Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

já jsem šel na posilující dávku bez registrace hned po vánočních svátcích. Hned ráno. Čekal jsem ve frontě cca 15 min a mohl jsem si vybrat typ vakcíny. Po konzultaci s doktorkou jsem dostal Modernu. První den po očkování nic, druhý den horečka, kterou vyřešil paralen.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 19 hodinami, safi napsal:

Mě systém nabídl pro 3. dávku předregistraci (29.11) - výběr vakcíny a místa vakcinace. Jakmile se uvolnila třetí dávka pro moji věkovou skupinu, dorazila mi 27.12 sms a hned jsem se mohl zaregistrovat. Pin 2 jsem měl okamžitě. 

 

Včera očkován potřetí Modernou. Předtím 2x Pfizer. Bolí jen ruka a rameno, ale začíná se mi dělat blbě - jako při viróze nebo nachlazení. Nic hrozného. Jsem ve vyhřáté kanceláři a piju teplý čaj 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cerven 2021  2x pfizer, bez nejake reakce, jen bolela ruka od vpichu, mozna trochu zvysena unava.
Vcera v poledne 3. davka Moderna, za 4 hodiny me to sundalo, priznaky jak na chripku, usnul jsem tvrde na 2 hodiny, vypotil se a zase junak. Tak snad to bylo vsecko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Seamaster napsal:

Cerven 2021  2x pfizer, bez nejake reakce, jen bolela ruka od vpichu, mozna trochu zvysena unava.
Vcera v poledne 3. davka Moderna, za 4 hodiny me to sundalo, priznaky jak na chripku, usnul jsem tvrde na 2 hodiny, vypotil se a zase junak. Tak snad to bylo vsecko.

To zní vcelku snesitelně 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2 x Pfizer, druhá dávka červenec. Začátkem prosince jsem skončil izolačku s Covidem, ne nějak dramatické příznaky, ale taky ne nic příjemnýho. Nikde jsem zatím srozumitelně neviděl, jestli v těchto případech (asi celkem dost lidí v tý poslední vlně) má teď smysl třetí dávka nebo počkat třeba až na podzim na nějakou další vlnu. Dostat teď ale zase Omikron, tak mě omeje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Seamaster napsal:

Jo, ale to koma vcera bylo celkem prekvapive rychly, oci zacnou palit, klouby, proste me to vyplo, nastesti jsem byl doma a uz v horizontalni poloze :)

 

Můj odpoledně večerní update - odpoledne mě to také vyplo asi na 4 hodiny. Ještě jsem to odřídil domů a padl do postele a i ve spacáku a peřině mi byla zima (bez teploty). Pozdě večer už to bylo ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 1. 2022 v 8:10, safi napsal:

Můj odpoledně večerní update - odpoledne mě to také vyplo asi na 4 hodiny. Ještě jsem to odřídil domů a padl do postele a i ve spacáku a peřině mi byla zima (bez teploty). Pozdě večer už to bylo ok. 

Já stále cítím dopady očkování (hlavně únavu a bolest kloubů) ale můžu si za to asi částečně sám, když jsem noc po očkování spal jen 4 hodiny. Prostě si to chce po očkování naplánovat klid a nemyslet si, že doporučení doktorů se na mne nevztahuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to po boosteru dohnalo druhej den. Úterý večer očkování, potom OK, jenom divnej pocit. Středa - mrazení v zádech, trochu zimnice, celkově pocit jako by na mě něco lezlo. Ale normálně jsem pracoval (home office) a hrál na PS.

Ve čtvrtek v 7 ráno už jsem tahal v gymu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2 x Pfizer, druhá dávka červenec. Začátkem prosince jsem skončil izolačku s Covidem, ne nějak dramatické příznaky, ale taky ne nic příjemnýho. Nikde jsem zatím srozumitelně neviděl, jestli v těchto případech (asi celkem dost lidí v tý poslední vlně) má teď smysl třetí dávka nebo počkat třeba až na podzim na nějakou další vlnu. Dostat teď ale zase Omikron, tak mě omeje. 

Som na tom podobne, ako Ty.
Lekar mi odporucal tretiu davku 14 dni po prekonani ochorenia. Vraj je to mozne u pacientov, ktori boli ockovani dvoma davkami a pocas ochorenia neboli lieceni monoklonalnymi ATB.

Tak som sa registroval na koniec januara a pojdem…
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, miguel napsal:


Som na tom podobne, ako Ty.
Lekar mi odporucal tretiu davku 14 dni po prekonani ochorenia. Vraj je to mozne u pacientov, ktori boli ockovani dvoma davkami a pocas ochorenia neboli lieceni monoklonalnymi ATB.

