Jump to content

očkování COVID 19  

284 members have voted

1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

• ano
      197
    • ne
      46
    • ještě nejsem rozhodnutý
      41

Recommended Posts

• Replies 827
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 17 minutami, Traveller napsal:

No právě že ano - tedy nemoc chytit a přežít - přesně, jak to říká Radek. A je na každém soudruhovi, jakou možnost si zvolí. Nakonec se tak děje i u vakcín na chřipku a třeba na klíšťovou encefalitidu. Mimochodem, procestoval jsem spoustu zemí a nechal se očkovat proti chorobám, které by jinak měly pro mě fatální následky. No a u Covidu to tak prostě nevidím a jsem rád, že mám zatím právo volby. Ať se očkuje, kdo chce, je to jeho věc. Stejně tak je to moje věc se zbytečně (po prodělání nemoci) neočkovat. 

S tou prvou castou nesuhlasim - chytit to a prezit neriesi v pripade covidu nic. To niesu ovcie kiahne. Kludne mozes mat po brutalnom priebehu mizerne protilatky a dalsie kolo uz neprezijes. 

Okrem toho sa skor docitas ze protilatky po prekonani ta chrania podstatne menej a omnoho kratsie ako ockovanie. Pricom opat, druhy "pokus" u Covidu zvykne koncit o dost horsie ako prvy.

So zvyskom suhlasim, samozrejme je to kazdeho volba.

před 37 minutami, Anela napsal:

Citas tam ze - ak imutina vobec vznikne - u casti populacie - atd? Cely clanok je v podmienovanom tvare, by mohla, ak by vznikla atd.

Nevím tedy jak v ostatních nemocnicích, ale u nás pokud máte hladinu protilátek vyšší než 15, nemusíte podstupovat testování (v platnosti +/- od března). V Rakousku to funguje všude taky takto - uděláte si test na protilátky a pokud nějaké máte, 3 měsíce nemusíte nic podstupovat. 

Tohle je opravdu český národní sport - ať jde o hokej/fotbal/politiku/covid, všichni jsou na všechno odborníci:-)

dam to treba sem. jsem 27 dni po vakcine J&J. pozitiva jsou:  okamzite po aplikaci dostal jsem cerifikat.. negativa: stale me boli rameno, a brni prsty.. 

.. emobolie (snad) uz po trech tydnech nehrozi, negativni povest teto a AZ vakciny samozrejme vnimam..  nicmene,  je postavena na starych osvedcenych principech, a proto jsem ji i zvolil.  jinak jsem spis pesimisticky k covid ockovani obecne..