Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, jorokw napsal:

Já už jsem postarší pán a podle některých jsem konzervativní mysogynistické rasistické bílé hovado. Nejsem antivaxerem ani popíračem kovidu. Ke vládám (nejen naší) mám extrémně odtažitý vztah - vůbec jim nevěřím. Proto se často stavím na stranu zdánlivě nemoderních zapšklých idiotů. Jsem takový "advocatus diavoli" - obhajuji dnes nemoderní názory.
Věřím, že práva by měly být vyvážené zodpovědností - chcete nová práva, tady máte ekvivalentní balík zodpovědnosti jinak nic. Jsem odpůrce rozebíraní starého světa nově se objevšími "napravovači světa". Míchat ke genderovým a rasovým otázkám kvóty je podle mého názoru nesmysl - vrchovatě stačí rovné příležitosti. Navíc si myslím, že žena a muž mají různé predispozice a úkoly.

Příští týden jdu na očkování, ale chápu ty, kteří se očkovat nechtějí a mají k tomu různé námitky. Na jedné straně je doporučení vlády a mainstreamových medii, na druhé straně je nedůvěra a snaha o maximalizaci svobody jednotlivce. Někdo mi namítne, že je tady riziko - já jsem však názoru, že riziko by se nemělo za každou cenu eliminovat (stejně tak, jako ponechat přirozené nerovnosti pokud se objeví ve světě stejných příležitostí). Eliminace rizika je chiméra - riziko z lidí mačká to nejhorší, ale i to nejlepší. Neočkování riskuji a dle mého názoru na to mají plné právo. Snaha o řízení osudů lidí končívá diktaturou (všechny diktatury měly v programu lepší svět). Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly...

 

Jako kdybys psal o mně 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podotýkám, že jsem naočkovanej, nicméně se mi neodbytně vkrádá otázka, proč se stejná pozornost nevěnuje lékům.

Věnuje jen se o tom tolik nemluví. Prevence byla a furt je holt přesnější. A taky antivirotika nejsou úplně triviální věc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky




Colombo by chápal že: velký množství nenaočkovaných lidí zvyšuje pravděpodobnost šíření, pravděpodobnost většího množství nakažených a to zvyšuje pravděpodobnost mutací pro který je tohle "živná půda". Mutace pak potenciálně ohrožují i očkované.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm :(

https://www.lidovky.cz/svet/izrael-zaznamenal-snizeni-ucinnosti-vakciny-proti-covidu-proti-vaznemu-prubehu-ockovani-nadale-fungu.A210723_181845_ln_zahranici_lihem

Tak alespoň že slušně chrání pred hospitalizací resp těžkým průběhem.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak titulky mají ambici být senzační vždycky, to je tak nějak jejich úloha :) Spíš si říkám, co zmíněný realtivně rychlý sešup účinnosti udělá s těmi čtyřmi roky, na které mi ZATÍM platí certifikace. Čekám kdy se to smrskne na rok nebo i míň... a pak opět pakárna nebo přeočkování.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak titulky mají ambici být senzační vždycky, to je tak nějak jejich úloha  Spíš si říkám, co zmíněný realtivně rychlý sešup účinnosti udělá s těmi čtyřmi roky, na které mi ZATÍM platí certifikace. Čekám kdy se to smrskne na rok nebo i míň... a pak opět pakárna nebo přeočkování.
Ty jsi vazne veril, ze je to na 4 roky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Prochy68 napsal:

Ty jsi vazne veril, ze je to na 4 roky? emoji846.png

Nevěřil. Doufal :) V průběhu času oscilovaly odhady odborniků mezi půlrokem až desitkou let, takže prostor pro doufání tu byl.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se tak na to dívám, tak obě strany: progresivističtí aktivisté (skupina: rozmontujeme starý svět) a konzervativní Laissezfairisté (skupina: nechte život běžet) do sebe pálí stejnými argumentačními fauly. Je mi to zejména líto u těch aktivistů - vládne tam silný pocit "já jsem lepší člověk". Pocit, který je o krůček k sociálnímu inženýrství - k zesměšňování, urážení, ostrakizaci, vyloučení, k zákazům a regulaci názorů, informací a osob - a to ve jménu nově definovaného dobra a progrese. Obě skupiny chtějí "lepší dům" jen na to jdou jinak. Progresivisté jsou naklonění rozebírání původní stavby, s tím, že na přechodnou dobu budou bydlet ve stanu, konzervativcům se starý světový barák líbí takový, jak jej předci postavili, fleky přelakuji a každý rok postaví novou místnost.
Jelikož žijeme v blahobytu rozebírači - revizionisté, jak se zdá, pomalu převládají. Pokud ale bude zle, přesune se aktivita na hmotu tvořící konzervativce. Je to jako kostní tkáň - pokud je kost zatížená, pak mohutní - a to přispěním osteocytů - pokud zátěž pomine, kosti se zmenšují díky osteoklastům.
Vtipem je, že zdravý jedinec má oba procesy v rovnováze a funkční. Rozebírat základy společnosti stůj co stůj je naivní a hloupé. Bez páteře totiž noc daleko nedojdeme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, lenže on ten " starej" svět taky v pořádku nebyl... Jako takový fragment z něj bych vypíchnul, že lidé moc dobře věděli, že jsou nachcípaní jaxviňa, nebo přímo už nemocní byli a stejně si to nakráčeli do zaměstnání, na návštěvy a pod. Ale to jsme zase třeba u naší skvělé nemocenské, která lidi přímo motivovala ať jdou nemocní do světa. Člověka, kterej je nemocnej, pak za to ještě na výplatní pásce potrestali. A lidi, co maj třeba k běžnému životu ještě dluhy, hypotéky tak prostě šli, protože museli. Už dlouhá léta před koronáčem jsem se já osobně vždycky při nachcípaní zavřel do jednoho pokoje a nevyšel z něj mezi ostatní dřív, než mi nebylo podstatně líp, minimálně 4 dny, aby to už nebylo infekční. Pokud jsem měl mít pracovní schůzku, vždy jsem dopředu zavolal a buďto se rovnou omluvil, nebo aspoň informoval o stavu, ať se každý rozhodně, zda mu to riziko vadí, nebo ne ...  A ostatní? Dlouho před koronáčem mi přinesli "dárečky" ve formě teplot 42° C, vždycky jsem jim byl "moc vděčný" . Když sem jim to později řekl, myslíte si, že by řekli třeba něco jako " Promiňte, je mi to líto, omlouváme se" ? Dělám to tak stejně furt a mrzí mě, že to nikdo z mého okolí i kolegů není schopnej dodržovat, dokonce i teď... 

