Přejít na obsah

Jaký homage Rlx Submarinerů je nejlepší?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

protože jsem vyhodnotil, že orig. Submarinery asi nikdy kupovat nebudu, protože nepatří úplně do mojí cenové kategorie, zvažuji alespoň nějaké homage.

Zkuste napsat, co má podle Vás úplně nejvěrnější podobu a dá se mluvit o nějaké kvalitě?

Protože barevných hodinek mám dost, tak mi jde především o černou variantu 40mm, nebo černomodrou Deep Sea 44mm.

Cenové rozpětí 5-25tis., strojek co nejlepší s rezervou alespoň 40 hodin, luneta pochopitelně keramická, sklo safírové.

V hlavě mě napadají modely Steinhart, Davosa. Zejména Davosa je, co se týká podobnosti grafických prvků až identická.

Jsou tu pak ještě další mikro značky, které nemají ETU, ale většinou NH35. Zejména Ocean X sharkamster 1000 se tváří jako dokonalý homage.

Díky za názory

DAVOSA TERNOS PROFESSIONAL AUTOMATIC 161.559.50

 Ocean X Sharkmaster 1000 SMS1012 - automatic watches divers

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna všera začala na youtube kanále ILW srovnávačka Rolex homáží. Začal lumi, ale bude pokračovat dál. Tuto srovnávačku už dělal dříve a měl tam i Steinhart. Bohužel ta videa už nejsou dostupná. S přehledem vyhrál San Martin, který byl kvalitativně dál i než Stenhart. Pokud nelpíš na Swiss made, tak bych vzal Číňana. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si tady jen odložím obrázek co jsem dělal.
Nechci vyvolávat Flame, takže to popíšu že svyho pohledu - pro mě osobně je úplně jedno kdo to vyrábí, přijde mi to všechno jako stejná pakáž a při koupi takových hodinek bych se nemohl zbavit pocitu, že si kupuju něco jehož hlavní funkce je, že to z dálky připomíná něco jinýho. Asi jako si koupit tašku v HM se vzorem podobným LV a hrozně si libovat že z dálky to vypadá podobně.

Osobně bych se zamyslel proč si nevybrat z množství originálních hodinek. A pokud Rolex homage, tak třeba Tudor BB58.

60957f7ebb5013c7f970419785f86166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kopírka má místo v cestě chronomagora. Já třeba koupil Parnis Daytona, protože na rlx jsem zapsanej už snad dva roky a koupit je nemůžu, překupníky podporovat nechci. Díky Parnisu jsem zjistil, že čitelnost bílé verze je mizerná a šroubovací tlačítka chron mě brutálně štvou. 

Měl jsem štajny GMT, Alphu GMT...díky nim jsem vlastně koupil expy II :) a zelené Tisell, díky kterým vím, že hodinky se zeleným cifrem už nechci :D

Nikdy jsem homage moc nenosil, pže mě špatné logo sralo, ale jako zkušební hodinky před pořízením origo proč ne. Jen se pak člověk nesmí zamýšlet nad tím, jestli ten příplatek 200k stojí za to :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud opravdu homage, tak nic přesnějšího než Ginault asi neseženeš, a to včetně tahu a spony. Nějaké se pohybují i tady na fóru (jedny jsem měl). Zpracování bezchybné, jenom minulost silně pochybná. Ten stejný člověk se předtím prý živil výrobou fejků, takže v podstatě jen změnil nápis na ciferníku a začal to dělat "legálně".

Nějaké Štajny mi rukou prošly a Davosy vídám všude možně; a musím říct, že ani jedna značka mě nepřesvědčila.

Rozpočet máš slušný, tak proč nejít rovnou do nějakých Mido nebo Christopher Ward? Za tu cenu bezkonkurenční a s vlastním designem. Anebo se podívat po Longines Hydroconquest z druhé ruky. To jsou takové typické Submarinery "pro chudé". Jejich hlavní výhodou je neporovnatelně vyšší machrindex, než mají Steinharty apod.

Ještě bych se podíval na Glycine Combat Sub. Dříve se prodávaly za 20+k, dnes jdou sehnat do desítky. Kvalitou bych je zařadil minimálně na úroveň Davosa, Certina apod.

Přeju šťastnou ruku při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Kluk jako buk napsal:



Rozpočet máš slušný, tak proč nejít rovnou do nějakých Mido nebo Christopher Ward? Za tu cenu bezkonkurenční a s vlastním designem. Anebo se podívat po Longines Hydroconquest z druhé ruky. To jsou takové typické Submarinery "pro chudé". Jejich hlavní výhodou je neporovnatelně vyšší machrindex, než mají Steinharty apod.
 

dobre mu radis. s tym rozpoctom ma krasne MIDO s 80 hodinovou rezervou natahu, ako napr. tieto

Zobraziť zdrojový obrázok

 

Mido Ocean Star Tribute black & blue - Bing video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, azeppelin napsal:

Homage Subů je lhaní si sám sobě do kapsy. To si rovnou kup AAA fake a nepodporuj vyčůránky, kteří se schovávají za "homage" a "repliky".

Toto akože myslíš vážne? 🤦‍♂️

To, že tu ľudia nemajú radi homage ešte pochopím, je to kopírovanie dizajnu, ale ak sa človeku páči dizajn subov a nemá na nich, tak čo má robiť. Ja na tomto nevidím nič zlé. Mal som Davosa Ternos Ceramic a vôbec to neboli špatné hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja s timhle, co psal azeppelin vyse, naprosto souhlasim. Vidim to uplne stejne. Chapu, ze vymyslet v dnesni dobe originalni design neni hracka, ale na trhu  je tak strasne velky mnozstvi hodinek od ruznych znacek, ze nevidim sebemensi relevantni duvod, kupovat si hodinky, ktery jsou vobslehnuty vod jiny firmy. Kvalita zpracovani s tim nema vubec nic spolecnyho. Jak Davosa, tak Steinhart umej hodinky s vlastnim ksichtem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Diablo1st napsal:

Toto akože myslíš vážne? 🤦‍♂️

To, že tu ľudia nemajú radi homage ešte pochopím, je to kopírovanie dizajnu, ale ak sa človeku páči dizajn subov a nemá na nich, tak čo má robiť. Ja na tomto nevidím nič zlé. Mal som Davosa Ternos Ceramic a vôbec to neboli špatné hodinky. 

Myslím, smrtelně vážně. No, co by měl dělat... buď na to máš peníze, nebo si to zkrátka nekoupíš, jako cokoli dalšího. 

EDIT: jo a speciálně Davosa jsou obyčejní paraziti a zloději, kteří legitimizují svůj prodej zaklínadlem homage. Přičem homage rozhodně neznamená např. copy&paste současných RLX batmanů. Strašná šmíra, a ještě si za to řeknou 30k, za což už můžeš mít opravdu zajímavé hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...