Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 32 minutami, ragu napsal:

Tak jasně že to souvisí.
https://www.fda.gov/emergency-preparedness-and-response/mcm-legal-regulatory-and-policy-framework/emergency-use-authorization

https://vaccine.unchealthcare.org/science/vaccine-approval/whats-the-difference-between-fda-emergency-use-authorization-and-fda-approval/

Ve zkratce - existence EUA je spojená s urychlenou potřebou použít nějaký léčivo (např. Kvůli Covid, prasečí chřipka, ptačí chřipka, SARs a pod). To neznamená že se použije nevyzkoušená věc, furt jsou tam hodně přísný podmínky a musíš projít fázemi studií, který jinak trvají o něco dyl (na YouTube se dají najít hezky videa vysvětlující kde se to zkracuje), třeba už jen kvůli tomu že každá "hloupost" zdánlivě nesouvisející s tím co se testuje se musí prosetrit což může studie prodloužit o měsíce/roky. EUA umožňuje ochranu výrobce/imunitu, což ale neznamená že od toho dává výrobce ruce pryč - myslím že přímo i v ty smlouvě je napsaný že studie pokračují a v rámci těch odpovědnost výrobci zůstává, tady se řeší hlavně odpovědnost v případě odškodnění a to v praxi často padne na stát. Nějaký ty šedý zóny existují, myslím že v případě h5n1 vakcíny tam bylo pár případů narkolepsie v us nebo uk a ty se teď soudí, tohle imho často konci mimosoudním vyrovnáním.

Než o zříkání se odpovědnosti výrobce, půjde tedy spíše o smluvní přenesení odpovědnosti na stát? Tomu bych spíše rozuměl, to by mi přišlo logický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Než o zříkání se odpovědnosti výrobce, půjde tedy spíše o smluvní přenesení odpovědnosti na stát? Tomu bych spíše rozuměl, to by mi přišlo logický.

Nechci kecat, ale explicitně to tam myslím nejí. Spíš bych řekl že je to úleva regulátora (FDA) kterej říká - chápeme že potřeba to dostat rychle na trh, výhody převažují rizika a v případě rizik jste do určitý míry krytí. reálně žádná Pharma nikdy od ničeho jen tak ruce nedá, na monitorng a zpracování "adverse effects" jsou celý oddělení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně v tomhle punktu má DrSlamastika pravdu, neodpovědnost dodavatelů vakcín za případné vedlejší účinky je smluvně zakotvena.

Naposled se k němu vyjádřím.
Nejde o to že by v jeho žbleptu nebyl kousek pravdy, viz co jsem psal výše, ale je rozdíl jestli napíšeš:

A) s vakcínou raději počkám, osobně se trochu bojím že to šlo na trh ve zrychleném režimu a i když nemám dost informací, subjektivně z toho mám obavy. Navíc pokud to správně chápu, odpovědnost za odškodnění neponese výrobce ale stát.

B) nenechám do sebe píchnout nic od čeho dává výrobce ruce pryč! Na tiskovce říkali že s tím Pharma nic nechce mít a nemůžeš je zažalovat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ragu napsal:


Naposled se k němu vyjádřím.
Nejde o to že by v jeho žbleptu nebyl kousek pravdy, viz co jsem psal výše, ale je rozdíl jestli napíšeš:

A) s vakcínou raději počkám, osobně se trochu bojím že to šlo na trh ve zrychleném režimu a i když nemám dost informací, subjektivně z toho mám obavy. Navíc pokud to správně chápu, odpovědnost za odškodnění neponese výrobce ale stát.

B) nenechám do sebe píchnout nic od čeho dává výrobce ruce pryč! Na tiskovce říkali že s tím Pharma nic nechce mít a nemůžeš je zažalovat

Ale co zrazu. . . :)

Takze iba som vyjadril svoj nazor uplne slusnov vetou, ziaden žblept:

"Prepacte, ja by som si v zivote nedal pichnut nieco, voci comu sa zriekaju zo zodpovednosti samotny tvorcovia vakciny."

( nie je to len moj nazor, ale aj informacia, kedze o tom ocividne ani ty sam nevies)

Na co si ti reagoval vulgarne a az prikazom:

"To je doktore všem tak nějak u prdele, se svým tělem si můžeš nakládat dle libosti. Jen prosím:
1) Nešiř bludy nebo poskytni vědecky podložené a ověřitelné zdroje svých tvrzení
2) buď připraven přijmout odpovědnost za svoje rozhodnutí - tzn. Jak zmiňoval Radek třeba v případě USA, bez očkování se dá čekat, že člověk hide mít omezení cestování a dalších věcí."

 

A teraz, kedze si asi konecne zistil ako to je vskutocnosti a ze to nie su ziadne bludy.

Chces aby som mal vyjadrovanie a formulaciu viet ako nejaky pritepleny intelektual.

Vid. to tvoje A) co som citoval vyssie.

Preco taky nie si aj na seba, ale sam napises: "To je doktore vsem tady nejak u prdele" a to som iba napisal co si myslim a preco a velmi slusne.

 

Tak aspon si sa dozvedel novu informaciu pan ragu. Nabuduce poprosim komunikovat slusnejsie. Dakujem a nemas za co 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle si sem mohl fouknout hned... s tím příspěvkem, který tuhle poslední debatu vyvolal. K tomu jsme se prakticky dobrali. Nezlob se, ale mně to Tvoje tvrzení taky přišlo zvláštní, až moc "drsný" vzhledem k danému tématu. Takové A bez příslušného B... Ale beru, že tohle je pro Tebe argument proti očkování.