Takže mi tak nějak bylo už dlouho před kovidem jasné, že něco musí chtě nechtě časem přijít. Nezodpovědnost \ zodpovědnost lidí - to je podle mě ta nejlepší a nejúčinnější vakcína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, gargamel napsal:

No jo, lenže on ten " starej" svět taky v pořádku nebyl... Jako takový fragment z něj bych vypíchnul, že lidé moc dobře věděli, že jsou nachcípaní jaxviňa, nebo přímo už nemocní byli a stejně si to nakráčeli do zaměstnání, na návštěvy a pod. Ale to jsme zase třeba u naší skvělé nemocenské, která lidi přímo motivovala ať jdou nemocní do světa. Člověka, kterej je nemocnej, pak za to ještě na výplatní pásce potrestali. A lidi, co maj třeba k běžnému životu ještě dluhy, hypotéky tak prostě šli, protože museli. Už dlouhá léta před koronáčem jsem se já osobně vždycky při nachcípaní zavřel do jednoho pokoje a nevyšel z něj mezi ostatní dřív, než mi nebylo podstatně líp, minimálně 4 dny, aby to už nebylo infekční. Pokud jsem měl mít pracovní schůzku, vždy jsem dopředu zavolal a buďto se rovnou omluvil, nebo aspoň informoval o stavu, ať se každý rozhodně, zda mu to riziko vadí, nebo ne ...  A ostatní? Dlouho před koronáčem mi přinesli "dárečky" ve formě teplot 42° C, vždycky jsem jim byl "moc vděčný" . Když sem jim to později řekl, myslíte si, že by řekli třeba něco jako " Promiňte, je mi to líto, omlouváme se" ? Dělám to tak stejně furt a mrzí mě, že to nikdo z mého okolí i kolegů není schopnej dodržovat, dokonce i teď... 

Takže mi tak nějak bylo už dlouho před kovidem jasné, že něco musí chtě nechtě časem přijít. Nezodpovědnost \ zodpovědnost lidí - to je podle mě ta nejlepší a nejúčinnější vakcína.

Vždyť to píšu - něco je třeba předělat, ale základy je třeba nechat. Jsem proti přístupu - teď se máme dobře a zpochybníme předchozí vývoj. Začneme od vypínání "nebezpečných" nápadů, slov a idejí. Historie nám ukazuje, kolikrát jsme se hromadně mýlili a 3/4 společnosti skákalo ze skály jak Lemmings.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepacte, ja by som si v zivote nedal pichnut nieco, voci comu sa zriekaju zo zodpovednosti samotny tvorcovia vakciny.
 
 

To je doktore všem tak nějak u prdele, se svým tělem si můžeš nakládat dle libosti. Jen prosím:
1) Nešiř bludy nebo poskytni vědecky podložené a ověřitelné zdroje svých tvrzení
2) buď připraven přijmout odpovědnost za svoje rozhodnutí - tzn. Jak zmiňoval Radek třeba v případě USA, bez očkování se dá čekat, že člověk hide mít omezení cestování a dalších věcí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ragu napsal:


To je doktore všem tak nějak u prdele, se svým tělem si můžeš nakládat dle libosti. Jen prosím:
1) Nešiř bludy nebo poskytni vědecky podložené a ověřitelné zdroje svých tvrzení
2) buď připraven přijmout odpovědnost za svoje rozhodnutí - tzn. Jak zmiňoval Radek třeba v případě USA, bez očkování se dá čekat, že člověk hide mít omezení cestování a dalších věcí.

 

1. Ake bludy sirim? To ze nemozes zazalovat farmaceuticku spolocnost za neziaduce ucinky tychto covid vakcin je skutocnost, na to nepotreubjem vedu! To bude skor pravnicina

2. Som :)

Upraveno uživatelem DrSlamastika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...