Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dík, samotného mě to překvapilo, většina států děti do 12ti nechává v klidu, případně stačí ant testy. I když, třeba hned Rakousko děti do 12ti nic, ovšem s výjimkou Vídně, kde to je jen do 6ti let nic, nad 6 už test. 

Trošku mám obavy že největší maglajz bude po prázdninách, tentokrát "preventivně" a "v zájmu voliče". 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děti jsou citlivé téma - Covid se jich totiž primárně netýká (children were 0.00%-0.2% of all COVID-19 deaths, and 8 US states reported zero child deaths). Tlak na jejich očkování je kvůli přenosu na dospělé (ani zde děti nepatří, kvůli nízké virové náloži, mezi nebezpečné superpřenášeče). Na děti má vláda ale silné páky - tato skupina je ekonomicky neaktivní a tak restrikce zde jsou extenzivní a intenzívní (vzhledem k mírnému ohrožení této skupiny).

Pokud by se Covid choval ke starším generacím stejně (tj. zemřelých by bylo 50-60 za celé období pandemie), pak tady nemáme vůbec lockdowny a dokonce ani očkování.

Upraveno uživatelem jorokw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sluší se uvést zdroj:

 American Academy of Pediatrics and the Children’s Hospital Association

https://services.aap.org/en/pages/2019-novel-coronavirus-covid-19-infections/children-and-covid-19-state-level-data-report/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení ohledně táborů je poměrně jednoduché nakonec.

@African

Platí to, co je na webu MZ, tedy stačí ant test buď udělaný na místě (nebo z odběrových míst max. 72hodin starý) a po 7-mi dnech přetestovat. Email začíná slovy: "vycházel jsem z mylných informací od jiných vedoucích táborů"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl s dětmi v Kongresovém centru a organizace ze 1. Přišli jsme dřív a nevadilo to, jako po másle. Jen že na projití rámem vše z kapes a tašky do košíku, nožík tam zůstal k vyzvednutí a krochna v "kabelce"  nevadila 😀 naštěstí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neočkujte děti: pokud by u všech skupin probíhal Covid-19 jako u dětí, o žádné pandemii by se dnes nemluvilo, nejspíše by se neřešilo ani očkování (fatální průběhy jsou 100x až 1000x méně četné). Přirozenou otázkou je nakolik je morální očkovat neprověřenou látkou*** skupinu, která toto očkování de facto nepotřebuje? Je to správné? Je to morální? 

*** historie lidstva je plná nepovedených zdravotních experimentů. Podívejte se na tento dlouhý seznam škodlivých léků tj. prošly klinickými testy, byly schválené, předepisovaly se, a byly (někdy až po létech) stažené:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_withdrawn_drugs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole, jaka neproverena latka? Stamiliony lidi po celem svete jsou naockovani. Dat je uz dost. Akorat je vyhodnocuji absolventi vysoke skoly zivota a navazujiciho posgradualniho kurzu "Jeden typek v hospode povidal" pripadne v dobe zavrenych hospod nahradniho institutu "V Blesku psali".

Az te bude priste bolet zub, tak si napred vyhledej, co vsechno muze zpusobit Ibalgin nebo Ibuprofen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač kompletně naočkován, tady se musím jorokwa (kurňa jak to mám skloňovat?!) zastat. Prověřenost léku je fenomén vyžadující dostatek dat, a ty lze ziskat jen "třírozměrně":

  • 1) mít co největší a maximálně reprezentativní vzorek populace
  • 2) mít o jednotlivých pacientech co nejvíce podrobných dat, nejlépe i zdánlivě nesouvisejících s očekávanými následky použití léku
  • 3) mít k dispozici dlouhý časový úsek, ideálně desítky let.

Zatím je částečně splněna jen první podmínka (proč částečně? Protože nebyly očkovány děti).

A že se v minulosti stala řada průserů je bez debat...

Na druhou stranu, nevím zda je jedno- nebo dvourázová vakcinace (vzhledem k možným nasledkům)  principielně to samé jako dlouhodobé užívání nějakého "nového" léku. Sedlácký rozum mi říká, že u vakciny, kde se navíc nosič v těle rychle rozloží, je riziko možné nežádoucí reakce především krátce po očkování, protože odpadá kumulativní efekt pravidelného užívání. Takže na rozdíl od léku ten časový faktor (3) nemusí být tak důležitý. Ale můžu se mýlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha co je to zas babské “třírozměrné” kecy a senilní brnkání na city s dětičkama?

