Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja se ockovat  necham  a to hned ja to pujde. Mozna proto, ze jsem doktor, tak z toho strach fakt nemam. Vyvoj tech vakcin je urychlen penezi, ktere do vyzkumu byly narvany, klinicke studie byly zcela standartni. Mozne nezadouci ucinky treba leku se objevuji treba po mnoha letech uziti a pote se stahuji z trhu.... vcelku casta vec. Jinak jako detsky doktor jsem ockoval tisice a tisice ockovacih latek bez nezadouci reakce, ktera by stala za rec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám problém s očkováním obecně, mám průkaz zhusta oštemplovanej. Už kvůli práci a častýmu pobytu v exotickejch destinacích. Problém mám  s očkováním proti covidu, celá tahle šou ve mně nevzbuzuje důvěru. Lockdown nebo nařízený očkování ... není přeci jediná cesta, jen nám to tak je předkládáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Americkej napsal:

Já nemám problém s očkováním obecně, mám průkaz zhusta oštemplovanej. Už kvůli práci a častýmu pobytu v exotickejch destinacích. Problém mám  s očkováním proti covidu, celá tahle šou ve mně nevzbuzuje důvěru. Lockdown nebo nařízený očkování ... není přeci jediná cesta, jen nám to tak je předkládáno.

Jakou vidíš alternativu ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že třeba tohle moc důvěry v perfektní proces schvalování vakcín nebudí🙃

USA by mohly podávat půl dávky vakcíny od Moderny, cílem je urychlit očkování

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-vakcina-ockovani-moderna-usa-spojene-staty-davka.A210104_090844_zahranicni_dtt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stráša: Cílenou ochranu rizikových skupin, na základě dobrovolnosti. Necelých 17% oproti 100%, ve kterých jsou omezeni zrovna tak. Pokud si rizikový jedinec vyhodnotí vlastní volný pohyb a kontakt s rodinou výše než riziko úmrtí na covid, měl by mít možnost vlastní volby. S očkováním naprosto stejně. Většina mladé, zdravé nerizikové populace si získá imunitu přirozeně. Koneckonců příroda každou chvíli vytáhne novej trumf. No a? Ptačí, prasečí, slintavka-kulhavka... Zalezem do izolace do skonání věků? Umřeme nakonec všichni, to je jediná jistota. Život nelze přežít, ale já ten svůj chci prožít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, já Ti rozumím. Taky jsem přesvědčený, že základem očkování je souhlas očkovaného, nebo ne ? Možná mi to uniklo, jak je teď skoro každý den něco zase jinak. No- já o očkování uvažuju, možná - pokud  se něco změní - mi ho ,,doporučí" zaměstnavatel, uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Americkej napsal:

Stráša: Cílenou ochranu rizikových skupin, na základě dobrovolnosti. Necelých 17% oproti 100%, ve kterých jsou omezeni zrovna tak. Pokud si rizikový jedinec vyhodnotí vlastní volný pohyb a kontakt s rodinou výše než riziko úmrtí na covid, měl by mít možnost vlastní volby. S očkováním naprosto stejně. Většina mladé, zdravé nerizikové populace si získá imunitu přirozeně. Koneckonců příroda každou chvíli vytáhne novej trumf. No a? Ptačí, prasečí, slintavka-kulhavka... Zalezem do izolace do skonání věků? Umřeme nakonec všichni, to je jediná jistota. Život nelze přežít, ale já ten svůj chci prožít.

Nevím, jestli to tu nebylo, ale celkem dobře je to dle mýho strhnutý zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-cas-zklidnit-spolecnost-a-nebyt-vezni-koronaviru-rika-rektor-zima-135516#utm_content=trendingnews&utm_term=rektor Zima&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Americkej napsal:

Stráša: Cílenou ochranu rizikových skupin, na základě dobrovolnosti. Necelých 17% oproti 100%, ve kterých jsou omezeni zrovna tak. Pokud si rizikový jedinec vyhodnotí vlastní volný pohyb a kontakt s rodinou výše než riziko úmrtí na covid, měl by mít možnost vlastní volby. S očkováním naprosto stejně. Většina mladé, zdravé nerizikové populace si získá imunitu přirozeně. Koneckonců příroda každou chvíli vytáhne novej trumf. No a? Ptačí, prasečí, slintavka-kulhavka... Zalezem do izolace do skonání věků? Umřeme nakonec všichni, to je jediná jistota. Život nelze přežít, ale já ten svůj chci prožít.

