Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 16 minutami, martar napsal:

20211126_184740.thumb.jpg.013ff7e627172998439cf44513ea3255.jpg

Jsem příznivec očkování a přál bych si, aby bylo co nejúčinnější. Nicméně se mi "líbí" kreativita, s jakou byl vytvořen tento graf. Stačí očkované rozdělit do dvou skupin a hned to vypadá mnohem, mnohem líp :)

Nevidel by som to tak tragicky. Nedokoncene ockovanie mozes zaradit k neockovanym, a dokonceme k 3. davke. A bude to vyzerat este lepsie. A bude to logicke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Naprostý souhlas. Já osobně bych ono rozdělení akceptoval. Zkrátka "jedna dávka Pfizeru ještě očkovaného nedělá" ... Jde ale úplně korektně říct: jestliže je ti tolik a tolik, a máš - li v sobě dvě dávky, je pravděpodobnost že skončíš na JIP Xkrát menší, než pokud očkován nejsi. Hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, martar napsal:

20211126_184740.thumb.jpg.013ff7e627172998439cf44513ea3255.jpg

Jsem příznivec očkování a přál bych si, aby bylo co nejúčinnější. Nicméně se mi "líbí" kreativita, s jakou byl vytvořen tento graf. Stačí očkované rozdělit do dvou skupin a hned to vypadá mnohem, mnohem líp :)

Dyť si tam ani nenechal, co to je za počty, jaks to oříznul. A když už, tak do třech skupin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si tady všichni hrají s čísly, budu si hrát i já.

 

Počet plně očkovaných občanů ČR je k dnešnímu dni 6313507.

Počet občanů ČR starších 12 let (věková hranice pro očkování) je 9196888.

Neočkováno tedy zůstává 2883381.

Počet voličů Miloše Zemana v roce 2018 činil 2853390.

No, mně to plus mínus sedí ..... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Bert napsal:

Když si tady všichni hrají s čísly, budu si hrát i já.

 

Počet plně očkovaných občanů ČR je k dnešnímu dni 6313507.

Počet občanů ČR starších 12 let (věková hranice pro očkování) je 9196888.

Neočkováno tedy zůstává 2883381.

Počet voličů Miloše Zemana v roce 2018 činil 2853390.

No, mně to plus mínus sedí ..... 🙂

No a ještě můžeš hledat korelace tady https://www.thelancet.com/journals/eclinm/article/PIIS2589-5370(21)00324-2/fulltext

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Bert napsal:

Naprostý souhlas. Já osobně bych ono rozdělení akceptoval. Zkrátka "jedna dávka Pfizeru ještě očkovaného nedělá" ... Jde ale úplně korektně říct: jestliže je ti tolik a tolik, a máš - li v sobě dvě dávky, je pravděpodobnost že skončíš na JIP Xkrát menší, než pokud očkován nejsi. Hotovo.

Překecali jste mne :)Já to bral v době polarizace očko vs neočko trochu jinak - nikoli jako zdroj relevantních dat, ale jako opticky vylepšenou masírku pro nerozhodné. Možná ten graf chápu špatně, matika není moje silná stránka, ale zkuste si ten graf představit v okamžiku, kdy všichni zájemci o vakcinu už budou mít obě dávky (třetí posilující dávku pro zjednodušení ponechme stranou, na tu hodně lidí dosáhne až na jaře nebo bude čekat na upgradovanou mRNA verzi): ten sloupeček "s jednou dávkou" prostě jen zmizí z grafu, nebo se jeho část přelije do sloupečku "dvě dávky"?

Přinejhorším půjdu za azeppelinem nazpátek na základnu zopakovat si matiku, no :)

před 17 hodinami, geometr napsal:

Dyť si tam ani nenechal, co to je za počty, jaks to oříznul. A když už, tak do třech skupin.

Máš pravdu - vypadla mi celá část příspěvku včetně uvedení zdroje. Moje chyba, nekontroluju to po sobě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare, v tom, že rozdělení grafu na očkované jednou, dvěmi, či třemi dávkami, graf opticky "vylepšuje" ve prospěch očkovaných máš naprostou pravdu. Na straně druhé já se snažil poukázat na to, že takovéto pojetí grafu je z hlediska tvrzení "jedna dávka Pfizeru ještě očkovaného nedělá" jediné správné.

No, a že Ti vypadl zdroj, to přece vůbec nevadí, já to tam za Tebe hned postnul ... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Bert napsal:

Martare, v tom, že rozdělení grafu na očkované jednou, dvěmi, či třemi dávkami, graf opticky "vylepšuje" ve prospěch očkovaných máš naprostou pravdu. Na straně druhé já se snažil poukázat na to, že takovéto pojetí grafu je z hlediska tvrzení "jedna dávka Pfizeru ještě očkovaného nedělá" jediné správné.

No, a že Ti vypadl zdroj, to přece vůbec nevadí, já to tam za Tebe hned postnul ... 🙂

To ci mas pravdu zalezi od faktu kam patri ockovanie jednou vakcinou. Na SK je ockovany clovek len ten kto ma 2+ tyzdne od druhej vakciny. V tom pripade je ten graf v aktualnej verzii vylepseny pre neockovanych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2021 v 14:36, milomac napsal:

Dneska jsem byl u svojí praktické lékařky, dali jsme na to téma řeč a doporučila mně taky jako třetí bodlo Modernu, mám dvakrát Pfizer. Prý je to teď vřele doporučováno, třetí dávku změnit a Moderna jako třetí dávka že je lepší/účinnější ...
Už tady asi o tom byla zmínka, tak ještě pohledám, jinak jsem měl v úmyslu jít na třetího Pfizera.

 

Ale i na oficiálních covid portálech píšou, že se do třetice dává primárně to co jsi měl předtím. Kde to je oficiálně doporučováno a z jakého důvodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, azeppelin napsal:

Ale i na oficiálních covid portálech píšou, že se do třetice dává primárně to co jsi měl předtím. Kde to je oficiálně doporučováno a z jakého důvodu?

Jak jsem napsal, tuhle informaci mám jen od svojí obvodní doktorky a zatím jinak nepodloženou, jen co už napsal někdo tady ve vláknu. Já se přikláním podle svojí úvahy taky spíš k tomu, jít na třetí dávku do FN, kde jsem se zaregistroval a kde očkovali Pfizerem.
Jinak si myslím, že málokdo by v tom měl sám jasno, pokud není z oboru apod., a tak by i v tomhle měl mít rozhodující slovo odborník - ne to nechat na "můžete si vybrat". Plno lidí svému doktorovi důvěřuje a spoléhá na jeho zdravotní doporučení (a nemusí to být jen ta tzv. poslušná ovce :)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

:D

Já už jsem se přistihnul, že neřeším, zda půjdu na třetí či čtvrtou dávku, ani na jakou konkrétně (zůstanu asi věrný Moderně (resp. vakcině SpikeVax)... jediné, co mne zajímá je načasování. Jednak aby to pohodlně a s rezervou pokrylo pravděpodobné jarní a podzimní vlny epidemie, a pak taky aby to vyšlo na předpokládané zahraniční pobyty bez rizika, že někde uvíznu kvůli zkrácení platnosti covid pasu.

Na co se ale netěším je budoucí rozhodování o očkování dětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kamilb napsal:

Dneska na seznamu psali, že šéf pfizeru tvrdí že před omicronem chrání čtvrtá dávka.

Mám dvě, chtěl jsem jít tu třetí, ale půjdu asi až na tu čtvrtou.

Nepůjdeš na čtvrtou, budeš na ně, kvůli kšeftů, chodit ještě o holi. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...