Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Frantik napsal:

A co mam dělat s dítětem, pro které očkováni není? To teda se mnou nikam nemůže? Vždyť je to picovina!

To byla reakce na mě?

Jestli ano, tak je to přece už v mé výchozí pozici - nechej to na provozovateli. Někteří podnikatelé budou "hardcore" a pokud děti očkované nebudou, tak je prostě neubytují. Jiní nechť jsou "soft" a prostě to risknou (když vakcína pro děti není), nechají děcka absolvovat test etc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 minutami, geometr napsal:

Tvl, akce zakázat někde děti, to už tu bylo, ne?

Na tohle ale ještě reagovat budu, díky, že se potrefená husa ozve, jak jsem předvídal.

Zaprvé nevím, kde akce "zakázat někde děti" už byla.

Zadruhé je prostě neuvěřitelné, že někdo křičí, jak je nehorázné omezovat jakkoliv jeho svobodu, ale zároveň tuto svobodu bere druhé soukromé osobě. Podnikatel přece musí akorát držet hubu a krok, to by bylo, aby se pokusil nějak odlišit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, warann napsal:

Nejsem si úplně jist, jak moc je to přiléhavá reakce na mou větu:

"Prosím tě, hoď link na nějakej spor v ČR, kdy žalobce takovýto spor vyhrál. Dík!"

Přímo na tvůj dotaz ne, ale v rámci diskuze, že pharma firmy na nějaké vedlejší účinky kašlou od předřečníků (na které odpovídal Baldic) jsi reagoval. 
Ale máš samozřejmě pravdu, že vymahatelnost náhrad se diametrálně liší země od země.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bobisek Ale jdi ty. Nic takovýho jsem nikde nenapsal, tak mi to necpi, jo. A jen jsem připomínal hospody nebo hotely, kde už se v minulosti děti pokoušeli zakázat a nějak to moc nešlo, jestli si dobře pamatuju, i tady jsme to probírali. A svoboda a možnosti podnikání v téhle zemi jsou asi na trochu jinou debatu jinde.

Jo a v roce 2484 tu bude 232. vlna 🙂

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Ajaj napsal:

Přímo na tvůj dotaz ne, ale v rámci diskuze, že pharma firmy na nějaké vedlejší účinky kašlou od předřečníků (na které odpovídal Baldic) jsi reagoval. 
Ale máš samozřejmě pravdu, že vymahatelnost náhrad se diametrálně liší země od země.

Na vedlejší účinky asi nekašlou, spíš se tyto účinky nedají během pár měsíců objektivně zjistit. Já třeba v té právní imunitě vidím náznak nejistoty, jak se to nakonec vyvrbí. Zvláště u vakcin na bázi RNA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak to dávkování vakcín začíná působit dojmem - dejte to tam, je jedno kolik🙃

Druhou dávku vakcíny proti covidu lze výjimečně oddálit, tvrdí experti WHO

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vakcina-ockovani-covid-koronavirus-lekari-nemocnice-who-biontech-pfizer.A210105_213539_zahranicni_baky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se náhodou Bobíškův návrh (nechat na uvážení majitele) líbí. Mohl by se důsledně vztáhnout i na vpouštění/nevpouštění cikánů, muslimů, na zákaz/povolení kouření atd. atd. Prostě nechat majitele, aby si vybral svou klientelu. Jak ostatně velí i zdravý rozum - jsou to jeho peníze a jeho riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Foundryman napsal:

Mně se náhodou Bobíškův návrh (nechat na uvážení majitele) líbí. Mohl by se důsledně vztáhnout i na vpouštění/nevpouštění cikánů, muslimů, na zákaz/povolení kouření atd. atd. Prostě nechat majitele, aby si vybral svou klientelu. Jak ostatně velí i zdravý rozum - jsou to jeho peníze a jeho riziko.

none-2202.jpg.5d291f8aad24b17688a8c5adcb8952ab.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, African napsal:

Když budu očkovanej, tak je to asi úplně jedno jestli budu sedět u pivka s neočkovaným, nebo tu vakcínu nějak blbě chápu? :D

Vakcína chrání tebe, jakožto očkovaného, před rozjetím se nemoci, resp. jejím těžším průběhem. Covid se ale množí už na sliznicích, tzn. když ho na tebe někdo "plivne", tak než se ho tvůj organismus zbaví, můžeš být nějakou neurčenou dobu infekční a šířit ho dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

Na vedlejší účinky asi nekašlou, spíš se tyto účinky nedají během pár měsíců objektivně zjistit. Já třeba v té právní imunitě vidím náznak nejistoty, jak se to nakonec vyvrbí. Zvláště u vakcin na bázi RNA.

Tak ta obava je oprávněná. Ale u jakého nového léku, vakcíny máš záruku, že to nebude mít vliv např. za 5 let na funkci živočicháře.

Ale co se např týče BioNTech, tak tam s mRAN technologii pracují už dlouhou dobu (i když v jiném oboru - především onkologie, což je hlavní obor jejich šéfa Ugur).

Pro mě osobně, kromě vakcinace, jiné možnosti nejsou. Poprcávat se v těhle softlockdownech můžeme roky. Na hardlockdown (ala Čína) nemáme koule a hlavně právní rámec. A 100% “izolace” ohrožených skupin je po technický stránce taková kravina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to bylo přesně takhle, vakcina by nevyřešila ani epidemii, ani lockdowny, leda by se proočkovala komplet populace. Pak by nemoc s námi vesele koexistovala dál, jen bez těžkých komplikací. Prostě další chřipčička. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Baldic napsal:

U nas by se to asi opravdu vyzadovalo na statu. Nicmene ja jsem to myslel zcela globalne a ne jen u nas, byt uznavam, ze to jsem neuvedl.

Vyzadovat odskodneni od statu ze jsem si dobrovolne nechal picnout vakcinu a kterou jsem si vybral si sam ...to je trochu hardcore. U povinnych vakcin by na to bylo pohlizeno i jinak, ale tezko se odlisuje treba primarne zlobivej zmetek pred ockovanim a po ockovani je snaha dat dg treba ADHD, afypicky autismus a jine modni diagnosy.....

 

před 2 hodinami, Baldic napsal:

U nas by se to asi opravdu vyzadovalo na statu. Nicmene ja jsem to myslel zcela globalne a ne jen u nas, byt uznavam, ze to jsem neuvedl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...