Přejít na obsah

Čtyřiadvacetihodinky


farářskej

Doporučené příspěvky

Vím, že se tady občas nějaký pohybujou, ruský nebo švýcarský (v podstatě mě k tomuhle psaní inspirovalo vlákno v ruským oddělení fóra). Co mě vždycky zajímalo - jak jsou čitelný? Jinak řečeno jak dobře z nich člověk pozná, kolik je právě hodin? Na nějaký 24h si už dost dlouho myslím, ale vždycky mě zatím odradilo to, že jsem se bál, jak to budu luštit... Dá se to dobře přečíst?

 

Já na puzzle nikdy moc dobrej nebyl :withstupid:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se tady občas nějaký pohybujou, ruský nebo švýcarský (v podstatě mě k tomuhle psaní inspirovalo vlákno v ruským oddělení fóra). Co mě vždycky zajímalo - jak jsou čitelný? Jinak řečeno jak dobře z nich člověk pozná, kolik je právě hodin? Na nějaký 24h si už dost dlouho myslím, ale vždycky mě zatím odradilo to, že jsem se bál, jak to budu luštit... Dá se to dobře přečíst?

 

Já na puzzle nikdy moc dobrej nebyl :withstupid:

 

To máš jako u hodinek bez indexů - taky víš kolik je. Tady se v podstatě orientuješ podle malé ručičky a indexu na který ukazuje a velkou ručku odečítáš po paměti. Tady je třeba 21:10 - myslím, že to není žádný problém - stačí tak den nošení.

post-1259-1222971024.jpg

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš jako u hodinek bez indexů - taky víš kolik je. Tady se v podstatě orientuješ podle malé ručičky a indexu na který ukazuje a velkou ručku odečítáš po paměti. Tady je třeba 21:10 - myslím, že to není žádný problém - stačí tak den nošení.

Tak nevím...není to 21 hod 10 min? :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda!!! Doběhl jsi mě! teď vypadám jak...... :frusty:

 

Já spíš doběhl sám sebe, přehodil jsem si obrázek za jiný uložený v domění, že jsou to 24 hodninovky jako 24 hodinovky :-) no ale na těhdle byl jinej čas :-) . než jsem to zkontroloval... byl nesmysl na světě.

 

omlouvám se za zmatek :bag:

post-1259-1222973662.jpg

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spíš doběhl sám sebe, přehodil jsem si obrázek za jiný uložený v domění, že jsou to 24 hodninovky jako 24 hodinovky :-) no ale na těhdle byl jinej čas :-) . než jsem to zkontroloval... byl nesmysl na světě.

 

omlouvám se za zmatek :bag:

 

jak to prosím bylo, před editací: a) jiný obrázek, nebo B)  22:10 ?  :)

 

tohle by na mě nebylo, jednoručky bych zvládnul, ale tady bych se asi často pletl podle polohy ručiček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da se na to urcite zvyknout, ale musi to byt horsi, pokud stridas vice hodinek a jedny z nich jsou 24ky. Hlava to asi nebude stihat prepinat :)

 

Manželka má jedny Swatch 24 hodinový, vždycky když kouknu na její ruku tak mě zarazí, že je tam úplně jinej čas, ale během vteřiny si to člověk uvědomí a je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak mě zarazí, že je tam úplně jinej čas, ale během vteřiny si to člověk uvědomí a je to OK....

 

Presne. Prave to je prece fajn, ne? Prijemna zmena, myslim si. Jednurucky mam za sebou, na 24h se chystam. A prave na ten "zmatek" se tesim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Manželka měla čtyřidvacítky Swatch,

vypadali dobře a byli fakt zajímavé na pohled.

Občas jsem je nosíval, a to odečítání byl, aspoň pro mě,

docela oříšek. Časem jsem si sice zvykl, ale rozhodně to nefungovalo

nějak "zvykově". Prostě to nebylo mrknu a vidím, ale chtělo to vždy

chvilku soustředění a někdy i popřemýšlet co to vlastně ukazuje.

Jinak zajímavý, ale pro mě nepoužitelný, nemůžu přece při každém pohledu na hodinky

přemýšlet, nebo pátrat, co že to vlastně ukazují a kolik je hodin.

Věřím, že při denním nošení, a nestřídání s jinýma by se na to dalo zvyknout,

ale já bych musel omezit styk se všema ostatníma klasa hodinkama, abych to zažil

a zautomatizoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zvolit raději nějaké s GMT? Stejně tam bude stejný strojek (hodinová ručka se montuje místo GMT ručky).

A na cestování je to i lepší :)

Přemejšlel jsem i o tom, že bych si nechal přemontovat hodinovou ručku místo GMT, kterou bych vyhodil (a samozřejmě mám pár GMT modelů ve výhledu), ale chtěl bych mít čistokrevný čtyřiadvacítky... už jen pro tu srandu, protože je mi samozřejmě jasný, že když si člověk za těch pár desetiletí života zafixuje odečítání času na dvanáctihodinový škále, není přeučování jednoduchý. A vlastně ani praktický, protože výhradně čtyřiadvacítky nosit až do smrti nehodlám.

 

Je škoda, že svůj 24h model přestal vyrábět Fortis - a ne, Poljoty ho nenahradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemejšlel jsem i o tom, že bych si nechal přemontovat hodinovou ručku místo GMT, kterou bych vyhodil (a samozřejmě mám pár GMT modelů ve výhledu), ale chtěl bych mít čistokrevný čtyřiadvacítky... už jen pro tu srandu, protože je mi samozřejmě jasný, že když si člověk za těch pár desetiletí života zafixuje odečítání času na dvanáctihodinový škále, není přeučování jednoduchý. A vlastně ani praktický, protože výhradně čtyřiadvacítky nosit až do smrti nehodlám.

 

Je škoda, že svůj 24h model přestal vyrábět Fortis - a ne, Poljoty ho nenahradí.

A co glycine airman?

 

http://i180.photobucket.com/albums/x224/he...tch/1000YH1.jpg

 

maji i zmineny gmt modul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemejšlel jsem i o tom, že bych si nechal přemontovat hodinovou ručku místo GMT, kterou bych vyhodil (a samozřejmě mám pár GMT modelů ve výhledu), ale chtěl bych mít čistokrevný čtyřiadvacítky... už jen pro tu srandu, protože je mi samozřejmě jasný, že když si člověk za těch pár desetiletí života zafixuje odečítání času na dvanáctihodinový škále, není přeučování jednoduchý. A vlastně ani praktický, protože výhradně čtyřiadvacítky nosit až do smrti nehodlám.

 

Je škoda, že svůj 24h model přestal vyrábět Fortis - a ne, Poljoty ho nenahradí.

 

Tak jsem se spojil s "mojí" bývalou firmou a dozvěděl jsem se toto:

 

Flieger Black limited edition 999ks, skladem (ve velkoobchodě) a v Koscomu, Ref. 596-18-41-L, cena 34.700 Kč.

Jde o novinku.

post-412-1224055552.jpg

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...