Jump to content

očkování COVID 19

obrbobr
 Share

očkování COVID 19  

352 members have voted

1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

• ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

Recommended Posts

Hledání propadlých antigenů už jsem vzdal. Ale volal jsem na odběrové místo, abych si ověřil ty objednané PCR (pro jednoho kluka mi přišlo potvrzení o termínu, pro druhého nic). Paní se snažila seč mohla, ale nenašla v systému (ve dvou objednávkových systémech) ani jednoho! Naštěstí byla velmi vstřícná a oba kluky mi ručně zadala, přesně na termín, jak jsem je zadával před 14 dny já (přestože už je termín oficiálně plný).

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jo, tieto starosti s testovaním ma vždy pobavia a bezproblémov to zatiaľ fungovalo len v práci. Vtipné je, že pre účely testu mám v podstate tri varianty rodného čísla (slovenské, pridelené české a číslo na kartičke poistenca)... naposledy ma neboli schopní nájsť v systéme ani s jedným 😀 

tečku som včera tiež skúšal a neúspešne 

před 11 hodinami, neuromancer napsal:

Já jsem zrovna registroval na PCR neteř s irskou národností, pas taky Irsko, narozenou v Austrálii, má i české rodné číslo, tak uvidíme, co ze systému vypadne:default_smile: 

Aby jsi jim celý systém neshodil 🙂

Blby na tom je, ze si kazdy pak domysli co vse se stalo v nasledku toho ockovani, pritom, nevim zda by se to nestalo i tak.

Ja po prvni davce mel klid, az po dvou dnech jsem sportoval, pak cesta v klimatizovanem aute, sauna, klima, o vikendu odrovnan a tyden uplne mimo… mozna jen kombinace sauny a klimosky, a taky ne… kdo vi.

Po druhe davce v tem den jsem byl v posilce, dalsi den taly, pak o vikendu hral fotbal a nic, i boule v miste vpichu je pryc.

Co se ockovacich center tyce, myslim, ze tech 6 tydnu mezi davkama se z nejakeho duvodu urcilo, a osobne bych asi moc nezkracoval, rozhodne ne pod mesic (ale zas ani posilovat bych po ockovani nemel… :D).. 

stručný report: 5 dnů po očkování bez větších komplikací. Ani rameno nebolelo. Jen se furt potím jak prase a bolí mě záda. Dle instrukcí se vyhýbám slunci, což dělám stejně furt a taky fyzické námaze. Taky furt. Alkoholu taky. Tomu se teda furt nevyhýbám ale skoro. Ale žebych ležel, to zas ne. Montovali jsme přístřešek na balkon, trocha železa a polykarbonátu a jak se slunce rozdovádělo, šup do stínu. Nejvíc mi vadí ty záda. Nevím jestli je to po očkování nebo mě někde ofouklo, ale časově to pasuje. V neděli bodanec a v pondělí jsem se nemoh hnout.

Za mne: věk 36, Comirnaty, chlap co má rád ženy (radši to píšu všude takto, protože doba je zlá) a smířen s tím, že 2 děti stačí (pro případ neplodnosti po vakcinaci)

1. Po první dávce byla bolest ramene, snášenlivost alkoholu = ok, vše cajk.

2. Po druhé dávce bez bolesti ramene, zimnice trvala večer asi prvních 10 minut do prvního panáku meruňky. Zimnice se vrátila po dalších 10 minutách a druhý panák vše zachránil, protože přišla slina a zimnice zcela odešla.

3. Všude kam jdu v tomto krásném a teplém období nebo jedu autem za hranice, po mne chtějí nějací lidé v čepicích a maskou na tváři (zřejmě v přestrojení na masopustu) ukázat takový čtvereček který si pořád dokola fotí. Ale nechají mne pak být. Takže vše ok.

4. Roh z hlavy neroste, ale těžko říct jestli to vůbec bude kvůli Očkování, nebo mé ženě.

V 24. 7. 2021 v 8:17, ragu napsal:

Colombo by chápal že: velký množství nenaočkovaných lidí zvyšuje pravděpodobnost šíření, pravděpodobnost většího množství nakažených a to zvyšuje pravděpodobnost mutací pro který je tohle "živná půda". Mutace pak potenciálně ohrožují i očkované.

To je ale blbost, co jsi napsal :D

Toto je již dosti rozšířený argument, že virus bude mutovat v neočkovaných jedincích, kteří tím všechny ohrožují a mělo by se s nimi zatočit, protože prý jedině 100% proočkování by takovým mutacím údajně zabránilo. Jenže to je tak šílená lež, že každý kdo ji vypustí tím prokazuje že je buď naprosto nekvalifikovaný, nebo vědomě a úmyslně dezinformuje. COVID je totiž zoonóza – nemoc přenosná ze zvířat na lidi, zase zpět a dokolečka – a tím je dané úplně všechno.

