Přejít na obsah

Elektrokoloběžka chopper - rady ke koupi?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

založil jsem toto téma, protože si myslím, zatím to tu nikdo neprobíral. 

Řekl jsem si, že místo jedněch hodinek bych si pořídil nějakou elektro koloběžku, protože se tento segment celkem hodně rozvíjí. 

Než něco koupím, chtěl jsem se poradit a nabrat nějaké zkušenostmi od ostatních.

Můj zrak napoprvé upoutaly modely ve stylu chopper, konkrétně tento:

image.png.f3f1f2d3a09b402bb29734469ea2d356.png

Ale při detailnějším přemýšlení jsem si pokládal otázku, kam s tímto modelem vlastně pojedu. Na silnici s rychlostí do 45km/hod to bude celkem nuda, akorát mi sejme nějaké auto...Navíc je to jednomístné, chci vozit děti.

Pozornost jsem přeorientoval na tento jiný model:

elektricka-kolobezka

Tak se ptám, kdo máte doma něco podobného? Jak jste s tím spokojeni? Na co si dát pozor? Uvádějte vždy výkon motoru 1000W, 1500W, 2000W, 3000W a typ baterie 12A, 20A, 40A, 60A

Podle mě vše pod parametry 2000W/40A bude v praxi nepoužitelné, ale třeba se pletu. 

Kdyby chtěl někdo něco podobného prodat, můžete mi poslat i soukromou zprávu.

Chronomagu díky za prostor.

David

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažoval jsem o něčem podobném, ale pak jsem zjistil, že bych na tom neměl kam jezdit. Max rychlost pade je na výlety k ničemu, navíc je to rychlost, při které už to chce nějaké lepší oblečení a helmu. Kolega má menší el. koloběžku na ježdění do práce, ale to je pár km po městě. Spíš bych za podobné peníze koupil ojetý skútr dvácu, na to stačí béčko a je to použitelné i na kratší výlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením bych ještě chvíli zůstal u tohoto vlákna, protože předchozí řeší víceméně jen lehké stojací koloběžky. Já mám založené vlákno na dvoumístný elektro chopper 😉

Je fakt, že jsem přemýšlel o využití. Do práce jezdím jen autem. Tak jsem myslel hlavně ve volném čase co bych jinak jezdil na kole, k rybníku, na pivo, na zmrzlinu, na tenis, na nohejbal atd.

Taky jsem si říkal, že když pojedou kámoši na kolo, že můžu vzít tohle. Rychlostně se to kolu vyrovná, terén to zvládne, silnici to zvládne, dojezd 40-50 km by stačil a elektrokolo ještě nechci. Navíc na kole mi to tolik nebaví.

Ten motorovej skútr je na úvahu, ale min. polovina z uvedených cílů je lepší absolvovat s kolobezkou, navíc je tichá, můžu na cyklostezku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jakožto pravidelný (jaro - podzim) koloběžkář na velké kolobce se ptám, protože když vezmu, že moje koloběžka, aby za něco stála, tak je za 17 - 25K a je poháněná "lidskou" silou, tak by mě zajímalo, kolik stojí tahle srandička pro "pohodlný" jezdce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsi to někdy naživo? Zejména ten exemplář na druhé fotce je naprd. V Ostravě mi jezdí tyto elektromrdky kolem baráku, je jich asi 5-6, oblíkají se na to jako Elektro-Angels MC a jezdí zásadně po chodníku, protože mají strach na cestu. Prostě ču..ci. Moc zábavy na tom neužiješ, má to tak široké pneu, že na tom nejde moc zatáčet, potažmo to naklopit. Jezdí to dobře jen rovně. Posez tragický, což ještě zhoršuje ovládání. Nechtěl bych to ani za nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Liqid napsal:

Díky, uvažuji, jestli není lepší koupit klasického skůtříka.

před 4 minutami, Kotlick napsal:

... oblíkají se na to jako Elektro-Angels MC ...

:lol2::lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušnější výkon je tak od 35tis., 15-30tis. jsou líný mrchy. Ale když se na to podívám z pohledu volby, tak elektrokolo bude dražší a vykoná téměř stejnou službu. 

Legislativa je u všech koloběžek těžko vylozitelna. Ti, co mají ty stojací Xiaomi a jezdí s tím do práce apod. tak jsou ve stejné situaci, jako tyhle sedící. Umí to jet taky i 50km/hod. a člověk je vidí téměř vždy na chodníku, na cyklostezce atd. Kde jinde by taky jezdili, na silnici?

Co tedy ten motorový skutřík? Co může řídit nejvíce člověk s B skupinou? Aby to mělo nějaký výkon? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím skůtrem nevím, ale napadlo mě to, protože tuhle v létě si kamarád koupil Kentoyu za pár šupů, po slevě ho stála právě kolem pětatřiceti. Značku nehodnotím, protože se v motorkách a skůtrech nevyznám, ale asi je to použitelnější než tahle věc výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezitím v bike vláknu . . . 

