Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 17 hodinami, revue gt napsal:

Chtěl bych se zeptat, je někdo z vás očkovaný Sputnikem? Jdou tu i členové že SR a tak mě to zajímá. 

Žijeme v těžké době. Proto jsem se přihlásil jako dobrovolník na test ruské vakcíny proti Covidu 19.
Včera jsem dostala pяvní dávku. Myslím, že vakcína je иaprosto вezpečná bez veдlejších účiиků. Nicméиě я чувствую себя немного странно и я думаю, что вытащил ослиные уши. 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, revue gt napsal:

Chtěl bych se zeptat, je někdo z vás očkovaný Sputnikem? Jdou tu i členové že SR a tak mě to zajímá. 

To ti těžko někdo odpoví. Po Sputničoku se začnou ruce křivit dozadu, pak přijde nezkrotitelná chuť na vodku a na rány obuškem. Láska a věrnost k Putinovi je nutná už před podáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od okamžiku, kdy bylo jasné, jakou vakcinu mám v těle já, jsem to přestal sledovat... ani nevím, zda EMA už Sputnik schválila nebo ne. Kazdopádně kdo by do něj chtěl jít, měl by si před definitivním rozhodnutím ujasnit

- zda už je vakcina schválená Evropskou agenturou pro léčivé přípravky

- zda mimoevropské destinace, na kterých očkovanému záleží, Sputnik uznávají

- zda se už vyřešila nevyrovnanost kvality jednotlivých šarží Sputniku a prokázaná přítomnost cizorodých látek resp buněk u některých dávek

- zda nevadí obecně nižší účinnost vektorové vakciny oproti mRna vakcinám

- zda nevadí mlžení a chyby v dokladových studiích zpochybňující výrobcem udávanou vysokou účinnost, stejně jako neochota poskytnout zdrojová data

Pokud by toto zájemce neodradilo, asi by se měl zaměřit na statistiky z Maďarska a vybraných jihoamerických a středoamerických zemí, které Sputnik ve větßím množství nakoupily a použily. Slovensko asi moc informací neposkytne, protože se půlka vakcin vyhodila a ty aplikované dostala především zmasírovaná rusínská menšina na východním Slovensku. Celkově tam ale podle mne bude ke Sputniku málo statistických dat (hlavní efekt vakciny Sputnik na Slovensku je pád Matoviče :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo mi o to, aby to nešlo přes politiku, jako většinou vše, ale o působení těch látek, jestli jsou tak hrozné.

Vždyť i ty vakcíny co už tu jsou a očkuje se s nimi, k ním hlásí třeba zase nějaký nový zdravotní problém, ale ten nikdy není tak ,,zásadní,, k podaným vakcínam. Takže z těch vakcín člověk taky neví co ,,nového,, zase přijde.

Upraveno uživatelem revue gt
úprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je celý ten humbuk kolem anticovid vakcin daný hlavně kombinací rychlosti jejich vývoje, absence dlouhodobějších statistických dat na velkém vzorku očkovaných, obav z nové mRNA technologie a jako koření celé té směsi funguje globální i lokální politika a covid byznys. Odmitačům se v podstatě ani nedivím.

Humorný jsou ale momenty, kdy antivaxer má nastudovaný všechny seriózní i konspirační argumenty... a přitom vím, že bez rozpaků dlouhodobě zobe antidepresiva nebo analgetika, aniž by se někdy obtěžoval přečíst přibalový leták. Léky, vakciny a v podstatě i léčivé bylinky můžou mít prostě pro někoho / v nějakém dávkování / v nějaké kombinaci či konstelaci vedlejší účinky. Na tom není nic k divení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje známá, která je činná jako genetička v AV, považuje Sputnik z hlediska jeho konstrukce za naprosto špičkovou vakcinu, prý proto, že je dvouvektorová. Kvalitu výroby v Rusku samozřejmě může těžko posoudit 🙂

Osobně mám pocit, že hlavní roli v otázce nasazení Sputniku hrají úplně jiné aspekty, než jeho účinnost nebo kvalita. Všechny ty vakcíny jsou především obrovský kšeft (jako ostatně i testy, respirátory atd. atd.).

Budem se testovat a běhat v respirátorech až do skonání světa, pánové furt nemají dost nahrabáno.

 

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymyšlený je to (myslím ten dvouvektorovej princip) asi dobře, průser je ale realizace. Technologie výroby první a druhé dávky se liší a vakciny tedy nejdou zaměnit (logisticky mnohem zranitelnější systém). Viz aktualizovaná wiki:

"Rusko není schopno dodat dostatečné množství druhé dávky vakcíny, pro kterou je užíván odlišný adenovirový vektor a navrhlo odložit očkování druhou dávkou namísto několika týdnů o šest měsíců"

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, martar napsal:

Vymyšlený je to (myslím ten dvouvektorovej princip) asi dobře, průser je ale realizace. Technologie výroby první a druhé dávky se liší a vakciny tedy nejdou zaměnit (logisticky mnohem zranitelnější systém). Viz aktualizovaná wiki:

"Rusko není schopno dodat dostatečné množství druhé dávky vakcíny, pro kterou je užíván odlišný adenovirový vektor a navrhlo odložit očkování druhou dávkou namísto několika týdnů o šest měsíců"

To znamená, že pokud by předali výrobu do těch ,, pravých rukou,, , tak by nebyl problém ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím :) ale možná by odpadly problémy jak s nevyrovnanou kvalitou, tak s výrobní kapacitou. Každopádně ten problém s nezaměnitelností první a druhé dávky by zůstal.

Kdo má historickou zkušenost s ruskými výrobky, tak ví, že vymyšlené je to často fakt geniálně, realizace ale často trpí různými neduhy, no.

Edit: nejde o politiku, fakt je to empirická zkušenost. A to se považuju za Amfibika :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Foundryman napsal:

... Všechny ty vakcíny jsou především obrovský kšeft ...

 

Všechny ty vakcíny jsou především obrovská šance se toho svinstva zbavit, případně - z pohledu jednotlivce - vyhnout se těžkýmu / fatálnímu průběhu infekce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, M.K. napsal:

Všechny ty vakcíny jsou především obrovská šance se toho svinstva zbavit, případně - z pohledu jednotlivce - vyhnout se těžkýmu / fatálnímu průběhu infekce.

O tom nepochybuju, měl jsem na mysli spíš protežování/potlačování jednotlivých vakcin - nejen Sputnik, ale třeba i kampaň proti Astra-Zeneca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...