Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Petr R napsal:

Jinak kdyby Applisti chtěli využít potenciál svého telefonu a ne nějakou tečku, na stránce getcovidpass.eu jde velmi jednoduše převést certifikát do apple Wallet, stačí na to PDF nebo i jpg. Výhodou je, ze je ve walletu i na hodinkách, respektive hodinky zobrazí qr kód, který jde bez problému přečíst, třeba aplikaci čTečka 😁.  Tím pádem nemusi mít člověk ani telefon a prokáže se orgánu při kontrole. Jako stačí i PDF uložené v mobilu, ale tohle je takové cool řešení 😆

Ja Ti teda úplne neviem. Súhlasiť so spracovaním tak osobných dát, ako je certifikát o očkovaní treťou stranou mi príde zbytočné, obzvlášť už pri počte súkromných firiem, ktoré sú už do toho zapojené. A to len preto, aby to mal človek v hodinkách. Každý si ale musí sám zadefinovať priority v pohodlnosti vs. súkromí :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já tedy nevím, ale tak nějak mi v těch kecech o očkování chybí ta podstatná věc, a to skutečnost, že člověk i se dvěma dávkami a tedy " ukončeným " očkováním může být přenašečem viru pro další, a tudíž by se měl i nadále testovat a po návratu z rizikových zemí mazat do karantény. Úlevy očkovaným jsou tudíž bezpředmětné a celé to jen smrdí dalšími mutacemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Pepino777 napsal:

Omlouvám se, měl jsem rovnou zmínit, že se moje otázka týka vakcíny Pfizer.

LM má asi 5 procent lidí, buď v homo nebo hetrrozygotnim stavu, často to.. zejména muži.. ani neví. Každopádně za mě ano, riziko tromboembolickych komplikací je nesrovnatelně nižší po očkování než po Covid. Ale nejsem hematolog. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Irwinek napsal:

Já tedy nevím, ale tak nějak mi v těch kecech o očkování chybí ta podstatná věc, a to skutečnost, že člověk i se dvěma dávkami a tedy " ukončeným " očkováním může být přenašečem viru pro další, a tudíž by se měl i nadále testovat a po návratu z rizikových zemí mazat do karantény. Úlevy očkovaným jsou tudíž bezpředmětné a celé to jen smrdí dalšími mutacemi.

Chapes o com je pravdepodobnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Irwinek napsal:

Já tedy nevím, ale tak nějak mi v těch kecech o očkování chybí ta podstatná věc, a to skutečnost, že člověk i se dvěma dávkami a tedy " ukončeným " očkováním může být přenašečem viru pro další, a tudíž by se měl i nadále testovat a po návratu z rizikových zemí mazat do karantény. Úlevy očkovaným jsou tudíž bezpředmětné a celé to jen smrdí dalšími mutacemi.

Tvá jistota je odzbrojujicí 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/science/science-briefs/fully-vaccinated-people.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, mtruelle napsal:

Perfektny odkaz, dik. To sa odporcom ockovania pacit nebude:

A growing body of evidence indicates that people fully vaccinated with an mRNA vaccine (Pfizer-BioNTech and Moderna) are less likely to have asymptomatic infection or to transmit SARS-CoV-2 to others. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, mtruelle napsal:

článek téměř neprůstřelný. Ovšem téměř! Skutečnost je, bohužel, jiná. A to tedy rozhodně nepatřím mezi odpůrce očkování. Naopak, jsem přesvědčen, že očkování rozhodně sníží počty mrtvých. Vadí mi na něm spíš jen to, jak je to celé podáváno. A dnešní Vojtěchova " výhružka " že kdo se nenechá teď očkovat, tak si testy zaplatí ze svého, to bude jen voda na mlýn odpůrcům 😞

Upraveno uživatelem Irwinek
přidání textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bob napsal:

No tak ten kdo se nenecha ockovat at si nese riziko, je to jeho svobodna volba.

ockovani temer eliminuje rizika tezkych prubehu, az vsichni budou proockovani zrusil bych vsechny opatreni

Tak proti tomu souhlasím.

