Přejít na obsah

Yema watches


Sborez

Doporučené příspěvky

Historie značky sahá až do roku 1948, kdy byla založena panem Henry Louis Belmontem v francouzském městečku Besancon nedaleko hranic se Švýcarskem. Již v roce 1950 se prezentovali technologií anti-shock, v roce 1963 hodinkami Yema Superman s voděodolností do 300m, v roce 1968 typem Yema Rallygraf pro nadšence motorismu a v roce 1983 se jako první francouzské hodinky podívaly do kosmu na ruce francouzského kosmonauta Jean-Loup Chretiena. - opsáno ze shopu ONYX 🙂 

Z jejich kolekce stojí za zmínku určitě ty, které se váží na historii značky, což jsou vlastně všechny 🙂 Yema heritage superman, Rallygraph Mario Andretti, mají i bronzovky Yema Superman bronze. Odkaz na oficiální stránky kde je něco z historie: https://eu.yema.com/pages/our-story

U nás začal prodávat a servisovat ONYX Jihlava: https://www.klenotyonyx.cz/e-shop/Nezávislé značky/Hodinky Yema

Podle mě značka, která by tady mohla mít místo. Zajímavý je jejich systém uzamykání pohybu lunety, která se přitáhne mechanismem při zatahování korunky a zabrání tak nechtěnému pohybu při potápění. Na počítání piv tedy trochu nevhodné 🙂 

Někdo se tady s nimi myslím chlubil, tak kdo má, ukažte. Já se na ně určitě chystám 🙂 

fit.jpg

10545b3bc0828638d9de00ab590ae904.png

249700916a6ca98c51772ac1ab353ea4.jpg

fit.jpg

bordeauxnatoface_2048x.png

c7fe2a139312d79cd6acce965b1c21f2.jpg

b196568452c3acff3c71dfc4b7a7db77.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Yema udělala v minulosti spousty krásnejch hodinek, to, jak v tom teď pokračujou, se mi líbí. Vím, že je to uvedeno už na začátku, ale Yema si imho nezaslouží bejt mezi čínskejma  (ve většině případů) mikrobrendama, tahle firma sice nemá 150 let tradici, ale zásobovala francouzský piloty, různý armádní složky. Yema Spationaute byla i ve vesmíru. Neslušelo by jí to víc mezi ostatníma evropskejma hodinkama? Připadá mi to stejný, jak když mezi tyhle Zelos, Borealis a já nevím, co ještě, někdo kdysi zařadil firmu Aquadive. Já proti těm mikrobrandům nic nemám, ale řadit mezi ně takovýhle značky mi přijde kapku mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, villain83 napsal:

Yema udělala v minulosti spousty krásnejch hodinek, to, jak v tom teď pokračujou, se mi líbí. Vím, že je to uvedeno už na začátku, ale Yema si imho nezaslouží bejt mezi čínskejma  (ve většině případů) mikrobrendama, tahle firma sice nemá 150 let tradici, ale zásobovala francouzský piloty, různý armádní složky. Yema Spationaute byla i ve vesmíru. Neslušelo by jí to víc mezi ostatníma evropskejma hodinkama? Připadá mi to stejný, jak když mezi tyhle Zelos, Borealis a já nevím, co ještě, někdo kdysi zařadil firmu Aquadive. Já proti těm mikrobrandům nic nemám, ale řadit mezi ně takovýhle značky mi přijde kapku mimo.

Já s tebou určitě souhlasím, že si nezaslouží být mezi čínskými značkami, protože to čínská značka není. Každopádně pořád se dle mě jedná o microbrands a jiné umístění tady bohužel není. Podle mě by si zasloužili vlastní kategorii "Francouzské hodinky". Je jich celkem dost, které se mohou považovat za francouzské: Cartier, Breguet, Yema, Lip (který zažívá taky moc příjemnou reinkarnaci) atd. Možná podnět pro Berta, zda to neudělat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já prostě nesouhlasím s tím, že značku, která je na trhu cca 70 let (ano, nějakou dobu byla asi neaktivní) lze definovat jako microbrand a řadit ji vedle firem, který vznikly během posledních pár let někde v Asii. A že jich je. To je stejný, jak s již zmiňovaným Aquadive. Já některým microbrandům vůbec neupírám právo na to, aby tu měly svoji sekci, spousty těch hodinek je i zajímavejch.  Ale to by se tady mohly začít objevovat taky značky, jako třeba Aquastar, Nivada,  Benrus a já nevím, co ještě. Prostě firmy, který před půl stoletím vyráběly slavný modely. A jak píšeš, samostatná sekce Francouzské hodinky by nebyla od věci, třeba  Auricoste, Dodane, nebo právě třeba Yema si svoje místo na slunci bezesporu zasloužej. 