"Čau kámoši, mě kolo nebaví, ale dneska jedu s váma na svým baterkovým čupr čopru, jedem dneska silnici nebo terén?"

Silničáři: " :lol: :lol2: :lol: " 

Gravelisti: " :lol: :lol2: :lol: "

Bikeři: " :lol: :lol2: :lol: "

Koloběžkáři: " :lol: :lol2: :lol: "

 

Sorry, ale to je fakt hloupost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na silnici kromě elektrokola obecně můžeš i s elektroskůtrem (de-facto každý dvoukolový motorový dopravní prostředek bez šlapátek a se sedadlem) který má homologaci a technickou - což mimochodem celkem spolehlivě neplatí u “elektrokoloběžek se sedátkem” ani u těchdle fancy mrdek s balónovýma kolama od Alibaby, které nemívají ani seriózní záruku (Třeba na to že Vám ten krám kdykoliv nezdechne při akceleraci v křižovatce, nepřestanou mu fungovat nezávislé brzdy a nebo že někoho při zkratu nezabije lithiová baterka) :skull:

Na cyklostezkách a pěších zónách se tohle blbnuti kvůli právnímu vakuu zatím vesměs toleruje - problém s flastrem je spíš u chodníků, na kterých už se pár let oficiálně NESMÍ jezdit ani na kole (a to ani rychlostí chůze - jen vést, protože chodník je určen pěším) - což spousta dříve narozených pod dojmem dřívějších aktivit BESIPu a kvůli všudypřítomné pro-pumpičkářské propagandě dodnes nezaznamenala a “v zájmu bezpečnosti” se tam tak dál prohání i s děckama... :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru má smysl pouze klasická elektrokoloběžka někde ve městě případně někde na výletě v kempu apod. Aby se to dalo rychle složit. Ten chopper je takové neskladné nepoužitelné monstrum. Klasicka elektrokolobezka se da vyuzit daleko vice.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Davidofs.cz

mohl by jsi mi prosím aspoň naznačit, jak vypadá člověk co uvažuje o takové blbosti na dvou kolech?

Jsem asi blbej, ale já mám furt v hlavě rovnici:

jsem mladej = vezmu svoje kolo a dětský kolo a jedeme...

nejsem mladej nebo jsem tlustej, nebo starší ročníky, nebo mám křivé nohy, zdravotní problémy, nebo nevím co= vezmu elektro kolo + děti na kole a jedeme

nebo už jsem dost starej a na blbosti nemám náladu, tak si koupím elektro skútr, nebo motorku.... Kurňa ale tuhle blbost fakt nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak, na motorku nemas (koule, penize, to je fuk), na kolo ses linej (vcetne eltriky, pac i na te musis slapat), elektro/kolobka je taky napytel (pac ses linej a musi se na ni stat), takze ti nezbyva nez tenhle hybrid. A kdyz si vemes krivaka s trasnema, treba ulovis i nejakou rostenku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, guzmic napsal:

@Davidofs.cz

mohl by jsi mi prosím aspoň naznačit, jak vypadá člověk co uvažuje o takové blbosti na dvou kolech?

Jsem asi blbej, ale já mám furt v hlavě rovnici:

jsem mladej = vezmu svoje kolo a dětský kolo a jedeme...

nejsem mladej nebo jsem tlustej, nebo starší ročníky, nebo mám křivé nohy, zdravotní problémy, nebo nevím co= vezmu elektro kolo + děti na kole a jedeme

nebo už jsem dost starej a na blbosti nemám náladu, tak si koupím elektro skútr, nebo motorku.... Kurňa ale tuhle blbost fakt nechápu.

Dobrá úvaha. Jsem mladej, jedno dítě ujede na svým kole max. 5km, druhý zvládne zatím jen chodit + výhled do budoucnosti na další min. dva roky = člověk toho na kole moc plánovat nemůže, ale na něčem takovém by někam snad dojel. 

Pokud koupím skutra, asi stejně nemohu vozit děti min. do 12 let, nebo jsou mírnější předpisy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tom4 napsal:

Mezitím v bike vláknu . . . 

"Čau kámoši, mě kolo nebaví, ale dneska jedu s váma na svým baterkovým čupr čopru, jedem dneska silnici nebo terén?"

Silničáři: " :lol: :lol2: :lol: " 

Gravelisti: " :lol: :lol2: :lol: "

Bikeři: " :lol: :lol2: :lol: "

Koloběžkáři: " :lol: :lol2: :lol: "

 

Sorry, ale to je fakt hloupost. 

Čtu teď to vlákno od začátku a od začátku čekám, kdy tohle konečně padne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...