jen proti očkování bez rozmyslu. Možná by stálo za to si ten text skutečně přečíst nebo poslechnout besedu. Anebo to je jazyková bariéra? Nevím, ale krávou bych ji nenazval. Já taky nenazývám volem každého člověka s jiným názorem. 

Text som precital, jazykova bariera tam nieje. Ta pani nerozmysla co tymito recami sposobuje. A pri ockovani niet moc co rozmyslat, ak nemas kontraindikaciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S manželkou dotaženým koronáčem jsem si v době nejdebilnějších "opatřéní" musel pár dní poležet na kyslíku - a troufám si říct že všichni kolem tam byli mladší, hubenější a vlastně i nemocnější než já. 

Přiznejme si už na rovinu že kraviny jako povinné antigenní testy, roušky/filtry/skafandry, o ničem nevypovídající glejty, zamykání děcek doma a zádušní mše přes video nejsou řešením, ale jenom útěkem před problémem před kterým se utéct nedá. A jakkoliv nám přijde státem protěžované očkování jako buzerace, žádná jiná alternativa než samotná nákaza (ne každý má to štěstí že ji přežije bez příznaků) tady momentálně není 💉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to chápu spíš tak, že nehlídaní očkovaní jsou vlastně nebezpečnější, než hlídaní neočkovaní. Což může být dost možná pravda. Říkají, že očkovaný člověk to stejně může chytit a navíc není pravidelně testovaný, což může být problém. Já to vidím tak, že očkování sice nezaručí, že to 100% nechytneš, ale šance na chycení se výrazně snižuje. Čímžtopádem očkování smysl má. A čím víc očkovaných, tím větší smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Statisticky sa podla toho clanku nakazilo 0.93% ludi ktori mali prvu davku ockovania no este nemali druhu. 

A toto ma ako byt argument proti ockovaniu? 

Ohlad vyhod pre ockovanych - hladal by som v tom jedinu vec - snaha o motivaciu co najvacsieho mnozstva ludi sa dat zaockovat. Co je bezpochyby spravne.

A polemizovat o ockovani mozme, myslim ze ale Radek to zhrnul absolutne presne - ziadna ina moznost nieje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, eskimak napsal:

Statisticky sa podla toho clanku nakazilo 0.93% ludi ktori mali prvu davku ockovania no este nemali druhu. 

Jenom doplním (článek jsem nečetl) o informaci, studoval jsem si zveřejněná data právě o nákaze očkovaných a ti co se nakazili po očkování byli z drtivé většiny nakaženi těsně před / po vakcinaci, s odstupem 2 týdnů od očkování (1st) a dále už ty počty hooodně razantně klesly. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, eskimak napsal:

 

A polemizovat o ockovani mozme, myslim ze ale Radek to zhrnul absolutne presne - ziadna ina moznost nieje.

No právě že ano - tedy nemoc chytit a přežít - přesně, jak to říká Radek. A je na každém soudruhovi, jakou možnost si zvolí. Nakonec se tak děje i u vakcín na chřipku a třeba na klíšťovou encefalitidu. Mimochodem, procestoval jsem spoustu zemí a nechal se očkovat proti chorobám, které by jinak měly pro mě fatální následky. No a u Covidu to tak prostě nevidím a jsem rád, že mám zatím právo volby. Ať se očkuje, kdo chce, je to jeho věc. Stejně tak je to moje věc se zbytečně (po prodělání nemoci) neočkovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...