Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Manžel má docela dost zdravotních potíží, včetně lehkého astmatu (no, už je to dost let, co jsem ho viděla "si foukat", takže to není tak horký) a hlavně alergií a dalších závažnějších autoimunitních nemocí. Jinak ale nic z toho ranku kritických na covid. 

Šel do toho, když mu to zaměstnavatel nabídl, očkovali ho minulý týden.

Maximum, co hlásil za problémy, byla únava. 

Samozřejmě každý člověk reaguje jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, neuromancer napsal:

Problém vidím hlavně v organizaci, podle informací od Andreje už dorazilo okolo 100 000 dávek, ale očkovaných je zatím jenom 40 000, tak snad to stihnou spotřebovat🙂 V pondělí dorazí dalších 20 000 od Moderny a dál v týdnu 70 000 od Pfizeru. Víc bych snad ani nechtěl, bo by se to při tomhle tempu mohlo zkazit🙃

Raději bych toho mluvku, exprta na krizový krádeže chemiček a šilence poslouchal méně. To, že řekl že dorazi 20 tisíc vakcín Moderna v pondělí, ve skutečnosti znamená že jich dorazí 7000 a v úterý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bures lze. Ucelove, opakovane a tak casto, ze se chce rict, ze lze furt. Ani jeho priznani, ze udelali nejake chyby, nebylo pravdive. Kdyby mel rict pravdu, musel by totiz rict, ze to posrali !

Celej ten jeho "koncept" je postavenej na tom, ze velka vetsina lidi veri prvni verzi informace, ktera se k nim dostane. Dodatecne korekce odborniku, novinaru, aktivistu atd. maji v porovnani se silou "prvni lzi" mizivy efekt.

Tvl doslo to tak daleko, ze lidi nahlasujou ofiko twitterovej ucet MZ (kam s oblibou prispiva Buresuv dvorni kasparek) jako zdroj sireni fake news a zadaji provozovatele o zablokovani uctu 😀

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Raději bych toho mluvku, exprta na krizový krádeže chemiček a šilence poslouchal méně. To, že řekl že dorazi 20 tisíc vakcín Moderna v pondělí, ve skutečnosti znamená že jich dorazí 7000 a v úterý. 

Slovy Babiše: Přesně nevíme kdy, někdy dorazí asi tak 30.000, možná spíše tedy méně dávek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očkování proti koronaviru v Česku vázne. Podle víkendového vyjádření Andreje Babiše (ANO), které v pondělí potvrdil i ministr zdravotnictví Jan Blatný, je v Česku bezmála sto tisíc dávek vakcíny od firmy Pfizer. Jenže naočkováno bylo do neděle jen 40 tisíc lidí. Kde se nachází zbytek vakcín a proč dochází k prodlevám, není jasné.

No comment

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vládní prohlášení připomínají radio Jerevan

Včera jsme hlásili že Ivan Ivanovič  Petrovič vyhrál na všesvazové zemědělské výstavě v Moskvě Moskviče.

Musíme dnes hlášení opravit  nebyl to Ivan Ivanovič Petrov ale  Petr Petrovič Petrov,nebylo to Moskvě, ale v |Petrohradu, nebylo to na zemědělské výstavě ,ale na bleším trhu , nebyl to Moskvič, ale jízdní kolo a nevyhrál ho, ale bylo mu ukradeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle posledních vědeckých informací se nově vyvinutá očkovací látka po několika dnech dostane do všech tělních buněk, včetně zárodečných; tedy u mužů i do spermií. Ti ji následně mohou předávat potřebným ženám, které se už nemusí očkovat. Stačí, že se dají opíchat očkovaným mužem. Podle mnoha lékařů bude o tuto variantu obrovský zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, M10 napsal:

Nařídili nosit ochranu úst a nosu, ale nebyly roušky, teď chtějí očkovat, ale nemají jehly a stříkačky. To je nějaká roční bojová hra, že jo?!

No nekecej, že ty nosíš roušku a klepeš se na vakcínu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

No nekecej, že ty nosíš roušku a klepeš se na vakcínu :D

To víš, že nenosím a neklepu (a pro jistotu sem ani nepřispívám, abych zase nevyfasoval od svědků covidových deku), ale líbilo se mi to v jedné diskusi jako dobrý vtip (a bohužel pravdivý), tak jsem to sem postnul, aby tu nebylo tak smutno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám roztroušenou sklerózu a zatím neexistuje jednoznačný postup pro lidi s autoimunitním onemocněním.

Líbí se mi jak dnes dvakrát změnili obsah článku na iDnesu na toto téma. 😎

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/otazky-a-odpovedi-ockovani-proti-covidu-19.A210111_084159_zdravi_pet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M10 napsal:

Nařídili nosit ochranu úst a nosu, ale nebyly roušky, teď chtějí očkovat, ale nemají jehly a stříkačky. To je nějaká roční bojová hra, že jo?!

Ted jsem nekde cetl neco podobneho:

"Nemame postavena ockovaci centra, ALE to nevadi, protoze jsme neobjednali dost vakcin, ALE to nevadi, protoze jsme k nim nenakoupili strikacky s jehlami, ALE to nevadi, protoze to vlastne nema kdo delat."

