Přejít na obsah

Kovovy tah drazdi pokozku


BoroBoro

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Kupil som Zelos Blacktip Sand, nastavil tah, dal na ruku, nosil pol dna,a mam pocit akoby mi nieco rezalo ruku. Cital som kde kade ze to moze byt alergia na nikel. Vsade na forach citam ake ma Zelos paradne kovove tahy na hodinky. Tak teraz neviem z coho to moze byt. Mam MIDO,Steihart a Hamilton na origo kovovych tahoch a nikdy som nemal podobny problem.

Niekto pomoc, nazor? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnej radar na nekvalitní materiály jako Ty. Že spustí alarm u zelí mě překvapuje, ale jediný co s tim je řemen, guma, nebo kvalitnější náramek. Snad máš průhled a nebude Tě trápit i dýnko.

Ale protože jsem ho na ruce neměl a neznám přesně pocity, může jít i o podráždění ostrými hranami náramku. To mi dělalo třeba dýnko u štajnů a příjemný je to asi jako ruka ve skelný vatě.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mlsoun1 napsal:

Tak pokud Ti dělá zle,tak co Ti radit?Prostě sundat a dát jiný tah.Alergie to být může.Já to tak mám s kaučukovými i gumovými řemeny.Jediný který snesu,je od Breitlingu

To by bol problem. 1. zaplatil som za ne pre mna dost penazi a zaplatil som si aj za tah,ktory mal byt podla tvrdeni inych recenzii top  2. nemam k dispozici iny tah a nemam v umysle investovat dalsich 80-100 Euro. 

Momentalne som v stave ze ich chcem predat. Mal som ich na ruke asi 20-30 min,akurat su odbalene od folii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chápu,jen bych zkusil jiný tah,třeba noname.Který bude sedět k pouzdru.Nebo jak píše kolega Daemonultimate,zkusit ještě gumku,popř. kožku.

Měl jsem takový problém s mesh od Breitling Superoceán Heritage.Děsnej mesh,hlavně ta přezka.Přehodil jsem na krokouše a super.Pokud máš jiné budíky na kovu,tak na střídačku-paráda.Ale pokud tento model hodinek chceš jen na tahu,tak je to v loji.

 

Upraveno uživatelem mlsoun1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, mlsoun1 napsal:

To chápu,jen bych zkusil jiný tah,třeba noname.Který bude sedět k pouzdru.Nebo jak píše kolega Daemonultimate,zkusit ještě gumku,popř. kožku.

Měl jsem takový problém s mesh od Breitling Superoceán Heritage.Děsnej mesh,hlavně ta přezka.Přehodil jsem na krokouše a super.Pokud máš jiné budíky na kovu,tak na střídačku-paráda.Ale pokud tento model hodinek chceš jen na tahu,tak je to v loji.

 

Chcem ho len na tahu. Prave preto som sa na 75% rozhodol ze ich predam. Problem je v tom ze neviem ako a kde. Tu nemozem.Som tu sice urcite dlhsie ako 6 mesiacov ale nemam 50 prispevkov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych tah sundat a umýt v tech.benzinu nebo Isopropylalkoholu. Následně mýdlem. Můžou na něm zůstat nějaké zbytky lepidla z fólií nebo nějaký nepořádek z výroby.

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alergie se projevují různě, ale spíše než řezání bych očekával začervenání, vyrážku, svědění apod. Pokud je ale to řezání po celém obvodu zápěstí, tak to bude alergie. Bohužel naprostá většina nerezové oceli obsahuje chrom a nikl, případně molybden a jiné v různém poměru. Ocel 316L je hypoalergenní, tzv. chirurgická.

Zkus důkladně zkontrolovat, zda nejsou na tahu nějaké ostré hrany, otřep z výroby, nějaká výrobní vada. Samozřejmě důkladná očista a desinfekce je to první, co bys měl udělat. Stačí aby na tahu zůstal konzervační olej nebo leštidlo apod. a už je problém.

Obávám se ale, že se budeš muset poohlédnout po hodinkách z titanu, případně karbonu/plastu, což asi není úplně terno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, BoroBoro napsal:

Chcem ho len na tahu. Prave preto som sa na 75% rozhodol ze ich predam. Problem je v tom ze neviem ako a kde. Tu nemozem.Som tu sice urcite dlhsie ako 6 mesiacov ale nemam 50 prispevkov. 

Napis odkud jsi a dost mozna budes mit pobliz nekoho, kdo ti tady s prodejem pomuze. Pokud by to doslo az takhle daleko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, tombas napsal:

Alergie se projevují různě, ale spíše než řezání bych očekával začervenání, vyrážku, svědění apod. Pokud je ale to řezání po celém obvodu zápěstí, tak to bude alergie. Bohužel naprostá většina nerezové oceli obsahuje chrom a nikl, případně molybden a jiné v různém poměru. Ocel 316L je hypoalergenní, tzv. chirurgická.

Zkus důkladně zkontrolovat, zda nejsou na tahu nějaké ostré hrany, otřep z výroby, nějaká výrobní vada. Samozřejmě důkladná očista a desinfekce je to první, co bys měl udělat. Stačí aby na tahu zůstal konzervační olej nebo leštidlo apod. a už je problém.

Obávám se ale, že se budeš muset poohlédnout po hodinkách z titanu, případně karbonu/plastu, což asi není úplně terno.

Skusim ich poriadne vycistit dezinfekciou alebo alkoholom. Mam MIDO,Hamilton aj Steinhart na ocelovom tahu a nemam ziadny problem. Zacervenanie nie je,ale "rezanie", "drazdenie" je po celom obvode ruky. Mam podozrenie, ze kedze su to Zelos /microbrand/ tak ten tah je Cina a bud je v nom ozaj zvysene mnozstvo niklu alebo to jednoducho treba poriadne vycistit alkoholom alebo benzinom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že v tom bude víc niklu buď asi v klidu, to by tam jen tak někdo nedal, je to dost drahé :) Pokud bys měl alergii na nikl, tak by se ti už projevilo dřív, takže bych taky spíš čekal nějakou chemku z výroby a snad ti pomůže pořádné umyt.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...