Tak som sa registroval na koniec januara a pojdem…

Díky za info. Já bych rád "najel" na nějaký smysluplný systém posilovat očkování před sezonou, tedy třeba v říjnu. Takhle jsem měl nejsilnější protilátky v létě, když se nic nedělo a v prosinci to bylo už slabý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mám tak,  že mám za sebou dve dávky Astry posledná 05/2021,

11/2021 prekonaná Delta s príznakmi horúčka zimnica 3 dni nič prijemne , ale krátke trvanie chvalabohu - pravdepodobne vďaka očkovaniu. 

o 3 tej dávke uvažujem, ale pokiaľ nebudem vyložene musieť  (cestovanie)tak skôr ako 05/2022 nepôjdem.

V štúdiách z JAR bolo minimum problematických nákaz Omikronom s rovnakou schémou ako mám ja .

objavuju sa názory / vyjadrenia ,že je možné mať superimunitu na COVID pri schéme ako som mal ja 

avšak je to moc čerstvé takze som pripravený názor okamžite zmeniť ak sa niekde objavia dáta o tom že 3 dávka je pre mňa dôležitá zatiaľ si to nemyslím 
 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera na posilujicim Pfizeru. Ráno jsem se probudil s menší bolesti hlavy, ale jinak se cítím OK. Vlastně stejně jako po druhé dávce. Jen ta první mne cca 2 dny trápila (zimnice, bolest hlavy a zvýšená teplota).

Vše je samozřejmě individuální, ale ta třetí dávka asi fakt funguje. Kolegova rodina byla přes Vánoce na horách. Po návratu jeho syn s manželkou jakož i jeho vnoučata Covid pozitivní. A jakkoli byli vetsinou všichni spolu, on (kolega) je negativní a bez jakýchkoliv příznaků. Jinak syn a manželka měli dvě dávky a oba nemoc prodělali (někdy počátkem 2020). Na třetí chtěli jít teď v lednu, ale to se jim zřejmě asi odloží. Jediný, kdo měl 3 dávky (třetí dostal někdy počátkem prosince) byl právě kolega.
Jasně, jak uvádím, vše je individuální a dělat soudy na základě jednoho případu nejde, nicméně jako povzbuzení v tom něco dělat, to je dobrá zpráva. default_smile.gif

Všem přeji hodně zdraví!


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, HondzaX napsal:

Včera na posilujicim Pfizeru. Ráno jsem se probudil s menší bolesti hlavy, ale jinak se cítím OK. Vlastně stejně jako po druhé dávce. Jen ta první mne cca 2 dny trápila (zimnice, bolest hlavy a zvýšená teplota).

Vše je samozřejmě individuální, ale ta třetí dávka asi fakt funguje. Kolegova rodina byla přes Vánoce na horách. Po návratu jeho syn s manželkou jakož i jeho vnoučata Covid pozitivní. A jakkoli byli vetsinou všichni spolu, on (kolega) je negativní a bez jakýchkoliv příznaků. Jinak syn a manželka měli dvě dávky a oba nemoc prodělali (někdy počátkem 2020). Na třetí chtěli jít teď v lednu, ale to se jim zřejmě asi odloží. Jediný, kdo měl 3 dávky (třetí dostal někdy počátkem prosince) byl právě kolega.
Jasně, jak uvádím, vše je individuální a dělat soudy na základě jednoho případu nejde, nicméně jako povzbuzení v tom něco dělat, to je dobrá zpráva. default_smile.gif

Všem přeji hodně zdraví!

 

Zkušenost z rodiny přesně opačná. Dcera i zeť mají třetí dávku aplikovanou někdy v říjnu nebo listopadu. Oba třicátníci, lékaři. Aktuálně mají oba Omikron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, safi napsal:

Já stále cítím dopady očkování (hlavně únavu a bolest kloubů) ale můžu si za to asi částečně sám, když jsem noc po očkování spal jen 4 hodiny. Prostě si to chce po očkování naplánovat klid a nemyslet si, že doporučení doktorů se na mne nevztahuje. 

Som na tom podobne. Včera na obed Moderna po dvoch Astrách. Navečer únava, posteľ a spať. V noci som strašil po byte a potom zase spal asi 4 hodiny. Ráno fajn, do práce. Okolo obeda únava, trochu pálenie očí a pocit chladu. Tak som rád išiel domov spať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...