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já prostě nesouhlasím s tím, že značku, která je na trhu cca 70 let (ano, nějakou dobu byla asi neaktivní) lze definovat jako microbrand a řadit ji vedle firem, který vznikly během posledních pár let někde v Asii. A že jich je. To je stejný, jak s již zmiňovaným Aquadive. Já některým microbrandům vůbec neupírám právo na to, aby tu měly svoji sekci, spousty těch hodinek je i zajímavejch.  Ale to by se tady mohly začít objevovat taky značky, jako třeba Aquastar, Nivada,  Benrus a já nevím, co ještě. Prostě firmy, který před půl stoletím vyráběly slavný modely. A jak píšeš, samostatná sekce Francouzské hodinky by nebyla od věci, třeba  Auricoste, Dodane, nebo právě třeba Yema si svoje místo na slunci bezesporu zasloužej. 

Souhlas, zkusím napsat Bertovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Před pár dny jsem se stal taky hrdým majitelem. Ještě před tím jsem se zapojil do FB skupiny fanoušků Yema a nestačím se divit, kolik měli v minulosti modelů. Takže taky mi nesedí, že jsou strčeni do jedné kategorie s kdejakou čínskou rychlokvašenou kopírkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmrzlinar Myslím, že se Yema nemusí stydět za to, že je v tomto vlákně. V rámci znovuzrození značek se ta kontinuita často vytrácí, ikdyž se nové vedení snaží budovat dojem opaku. Je tady mezi mladými značkami - házet to tu všechno do pytle čínských kopírek je trochu přehnané....a rozhodně je to důstojnější prostor, než o patro výše mei diskuzí o natahovačích, co nosí VIP a podobně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Snekofon napsal:

@Zmrzlinar Myslím, že se Yema nemusí stydět za to, že je v tomto vlákně. V rámci znovuzrození značek se ta kontinuita často vytrácí, ikdyž se nové vedení snaží budovat dojem opaku. Je tady mezi mladými značkami - házet to tu všechno do pytle čínských kopírek je trochu přehnané....a rozhodně je to důstojnější prostor, než o patro výše mei diskuzí o natahovačích, co nosí VIP a podobně....

Clovece, ja ti nevim, fakt budeme srovnavat starou francouzskou firmu se 70 let dlouhou historii s brandama, ktery vznikly de facto par let dozadu jenom prostrednictvim internetu, potazmo platforem jako facebook atd.? To imho moc fer neni. Za temahle microbrandama stojej z 99% cinsky fabriky, coz se o Yema rict asi neda. 

Tim nerozporuju kvalitu zpracovani nekterejch hodinek, co jsou v tomhle vlakne, naopak, jedny jsem i mel. Ale urcite bych je nedaval vedle vyse zminovany firmy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK respektuji Váš pohled na věc. Nejsnazší cesta je požádat moderátory o přesunutí vlákna do sekce "Ostatní evropské značky". Ale jak jsem psal dříve - pořád mně to tady přijde důstojnější prostor, než zapadnuté mezi tématy, jako "Pro zasmání - Aukro", "Zmagnetizované hodinky" atd. a mezi tím "YEMA" .... to by mě, pokud bych byl Yemista asi dráždilo víc, než společnost "mladých značek" :) - mimo čínské fofr-projekty jsou tady zmínění i výrobci, kteří se snaží o svěží vítr a nějakou přidanou hodnotu - každý nějak začíná - i Yema začínala jako Microbrand, proto mně přijde trochu povýšenecké ohrnovat nad tím tady nos a hodit to do pytle s nápisem "módní odpad"... 

Yema používá i nástroje typické pro tuto opovrhovanou společnost - konkrétně kampaň na Kickstarter. Každopádně ať Vám to tiká, ať už si o své značce počtete v jakékoliv sekci... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Yema Superman GMT Bronze v 39 mm

Už pomalu začínají chytat patinu. Na ruce vypadají spíš jako 42 mm (dlouhé nožky). Lumi podprůměrné. Oproti potápkám Seiko je intenzita svícení přibližně děleno čtyřem.  Strojek jsem zatím neměřil, ale určitě 20+ denně dělají, takže to budu muset časem nechat poštelovat. Zpracování na odpovídající úrovni v této cenové relaci. Spíše mně kvalita příjemně překvapila. 