Hawk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle si sem mohl fouknout hned... s tím příspěvkem, který tuhle poslední debatu vyvolal. K tomu jsme se prakticky dobrali. Nezlob se, ale mně to Tvoje tvrzení taky přišlo zvláštní, až moc "drsný" vzhledem k danému tématu. Takové A bez příslušného B... Ale beru, že tohle je pro Tebe argument proti očkování.
Hawk.

To je hezká ale zbytečná snaha. Jak funguje EUA jsem se pokusil vysvětlit.
Pro jistotu rozdíl ještě jednou tady třeba.

https://vaccine.unchealthcare.org/science/vaccine-approval/whats-the-difference-between-fda-emergency-use-authorization-and-fda-approval/



To video je sedm měsíců starý kdy ještě nebyly vyjasněné podmínky. O kompetenci ministrů zdravotnictví, zejména na Slovensku, raději mluvit nebudu. A celkově to podtrhuje i popisek toho videa.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už jsem taky bodnutej. Furt jsem váhal, vyčkával co se bude dít a po soustavném nátlaku všech těch vokolostojíčností jsem se rozhod že teda jo. Teda přesněji, brácha se rozhodl a já se svez s ním. Doslova. Cestou nejmenšího odporu, bez vobštrukcí se systémem. Zkrátka jsme to pořídili v obchoďáku, na počkání, jednohlavňovýho Jasoně. Jestli je míň účinnej nebo víc na tohleto nebo támhleto nehodlám řešit, co včera platilo, dnes už neplatí. Momentálně to vypadá tak že si to ti mizerové užívají čím dál víc a nebude dlouho trvat a bez bumážky se člověk ani nevytento, na ulici bude muset roztrhnout roucho své a volat nečistý nečistý. Tak jen doufám že mě to nesestřelí, zatím, po pár hodinách jen pocit lehké ztuhlosti ramene ale to taky může být jen sugesce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj student (mj dobrovolnici na kovidackym oddělení) mi psal, ze pokud jsou nějaký reakce na vakcínu, přijdou většinou cca 10h po píchanci.

Zhruba 7h po my druhy dávce jsem zalehl, klasicky příznaky chřipky, v noci se trosku blbě leželo kvůli bolesti ruky a dneska taky nic moc, ale zajímavý ze dnes pred obědem pomalu odeznela bolest ramene :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl včera ráno na druhý dávce. A v podvečer najednou slabost a zvýšená teplota, ruka bolela fakt hodně. A když jsem zalezl do postele, měl jsem už horečku 38,8°C.

Dneska je to trochu lepší, ruka už tolik nebolí, ale teplota kolem 37,8 přetrvává. Tak snad to co nejdřív odezní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz me ten system sere! Decka byly na antigenech, 2x, v odberovem centru. Do systemu jsem je nasypal presne tak, jak system vyzadoval. Misto obcanky, kterou nemaji, jsem zadal cisla pasu, se kteryma nakonec jely na dovcu. Zenu jsem registroval tamtez, stejnym zpusobem. Zeniny vysledky v ocko.uzis najdu, decka to nedohleda ani picu. Ted jsou registrovani na PCR na tabor. Potvrzeni o rezervaci terminu prislo jen na jednoho. Schvalne jsem se v tom rezervaticu i registroval, aby bylo vse cajk. Jednoho jsem zaregistrova na odber pres tuto registraci, druheho to nepustilo - muzete registrovat jen jeden termin. Mam dve decka ty demente! Nezajem. Tak druheho jsem registroval extra, to proslo, ale potvrzeni neprislo. Se uz fakt bodnu do nohy 😤

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na očkování jsou ještě moc mladí. Ale prdele, jak je to nemůže nenajít??? Rodné čísla zadané, mail, telefon, číslo pasu, všechno! Podle potvrzení k registraci na antigen, všechno zadané správně. A nenajde je to ani podle rodného s pasem, ani podle telefonu, mailu a data narození. Prostě nejsou. Mě to najde, ženu to najde, dokonce to krásně propojilo i naše pasy a občanky, všechno cajk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, nickolas napsal:

Na očkování jsou ještě moc mladí. Ale prdele, jak je to nemůže nenajít??? Rodné čísla zadané, mail, telefon, číslo pasu, všechno! Podle potvrzení k registraci na antigen, všechno zadané správně. A nenajde je to ani podle rodného s pasem, ani podle telefonu, mailu a data narození. Prostě nejsou. Mě to najde, ženu to najde, dokonce to krásně propojilo i naše pasy a občanky, všechno cajk. 

Zařiď jim občanky. Dnes je můžou mít i miminka. Čísla občanek jsem pro nějaké covid formuláře už využil…

Edit: my je pouzivame misto pasu v EU a obcas se hodi, ze muzes prokazat, ze ti mali kriklouni jsou tvoji

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem se registroval na antigen ja, daval jsem taky pas a pohoda. Normalne me to ztotoznilo a pridalo se to testovani k ockovani a predchozimu testu, kde jsem psal obcanku. Zena totez. Vsechno na muj mail a telefon. Ale decka nejsou. Asi tam zavolam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...