Zoonózy jsou nemoci, které se přenášejí mezi zvířaty a lidmi. Díky tomu ale mají i potenciál k tomu, přenést se posléze z lidí zpět na zvířata – tomu se říká „reverzní zoonóza“ – a pak zase zpět na lidi. To znamená, že i kdyby se proti Covidu naočkovali všichni lidi na celém světě – včetně obyvatel slumů, válečných oblastí a divokých amazonských kmenů, což je nesmysl; a i kdyby byla vakcína 100% efektivní, což je také nesmysl; nikdy nemůžete danou nemoc vymýtit (eradikovat), jak požadují různí Kulveiti apod., protože má k dispozici tzv. „přirozený rezervoár“ zvířat, mezi nimiž se může nekontrolovaně šířit, mutovat – a až patřičně zmutuje, přenést se nazpět na lidi. Klidně očkované.

To platí 100% prokazatelně i v případě COVID, protože už se to stalo. V listopadu 2020 se nákaza COVID přenesla z lidí na savce – na kožešinové farmě na norky, mezi nimiž COVID zmutoval na nový kmen, „Cluster 5“ – a pak se přenesl ze zvířat na lidi. Novou mutací z norků se nakazilo přes 700 lidí.

Co z toho plyne ? Covid tu bude s námi pořád ... a pravděpodobně mnohem déle než mi všichni :D

zdroj: https://dfens-cz.com/covid-je-zoonoza-takze-nikdy-nelze-vymytit-a-neockovani-nemohou-za-nove-mutace/

To je ale blbost, co jsi napsal

Toto je již dosti rozšířený argument, že virus bude mutovat v neočkovaných jedincích, kteří tím všechny ohrožují a mělo by se s nimi zatočit, protože prý jedině 100% proočkování by takovým mutacím údajně zabránilo. Jenže to je tak šílená lež, že každý kdo ji vypustí tím prokazuje že je buď naprosto nekvalifikovaný, nebo vědomě a úmyslně dezinformuje. COVID je totiž zoonóza – nemoc přenosná ze zvířat na lidi, zase zpět a dokolečka – a tím je dané úplně všechno.

Zoonózy jsou nemoci, které se přenášejí mezi zvířaty a lidmi. Díky tomu ale mají i potenciál k tomu, přenést se posléze z lidí zpět na zvířata – tomu se říká „reverzní zoonóza“ – a pak zase zpět na lidi. To znamená, že i kdyby se proti Covidu naočkovali všichni lidi na celém světě – včetně obyvatel slumů, válečných oblastí a divokých amazonských kmenů, což je nesmysl; a i kdyby byla vakcína 100% efektivní, což je také nesmysl; nikdy nemůžete danou nemoc vymýtit (eradikovat), jak požadují různí Kulveiti apod., protože má k dispozici tzv. „přirozený rezervoár“ zvířat, mezi nimiž se může nekontrolovaně šířit, mutovat – a až patřičně zmutuje, přenést se nazpět na lidi. Klidně očkované.

To platí 100% prokazatelně i v případě COVID, protože už se to stalo. V listopadu 2020 se nákaza COVID přenesla z lidí na savce – na kožešinové farmě na norky, mezi nimiž COVID zmutoval na nový kmen, „Cluster 5“ – a pak se přenesl ze zvířat na lidi. Novou mutací z norků se nakazilo přes 700 lidí.

Co z toho plyne ? Covid tu bude s námi pořád ... a pravděpodobně mnohem déle než mi všichni

zdroj: https://dfens-cz.com/covid-je-zoonoza-takze-nikdy-nelze-vymytit-a-neockovani-nemohou-za-nove-mutace/

1. Zdrojuješ dfense, ten se odkazuje na jaký odborný zdroje?
2. Nikdo nikdy neřekl že Covid zmizí. Bavíme se o pravděpodobnosti. Zjednodušeně co říkám je - vakcína -> menší virová nálož -> menší pravděpodobnost přenosu a menší pravděpodobnost mutací (díky menšímu množství replikaci). Nic víc nic míň.

https://www.nature.com/articles/s41591-021-01316-7

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-19-pfizer-vaccine-may-reduce-transmission

před 7 minutami, ragu napsal:

1. Zdrojuješ dfense, ten se odkazuje na jaký odborný zdroje?
2. Nikdo nikdy neřekl že Covid zmizí. Bavíme se o pravděpodobnosti. Zjednodušeně co říkám je - vakcína -> menší virová nálož -> menší pravděpodobnost přenosu a menší pravděpodobnost mutací (díky menšímu množství replikaci). Nic víc nic míň.

https://www.nature.com/articles/s41591-021-01316-7

https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-covid-19-pfizer-vaccine-may-reduce-transmission

Smyslem článku je pochopení procesu přenosu. Stejně tak mi argumentačně smysluplné přijde vyjádření imunologa Vojtěcha Thona https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-ockovani-mohou-stacit-protilatky-po-nemoci-tvrdi-imunolog-40367050?fbclid=IwAR0vVYJT-c2s1Zusfkh0PFii8uCAqKIuYXPil5yKfpm3pVK9fY6nax7bGAU

Tímto jen poukazuji na řadu nelogických kroků a opatření, které celou tu patálii provázejí ... nic víc. A očkovaní lidé, to se již opakuji, kteří se pohybují v mém okolí se téměř všichni chovají naprosto bez starostí a jakékoli zdrženlivosti ... což v kontextu známých faktů naopak rizika zvyšuje.