Jsem velmi spokojen a má dvouletá dcera mi řekla, že jsou to moje nehhhezššší hodinky, takže když to říká ona.... 🙂 tak na tom opravdu něco bude, protože takhle malé děti ještě nelžou :-)

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj lidi. Dostala se ke mě nádherná a již vyprodaná limitka (1000 kusů) od YEMA Watch.  Jedná se o model YEMA Navygraf GMT Marine Nationale.

Ano jsou to jedny z dalších hodinek vedle Longines a Tudor, které se hlásí k partnerství s francouzským námořnictvem. Pokud se vám nechce čekat v nekonečné řadě zájemců na nové Tudor Pelagos FXD, nebo za ně dát 92k bez možnosti nasadit na ně tah, pak tady máte alternativu. Je otázkou, zda ještě někde u AD tuto limitku najdete. Na YEMA e-shopu je již vyprodaná.

Hodinky jsou moc pěkné a i na mém zápěstí vypadají dobře. Zase jsem porušil své pravidlo, že pod 42mm nejdu, ale tady i díky vysokému a širšímu pouzdru ochrany signované korunky i přes svůj rozměr 39mm vypadají dobře. S tmavě modrým ciferníkem kontrastují bílé ručky a indexy s nápisy a logem Marine Nationale se super luminova BGW9. Toto logo najdete i na korunce a pak na dýnku. Luneta je obousměrně otočná a je se safírovou vložkou!

Pouzdro má krásný brus, stejně jako tah. Na pouzdro si trochu musíte zvyknout. Je to takové “hrnkoidní” pouzdro, kdy nožky pouzdra jsou “ ve vzduchu” a neleží na zápěstí. Proto vám pak připadá, že vám nesedí tah na ruce, ale první dva články jsou ve vzduchu. Je to asi otázka zvyku. Když na hodinky ale nasadíte Marine gumový strap, pak se tato vlastnost pouzdra eliminuje a hodinky na ruce drží jak prd… na hrnec. Na popruhu vypadají opravdu dobře. 

S hodinkami kromě limitované edice navíc získáte inhouse kalibr Yema 3000 s GMT funkcí, s rezervou 42 hodin. 
Zatím u mě zůstanou, protože se nosí velmi dobře. Budou to pěkné “letní” tooly (-:

PS. Taky se u @Bert Roberta přimlouvám, aby toto vlákno přesunul z kategorie Microbrands do skupiny “Evropské hodinky”.  

 

 

77F6BF4C-62BB-4C77-88A2-5CFC4272D93B.jpeg

7A218CF2-C52A-45F5-B03F-574EBCEE7F80.jpeg

D3E52DF1-CBB1-493A-B540-50D762C151B8.jpeg

0EE19A2C-9F37-4C2A-B9B9-8572B0D6E818.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Přišel mi newsletter s chystaným převzatým kalibrem s mikrorotorem, po Horage to bude letos už druhý mikrobrand... Každopádně asi za přijatelnější cenu😁 Vypadá to zajímavě, tak možná ještě dostanou šanci 🇫🇷

https://en.yema.com/pages/yema-manufacture-caliber-micro-rotor-mm20?vgo_ee=xQGfaXL3wl2oR61hAZJPYTpxdzkQNl9LgdxZ9pnzLRY%3D

IMG_20220811_120928.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 6. 2. 2021 v 16:31, Sborez napsal:

Na ruku se mi dostaly tyhle nádherný Yemy. Kombinace bronzové lunety a klasického ocelového pouzdra je sakra dobrá. Moc se povedly. b121b444963b0d93b4c7f8ff39b72cd4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zarazilo mě, že jsem Yema dohledal až tady v Micribrandech. Četl jsem debatu o přesunutí do jiného vlákna. To se asi nezdařilo.

Můžu dotaz, jestli ještě máš tyto hodinky? Kroužím teď kolem Yema a tenhle model (jen s červeným ciferníkem) mi vrtá hlavou. Jak ,prosím tě, vypadají s patinou ne lunetě? Šlapou ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...