Přejít na obsah

Seiko - Limitky pro Evropu


didoodje

Doporučené příspěvky

Ahoj

Když se mi koncem loňska podařilo sehnat Mountain Glacier limitky od Seika, kterých mělo být jen 2020 kusů pro Evropu, měl jsem z nich docela radost (Dám stranou fakt, že 75% vykoupili lidi co to hned rozházeli na Chronu a eBay.

Trochu mě překvapilo, když docela záhy vyskočily nové limitky pro rok 2021 v počtu 2021 a trochu mě naštvalo, že se mi líbí více, než limitky, které mám teď : D

https://www.hodinky-365.cz/seiko-prospex-land-alpinist-automatic-spb201j1-mountain-sunset-european-limited-edition-2021pcs-x1211137

Nevíte někdo, jestli je tohle teď strategie Seika? Dělat post-alpinist limitku na každý rok a prohodit barvu ciferníku? Protože pokud by se mi podařilo někde sehnat US verzi z 2019 (1959 kusů lim) rýsuje se zajímavý základ na sbírku. Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to i s tím světlým páskem co byl v původním balení nevypadá zle, mimochodem, jakto, že tam nemáš tu lupu na datumovce? Nějaká custom výměna skla nebo?

 

Sunsety asi vezmu, mám teď nově BB Steel od tudoru a ten černý ciferník se mi dost líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, didoodje napsal:

Nevíte někdo, jestli je tohle teď strategie Seika? Dělat post-alpinist limitku na každý rok a prohodit barvu ciferníku? 

A co je ještě nového... ? :D

Hele, jako fanda vintage Seika a modelů tak do roku 2010 ti radím - uteč a neohlížej se :)) Za mě sběratelská hodnota současného Seika = 0. Je možné, že třeba za 10-20 let ty aktuální limitky budou cenné, ale musel bys je mít v NOS stavu a ani tak si nemyslím, že by na tom člověk něco trhnul. Je jich strašně moc, každého půl roku vychází nová barvička... Ve výsledku to devalvuje jakékoliv další limitky + i původní kusy, které z nich vychází, viz třeba Želvy nebo Samuraje.

A jak ríká Blackhead - pokud se bude limitka dobře prodávat, je na 100% jasný, že bude limitka V2. Ať už se to týká levných modelů nebo modelů 100k plus, kde bych řekl, že si Seiko se svejma fandama totálně vytřelo zadek. 

No a v neposlední řadě, nějaká regionální exkluzivita za mě taky moc nefunguje, minimálně Dawn Grey Seika se daly mimo Evropu normálně pořídit. Jediné pořádné limitky za poslední dobu byly Hodinkee Alpinisty a TicTac, které od Seika vlastně vůbec nevzešly...

Upraveno uživatelem VojtaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, VojtaB said:

Hele, jako fanda vintage Seika a modelů tak do roku 2010 ti radím - uteč a neohlížej se :)) Za mě sběratelská hodnota současného Seika = 0. Je možné, že třeba za 10-20 let ty aktuální limitky budou cenné, ale musel bys je mít v NOS stavu a ani tak si nemyslím, že by na tom člověk něco trhnul. Je jich strašně moc, každého půl roku vychází nová barvička... Ve výsledku to devalvuje jakékoliv další limitky + i původní kusy, které z nich vychází, viz třeba Želvy nebo Samuraje.

A jak ríká Blackhead - pokud se bude limitka dobře prodávat, je na 100% jasný, že bude limitka V2. Ať už se to týká levných modelů nebo modelů 100k plus, kde bych řekl, že si Seiko se svejma fandama totálně vytřelo zadek. 

No a v neposlední řadě, nějaká regionální exkluzivita za mě taky moc nefunguje, minimálně Dawn Grey Seika se daly mimo Evropu normálně pořídit. Jediné pořádné limitky za poslední dobu byly Hodinkee Alpinisty a TicTac, které od Seika vlastně vůbec nevzešly...

Díky za pohled. No ty Hodinkee sháním : ) snad budu mít štěstí. Jinak je pravda, že se s těma Alpinistama dost roztrhl pytel.

Díky taky za tip na oddělání datumovky, nejsem úplně fanda té lupy na Glacierech, tak to třeba jednou prubnu, jestli dohledám nějaký "how to" video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak otázka, zda sbírat či nesbírat aktuální Seiko limitky se celkem hezky během pár dní zodpověděla tady :D

 

Případně WUS vlákno je tu https://www.watchuseek.com/threads/seiko-did-it-again-re-releasing-a-previous-limited-edition-watch-few-months-later-as-an-unlimited.5271779/

Uvidíme, jak to bude, ale za mě rozhodně ke sbírání spíš discontinued modely než limitky :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
On 1/18/2021 at 4:53 PM, VojtaB said:

Jinak otázka, zda sbírat či nesbírat aktuální Seiko limitky se celkem hezky během pár dní zodpověděla tady :D

 

Případně WUS vlákno je tu https://www.watchuseek.com/threads/seiko-did-it-again-re-releasing-a-previous-limited-edition-watch-few-months-later-as-an-unlimited.5271779/

Uvidíme, jak to bude, ale za mě rozhodně ke sbírání spíš discontinued modely než limitky :)

 

JJ asi souhlas, ale z nových fotek ty černé vypadaj podle mě ještě líp než ty mountain glaciery a nestojí více než sériovka, takže asi dobrá volba i jen na nošení limitka/nelimitka, když se člověku líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám se třeba pár předchozích limitek vrátilo, že je zákazníci chtěli vyměnit za tu novou verzi :) Takže nejsi jediný. Mi osobně se ta nová verze taky líbí mnohem víc a dokonce o ní uvažuju. A to jsem se kdysi zařekl, že Alpinist mi nic neříká :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...