Různé vlny různě nepříjemných nemocí přicházejí (neštovice, mor, tyfy a úplavice, obrna, TBC, černý kašel, chřipky, rýmečky, koronaviry…) a odcházejí a lidský život je kurva krátký na to, aby se dalo desítky let čekat až si to “někdo” odkroutí za nás a až vymřením slabších kusů vznikne geneticky odolná populace. Zdravotnictví a farmacie se pochopitelně pokouší řešit problémy které jsou tady a teď - a v krizi není nic pavědeckého na nouzovém použití látek které prošly aspoň nějakými klinickými testy. Uvědomte si že některé cílené medikamenty se dnes naopak vyvíjejí dokonce i pro jedinou konkrétní osobu a nemoc (vzpomenete si až v rodině budete řešit onkologický problém), kde na nějaké alibistické masové studie pro přesvědčení nerozhodnutých opravdu není prostor ani čas.

Očkování proti koronáči Vám a Vašim dětičkám (zatím, na rozdíl od de-facto povinných dětských očkování) v podstatě nikdo nenutí - stejně jako Vám nikdo v mládí nenutil experimentování s  “ověřenýma a fpohodě” sračkama typu chlast, cigára, THC, LSD, koks, u obzvláště masochistických jedinců i podkožně a nitrožilně (opiáty, silikon, tetování), které se Vám můžou a nemusí vrátit i s úrokama na stará kolena. Člověk je tvor společenský a život je experiment který dřív nebo jen o malinko později skončí - a jestli Vám přijde fajn strávit jeho zbytek zavření v dobrovolné izolaci (jedno jestli zevnitř zamčení ve sterilně vypolstrované bublině a nebo v zemljance na Sibiři), klidně si dál namlouvejte že sociální kontakty Vám bohatě vynahradí jejich iluze na internetu. Ale neblábolte prosím tu že svou náhle nalezenou hipsterskou “obezřetností”, domácím vězením a nekonečným rejpáním v nose dlouhodobě prospíváte vlastním dětičkám :thumbsdown_anim:

PS: Kluka (12 let, koronáč nám starucha domů dotáhla v Březnu)) jsem nechal bodnout včera, s plně kvalifikovaným názorem že statisticky má mnohem větší šanci nabít si rypák na kole/koupališti/táboře a nebo v Září cestou do školy, než že dnes bude mít nějaké vážné vedlejší účinky :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...s plně kvalifikovaným názorem... sorry, Radku :D

Já se věcné diskuzi rozhodně nebráním. Rád si tu přečtu relevantní argumenty proti jednotlivým bodům mého předchozího příspěvku.

Edit: snad je jasné, že nejsem antivaxer. Jen jsem se vyjádřil k té prověřenosti...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, geometr napsal:

Hromada vomáčky k poslednímu odstavci (to je beletrie dycky). Chtěl bych ale mít to rozhodování tak jednoduchý (bez legrace a ironie, smrtelně vážně), není všechno tak černobílý.

Jj, kdo má naprosto jasno a nepochybuje, má spokojený život 🙂 třeba Seiko, atd 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se také přikláním k názoru martara. Ano, jsem zatím nenaočkovaný, ale jeho názoru a pohledu na věc, jakožto naočkovaného člověka si velice vážím. 

Radku, víš, to je sice hezký, co si napsal, ale jak už tu zaznělo, také bych chtěl mít svět takhle jednoduše černobílý. Chlast, cigára a pod. si dobrovolně bereme, ale to sou věci u kterýho nám nikdo netvrdí, že nám, nebo lidem v našem okolí zachrání život. Že jo? Na rozdíl od vakcíny. A ne, skutečně nepatřím k těm jedincům, co sou přesvědčeni o čipech ve vakcínách a podobných chytrostí. Mě konkrétně od toho zrazuje, že nikdo neví, co se za nějaký čas stane. Tudíž se jedná o experimentální vakcínu a pouze a jenom z toho důvodu se naočkovat nechci. Kdyby to byla vakcína ověřená, už jí dávno mám v sobě. Testuji se svědomitě, dbám na opatření, ale víc toho pro sebe ani pro společnost udělat bohužel nemohu.

Experimentální onkologickou léčbu znám ve dvou případech z rodiny a velmi zblízka: oba dva rodinní příslušníci se do půl roku přestěhovali na onen svět... 

Radku chyby se prostě dějí a říkat, že ne a že se z toho nadělá, to mě moc nepřijde jako názor rozumného člověka, promiň.

Lidí, kteří našli odvahu se naočkovat a to ještě kvůli obavě a ochraně zdraví i ostatních ( ne, kvůli výhodám!) si strašně vážím a chci říct, že je to od nich strašně moc hezký a že já sem na to bohužel měkkej srab, bohužel si to musím přiznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...