Je ale potřeba počítat s určitým promile lidí, kteří z nějakých důvodů očkováni být nemohou. A ty prostě nemůžeš zahodit. A není potřeba tvořit tady nějakou skupinu privilegovaných, kteří můžou vše, protože náhodou byli ve skupině, která byla přednostně očkována. To bylo pořád jen  jsou vakcíny, nejsou vakcíny, tyhle se nehoděj pro tyhle a tyhlety se nedoporučují těmhle, Sputnik je dobrej, Sputnik je špatnej,...….. a z toho automaticky vyplývá odpor.  Na vojně se říkalo: " jak se do lesa pakárna, tak se z lesa salám ". A při tom, jak se k tomu vládní packalové staví, se nelze divit tomu, že " dole " holt roste salám tedy odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Irwinek napsal:

Tak proti tomu souhlasím.

Je ale potřeba počítat s určitým promile lidí, kteří z nějakých důvodů očkováni být nemohou. A ty prostě nemůžeš zahodit. A není potřeba tvořit tady nějakou skupinu privilegovaných, kteří můžou vše, protože náhodou byli ve skupině, která byla přednostně očkována. To bylo pořád jen  jsou vakcíny, nejsou vakcíny, tyhle se nehoděj pro tyhle a tyhlety se nedoporučují těmhle, Sputnik je dobrej, Sputnik je špatnej,...….. a z toho automaticky vyplývá odpor.  Na vojně se říkalo: " jak se do lesa pakárna, tak se z lesa salám ". A při tom, jak se k tomu vládní packalové staví, se nelze divit tomu, že " dole " holt roste salám tedy odpor.

To se ale nevylučuje, k eliminaci víru stačí kolektivní imunita a to se nerovná 100procemtni proockovanost. Vždy bude skupina která nepůjde očkovat... Buď zdravotní kontraindikace nebo neschvalena vakcína pro nějakou věkovou skupinu. Kolektivní imunita funguje u všech přenosných chorob proti kterým se ockuje, pokles kolektivní imunity znamená exacerbaci choroby v populaci... To je nehasnouci a jednoznačná zásluha odmítaču očkování.. A to u povinných. Vím o čem píšu. 

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Irwinek napsal:

článek téměř neprůstřelný. Ovšem téměř! Skutečnost je, bohužel, jiná. A to tedy rozhodně nepatřím mezi odpůrce očkování. Naopak, jsem přesvědčen, že očkování rozhodně sníží počty mrtvých. Vadí mi na něm spíš jen to, jak je to celé podáváno. A dnešní Vojtěchova " výhružka " že kdo se nenechá teď očkovat, tak si testy zaplatí ze svého, to bude jen voda na mlýn odpůrcům 😞

Ale to je přece svaté právo zdravotní politiky každého státu, tedy i našeho. Stát zvolil a podle mě správně jako prioritu očkování schváleným vakcínami zdarma. Nechceš.. Tvoje volba. Testy by měl platit stát těm, kteří očkavání být nemohou. Jsou evropské státy, které už ustanovil povinnost očkování pro některé profese... Je to nedemokraticke?... Nechceš... Jdi pracovat jinam... Vždy je volba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, odjinud napsal:

Jak to vidite s rizikem trombozy u vakcin AZ a J&J? Jsem "konzerva" a sel bych prece jen radsi do nich nez do mRNA....Je mi 45.

Mám za sebou komplet AZ. Pravdepodobnosť trombozy je asi taká ako že ťa trafí blesk 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dostal před týdnem druhou, úplně v pohodě bez příznaků a teď tady čtu že za pět dvanáct, když vidím nařízení vlády ..... Příští týden máme chatky v kempu a co tak chápu 14 dní po druhé vakcíně, popř. testy...Bez očkování to prostě asi nepůjde se zapojit do běžného života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...