Nedokáži pochopit lidi, kteří si na jednu stranu stěžují, jak je lockdowny ekonomicky ničí, ale na druhou tlak na očkování vnímají jako "šou nevzbuzující v nich důvěru". Jakože "ochrana" rizikových skupin spočívá v tom, že těch 17 % bude někde zavřených, či musí prostě přijmout "riziko"? Kvůli tomu, že ty nedokážeš akceptovat nesrovnatelně nižší riziko očkování?

před 8 minutami, geometr napsal:

Takovou svobodu a sebezodpovědnost drtivá většina naší populace dnes ani omylem neunese. Bohužel.

Tohle je také výrok roku, v čemž že má spočívat ta svoboda a sebezodpovědnost? Nehledě na to, že ony dvě věci jdou z podstaty proti sobě, odpovědností vždy omezuji vlastní svobodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Jarett napsal:

Nemají informace ... a bohužel je ani nechtějí mít ... 

A ti co jsou momentálně kormidla, u vládnoucích elit globálně, platí ochota přijmout zodpovědnost za úmysly, ale nikoli za důsledky.

 

Pokud se někdo tak vzácně erudovaný v medicíně jako pan Profesor Pafko nechá očkovat je to pro mne dostatečně validní argument

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bobisek napsal:

Jakože "ochrana" rizikových skupin spočívá v tom, že těch 17 % bude někde zavřených, či musí prostě přijmout "riziko"? Kvůli tomu, že ty nedokážeš akceptovat nesrovnatelně nižší riziko očkování?

Někdo jim snad zakazuje, si desinfikovat ruce osmkrát denně, nechat se očkovat, nebo izolovat dle libosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Americkej napsal:

Někdo jim snad zakazuje, si desinfikovat ruce osmkrát denně, nechat se očkovat, nebo izolovat dle libosti?

Ne, nezakazuje, ale zároveň X lidí reálně takovou volbu objektivně nemá, třeba proto, že z důvodu kontraindikací očkováni být nemohou.

Ale jasně, rozumím, že tvůj postoj je takový, že jiní se mohou svobodně "izolovat dle libosti", neboť ty sice máš "očkovací průkaz plný razítek", ale zrovna očkování proti Covidu považuješ za šou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Conrad napsal:

Ok, to je "výhoda" týhle doby, každej si najde dostatek argumentů pro svůj postoj. Jinak nic proti polemice s názorem prof. Zimy, kterej ostatně není zdaleka jen o promořování. Nicméně "polemiku" od pana Perglera fakt neberu. Ten si jede svoje bez ohledu na fakta, takže už na podzim jsem si s ním psal ohledně jeho tvrzení, že stanovisko WHO je takový, ačkoli přímo na stránkách WHO bylo v tý době úplně něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Bobisek napsal:

Nedokáži pochopit lidi, kteří si na jednu stranu stěžují, jak je lockdowny ekonomicky ničí, ale na druhou tlak na očkování vnímají jako "šou nevzbuzující v nich důvěru".

Mícháš dvě zcela rozdílné věci. 1, skutečná hrozba virem s mizivou smrtností. 2, uměle vytvořená hrozba likvidace jednotlivců i společnosti jako celku. Naprostá devastace kvality života všech prostřednictvím lockdownů pod záminkou boje s hrozbou č.1.

  Tedy ty prostě přijímáš jako jedinou možnou cestu "buďto všichni očkovat, nebo lockdown do skonání věků!" Já říkám, nasrat. Ale můj hlas je slabý a nepochybuji, že si vládnoucí garnitura nakonec stupňovaným tlakem a vydíráním prosadí svou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Americkej napsal:

Mícháš dvě zcela rozdílné věci. 1, skutečná hrozba virem s mizivou smrtností. 2, uměle vytvořená hrozba likvidace jednotlivců i společnosti jako celku. Naprostá devastace kvality života všech prostřednictvím lockdownů pod záminkou boje s hrozbou č.1.

  Tedy ty prostě přijímáš jako jedinou možnou cestu "buďto všichni očkovat, nebo lockdown do skonání věků!" Já říkám, nasrat. Ale můj hlas je slabý a nepochybuji, že si vládnoucí garnitura nakonec stupňovaným tlakem a vydíráním prosadí svou.

Nechápu proč zde mluvíš o vládnoucí garnituře kdy problém je celosvětový, podívej se na statistiky  a omezení z jednotlivých států, doufám že to nepovažuješ za celosvětové spiknutí řízené např Gatesem

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se domnívám, že lidí, kteří se budou CHTÍT nechat očkovat, bude asi dost, takže prvních pár vln spolknou ochotníci a rizikové skupiny, a pak- pokud to bude ještě stále aktuální- přijde na nějaký stupňovaný tlak. Do té doby se ale asi změní tolik věcí, že předjímat co se stane je fakt těžké..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...