Nejdriv jsem se smal, pak mi ale doslo, ze to je ku.va smutna pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je tu to vlákno o očkování, tak se přiteplím. čísla z Izraele ukazují výbornou organizaci a ochotu lidí se podílet. mám za sebou jednu očkovací kampaň provedenou sice taky v době epidemie, ale v hodně polních podmínkách chudého Nigeru. jednalo se o meningitidu, která se občas v sahelovém pásu zvrhne a je třeba akce. podmínky dost primitivní:

řazení - na rozestupy zapomeň. s dětma z velkýho města Zinder to šlo, disciplina slušná.

R0011904.thumb.jpg.b6d299f49f7cd0a730e08c4f0730cc05.jpg

na vesnicích očkuješ pod stromem - vedro 40 stupňů - neupeč tým a zachovej cold chain (vakcína musí zůstat mezi 2-8°C)

R0012277.thumb.jpg.602ce2154b306b952dbe924af64bc465.jpg

 

vakcína se před podáním mixuje ze dvou ampulek

R0012324.thumb.jpg.cb896b1781fdfff4abde17fd2e311477.jpg

 

expat očkovat nesmí - školí zdravotníky, při kontrole vychytává nejčastější omyly.

 

 

a děti trpěj:)

R0011926.thumb.jpg.66a0d2ea6f72e2fdf23972cfc8a6c076.jpg

R0012320.thumb.jpg.d5f4c2cd0a743f1337fda6eebc4ab458.jpg

 

než se očkuje, maama pracuje - připravuje itineráře, k dispozici má mapu z roku 60tých let. polovina obyvatelstva kočuje. GPS používat mimo složky armády zakázáno. kompas mi byl zabaven.

R0012095.thumb.jpg.b486b6f7c9c7f6020f49c92fddb6ccf0.jpg

 

maama musí do terénu hledat aktuální sídliště kočovníků, vymyslet kterou ves použít jako "střediskovou", do který musí nalákat lid z okolí. navštíví starosty v soukromí

R0012546.thumb.jpg.0755adbc898ff06c8186676b41c4dfc8.jpg

 

nebo posedí se stařešinama obce

R0012249a.thumb.jpg.1bb58e56b3042d14a134586b23cfa71e.jpg

 

později si najde mezi místními 2 kolegy - charizmatickýho učitele, který se skvěle hodí na kontaktní infokampaň. zájem obrovský, režim rozsah epidemie popírá, ale lidi vědí svý, o úmrtích se mluví

R0012260a.thumb.jpg.49a0fe9b627b5c656fb1fdd85fa07345.jpg

 

druhýho kolegu najdu na jihu v Magarii - nejmladší syn místního pohlavára (kterej si říká sultán) vlastní rádio - jediný místní masmédium - kde odvážně žádá ať se všechny případy hlásí epidemiologům z MSF, mluví o naší očkovací kampani. přemluvím ho ať mi dělá překladatele. 

R0012379.thumb.jpg.01e5fc9963ab672df8986b304c51dd07.jpg

 

s nima dvěma přestávám být hluchý a slepý. náhodně navštívíme zdravotní středisko. v regionech daleko od hlavního města slouží absolventi medicíny 3 roky bez mzdy a splácejí tak možnost vystudovat. jedinej doktor široko daleko má k dispozici stůl, židli, lehátko pro pacienta, na krku stetoskop, ve skříňce jednu lékovku s tabletkama na všechno a stíkačku s jehlou pro koně. 
na zdi ale visí tohle - na koleně udělaná mapa aktuálního rozmístění obyvatelstva - know how, který využívá při svých hromadných očkovacích a distribučních akcích, know how který potřebuju a podle brífinku v Ženevě jsem ho měl vytvářet sám v terénu. 

R0012393.thumb.jpg.14bcbe68d15c57e851849e46d20253c7.jpg

vyžádal jsem si od doktora seznam dalších CSI zdravotních středisek, ve druhém našel na zdi podobnou mapu a bylo vymalováno. díky novýmu postupu založeném na sběru informací v CSI a teprve jejich ověření v terénu byl celý region zmapovaný během týdne a už připravený itineráře mohl epidemiolog prioritizovat podle počtů případů. a v epicentrech se dalo očkovat den #2 od rozkazu (předchozí systém umožňoval očkovat mimo města den čtvrtý, pátý)

nějaký čísla: regiony Zinder a Maradi-uzemí cca velikosti ČR, věk focus grupy 3-30 let, 25 expatů, 650 lokálních zaměstnanců - řidičů, skladníků, údržbářů (cold chain vyžadoval výrobu vlastní elektřiny generátory), zdravotníků  (45 mobilních očkovacích týmů), logistiků. za 10 týdnů aktivity naočkováno přes 1,5 milionu - zásah focus grupy nad 60%.

 

a to všechno hromada zábavy, vzrušení, občas dobrodružství

R0012597.thumb.jpg.5a56c2f2c8c20c8166cc60a5a6cb8d62.jpg

nejvíc jsem si sednul právě s řidičema - poslouchali skvělou muziku - pouštní blues.

dejte si Jardu z Mali

 

 

R0011929.jpg

R0011911.jpg

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...