Přejít na obsah

Kde nakupovat hodinky z druhé ruky?


Doporučené příspěvky

Dobrý den, zdravím všechny fanynky a fanoušky světa hodinek.
 
Jelikož já sám jsem v tomto “oboru” teprve nováčkem, rád bych zde poprosil o radu.
 
Rád “pokukuji” co je v našich končinách k mání a za jaké ceny, ať to mám při prvním nákupu jednodušší, nicméně zatím jsem omezen pouze na jednu Facebook skupinu a zdejší fórum.
 
Mohli by jste mi tedy prosím doporučit nějaká největší, nejfrekventovanější tržiště s hodinkami na česko-slovenském trhu, jako jsou například různé konkrétní FB skupiny, fóra jako je toto, či nějake on-line bazary a podobně?
 
Bazoš, Sbazar i Aukro znám, ale drtivá většina jsou tam ať už lepší nebo horsi repliky, a o ty opravdu zájem nemám.
Na zahraničí si zatím netroufám.
 
Poprosim o vážné, seriózní a konkrétní odpovědi, chapu ze některé zdejší matadory může takováto laická odpověď pobavit, ale myslím ze není důvod dělat si z někoho zbytecne legraci když se pouze slušně ptá.
 
Přeji úspěšný rok 2021 a ať v něm najdete ty pravé pro Vaše zápěstí!
 
Sent from my iPhone using Tapatalk
c467980a106adb66c83a7b5236c0c315.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi misto je prave tady, jine srovnatelne forum nebo skupina neni. Pak chrono24, obcas ma par kousku treba v sekci bazar chronoshop. Aukru apod. bych se vyhnul, mozna tam je obcas miziva sance ze nekdo prodava naky kousek aniz by znal skutecnou hodnotu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě chronrmag.cz a ptej se prodávajícího na cokoliv co tě o prodávaných hodinkách zajímá.

Chrono24 bych se taky nebál, ale upřednostnil bych prodávajícího s kamenným obchodem v dojezdové vzdálenosti, kdy je možné se domluvit na osobní návštěvě a převzetí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodně bude záležet na tom, co sháníš. Jestli Primky, tak FB skupin bude dost. I když spíše potkáš ty starší stroje. A bohužel i všemožné šPrí(ý)mky prodávajících. Nějakou dobu jsem pokukoval po moderní reinkarnaci Orlíků a za dva roky jsem nepotkal na FB jediné. 

Že by byla nějaká česká FB skupina specializovaná na hodinky typu Rolex, Omega, IWC, Longines atp. to jsem si nevšiml. Takových lidí bude v ČR obecně málo, takže "nám" stačí se grupovat tady na chronomagu. 

Co se týče zahraničí, tak to bych asi úplně nevylučoval. Pokud umíš trošku germánsky, tak bych doporučil ebay-kleinanzeigen.de. Domluvit, dojet osobně (až nám to zase povolí), hezky z ruky do ruky. I když občas se můžeš setkat s tím, že námi opovrhují a prostě s Čechy neobchodují. Takto mi utekly krásně vintážní Omegy Speedmaster Day-date za 1500€. 

Já nakonec zariskovat a koupil Omegy na ebay. Ale tam to chce být taky hodně obezřetný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochybně jsi tady správně.

Tady jsou nabídky pod vlídným dozorem a je to docela bezpečné jak cenově, tak i pokud jde o skryté nebo dokonce skrývané vady,
lidi tu vystupují pod nickama ale neschovávají se za nimi (si tak myslím...)


A třeba nedávno se tu chlapi o jedny RLX přetahovali tak, až jsem na tři dny vyletěl z fóra ;o)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...