Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak jo, dal jsem tomu týden a už musím podat hlášení. Netvrdím, že můj aktuální stav má na 100% souvislost s očkovaním, ale...

Reakce na 1. dávku Moderny: bolest v rameni, teplota, únava, druhý den ráno dočasné zhoršení zraku. Po 3 dnech cajk.

Reakce na 2. dávku Moderny: bolest v rameni, teplota, únava. Po 3 dnech cajk.

Reakce na 3. dávku (booster) Moderny: bolest v rameni, únava. Po 3 dnech cajk. Booster jsem dostal 21. 12.

Od cca 2. 1. 2021 se u mě objevila kopřivka. Předesílám, že jsem nikdy ničím podobným netrpěl, maximálně se u mne v tropech objevily po 14 dnech v terénu potničky a opruzeniny. Ale vyrážka nebo jakákoli alergická reakce nikdy nic. Škumpu prořezávám v plavkách, bodnul mě štír, kousnul mne pavouk, několikrát jsem dostal pigáro od mandarinského sršňě, nesčetněkrát si na mě smlsli mravenci (včetně tropickych červených) a moskyti. Bodla mne jedovatá ryba, pichnul jsem se o ježovku... abych to zkrátil - nikdy jsem neměl nějakou nepřiměřenou reakci.

No a od toho druhého ledna reaguje má kůže v podstatě kdekoli na těle na podrbání, otěr či tlak. Během minuty zčervená, pálí, svědí, objevi se puchýřky nebo celé postižené misto oteče o 2-3 mm oproti normální pokožce. Zejména stehna, trup, ruce, krk a obličej to odsírají. Pracuju fyzicky, takže je to strašlivá otrava. Nemůžu se ani pomazlit s dětma... Pokud postižené místo nechám v klidu, během 15 minut se kůže vrátí do původního stavu, zmizí i puchýřky a plastická ostře ohraničená nateklost.

Přitom letos jsem nebyl v terénu, nemám žádný nový kus oblečení, žádná změna jídelníčku, pracího prostředku, parfému, deodorantu, žàdný kontakt s novými zvířaty, rostlinami, toxiny, nestavěl jsem ani nenatíral, žádné léky, žádná změna prostředí, Silvestr byl naprosto klidnej a doma. Prostě je to hodně divný, sakra nepříjemný a kromě boosteru mě fakt nenapadá jiný spouštěč.

Ti z vás, kteří prodělali Covid samotný - neměli jste v akutní fázi podobné příznaky? PCR mám zatím neg.

Sorry za román

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jj, tohle jsem četl. Jenže tam jde primárně o bezprostřední reakci po očkování v řádu několika minut až několika dní. U mne se problem objevil po skoro dvou týdnech, tj v okamžiku, kdy booster začal v těle naplno "fungovat". 

Pokud je tam tedy nějaká souvislost, byl by můj problém spíše "systémové" povahy.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podám hlášení i já po boosteru (3. Pfizer)
1. dávka - vůbec nic
2. dávka - následující den zvýšená teplota a celková zvadlost, další den ok
3. dávka - následující den zvýšená teplota, mírná bolest hlavy a celková zvadlost, další den ok

@martara s nějakým doktorem už jsi to řešil? Co ten na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S doktorem to budu řešit, jestliže to nezmizí do 16. 1., abych vyloučil běžnou kopřivku vyvolanou kdovíčím. Do tý doby to nějak skousnu (plus teda úprava stravy, minimalizace stresu a co nejmenší expozice pokožky otěru a slunci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tři dny po třetí a vůbec nic stejně tak jako předchozí dvě, asi do mě píchaj vodu :D Děti zatím nedáme, kluk měl Covid s lehkým průběhem, dva dny kašlik, následky nulové, no a holka asi taky protože u ní to měla celá školka, i balet, ale u ní jsme tedy po celou dobu nepostřehli nic a celou dobu negativní. Uvidíme jak se bude situace vyvíjet a pokud začnou mít děcka nějaké stresíky nebo se objeví silnější varianta, hned jim taky jednu řachnu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 23 minutami, African napsal:

Jsem tři dny po třetí a vůbec nic stejně tak jako předchozí dvě, asi do mě píchaj vodu :D Děti zatím nedáme, kluk měl Covid s lehkým průběhem, dva dny kašlik, následky nulové, no a holka asi taky protože u ní to měla celá školka, i balet, ale u ní jsme tedy po celou dobu nepostřehli nic a celou dobu negativní. Uvidíme jak se bude situace vyvíjet a pokud začnou mít děcka nějaké stresíky nebo se objeví silnější varianta, hned jim taky jednu řachnu....

Já bych s těma dětma byl opatrný... ale jasný je to věc rodičů. 

Btw. Kámoš si certifikát o prodělání vlepil do knížečky ksc, to mě pobavilo 😄 spoustu legrace za 150kc z aukra.

jinak prodejce byl poctivy a pak 1989 a posledni dve znamecky chybi 😄

20211210_222011.thumb.jpg.5244cac2cb3d5bac209334159ebfa68c.jpg

20211210_222019.thumb.jpg.366faeb948c06237c1ecac33765830eb.jpg

20211210_222047.thumb.jpg.11384b7203769a9dd3fecaa8a4191b51.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky! To je panečku artefakt :) ... Vlastně tu rudou knížku vidím poprvé! Ještě, že mě to historicky těsně minulo... já bych se tehdy beztak chtěl spojovat jen s některými proletářkami :D

20220109_111102.jpg.b1ed5c711f39036c3dc0291fb10516e9.jpg

@azeppelin Díky za ten tip na Zyrtec, už zobu. Já jinak žádné léky neberu, tak mě to nenapadlo, něco si "naordinovat".

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, martar napsal:

Hezky! To je panečku artefakt :) ... Vlastně tu rudou knížku vidím poprvé! Ještě, že mě to historicky těsně minulo... já bych se tehdy beztak chtěl spojovat jen s některými proletářkami :D

20220109_111102.jpg.b1ed5c711f39036c3dc0291fb10516e9.jpg

@azeppelin Díky za ten tip na Zyrtec, už zobu. Já jinak žádné léky neberu, tak mě to nenapadlo, něco si "naordinovat".

Třeba máš doma knížku SSM nebo vojenskou knížku. Tam to půjde taky 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Anton_ napsal:

Nevím jak na ostatní, ale já občas beru Zyrtec proti alergii na pyl a totálně mě to vypne, že jsem měl i problémy s usínáním za volantem. Takže ideální je si ho brát na noc.

Co viem,tak zyrtek je starsi typ lieku, ja mam omarit a celkovo tie nove generika alebo ako to nazvat,by mali byt na tomto lepsie.skus sa poradit s lekarom,pisem len moju skusenost a na kazdeho to asi vplyva inak.ale presne si pamatam co pises, spat sa mi chcelo riadne z toho.

Upraveno uživatelem minuso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak na ostatní, ale já občas beru Zyrtec proti alergii na pyl a totálně mě to vypne, že jsem měl i problémy s usínáním za volantem. Takže ideální je si ho brát na noc.

U mě stejný, nahradil jsem za levocetirizin a dobrý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...