Přejít na obsah

Zmagnetizování hodinek


watchboy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To by mohlo fungovat.

Jakože když hodinky vypadnou z výstupní kontroly,
které znamení bylo v té chvíli  ascendentu.
(a já ani neznám japonský zvěrokruh)
A výrobní číslo numerologicky vyhodnotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2021 v 12:17, Datel napsal:

No, mně po amatérské demagnetizaci (kompas na ně fakt přestal reagovat) se zpomalily a dělají minus 25s / den 

asi bych měl vzít magnet a experimentovat,
třeba by bylo možno upravovat přesnost bez otevírání pouzdra a upravování volné délky vlásku. ;o)

To mě poßer - šel jsem do toho a standard nástěnkový magnet jsem ráno přiklápl na sklíčko, zas oddálil a totéž provedl i na průhled na dýnku. A seřídil jsem hodinky přesně podle kompu.
Říkal jsem si - když se to po demagnetizaci začalo ještě víc zpožďovat, třeba toto bude mít opačný účinek. Doposud bych si ti nikdy nedovolil k mechanickým hodinkám přiblížit magnet, ale co  už.

Od té doby na ruce dělají + 0,5 sec za hodinu,  nyní mají +3 sec po 6 a půl hodině.

takže do hodinek (alespoň do 7S36) jde vnášet pomocí magnetického pole dodatečnou informaci. Experimentálně ověřeno ;o) Budu to sledovat, je to sice šamanství, ale bezpečnější než hodinky otevírat, mýma rukama určitě. (A šoupat vláskem s tím, že mi práci stejně může pokazit náhodné setkání s magnetem.)

Jdu si založit graf...

 

 



 

 
 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by neškodilo zajít na pokec k hodináři (nebo místímu šikulovi - co třeba @Jeronimo), hodinky nejdřív odmagnetizovat a teprve potom seřídit. V šikovných rukách operace na 10-15 minut a výsledek bude určitě lepší než každodenní harakiri s magnetama... B)🧲⌚

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Radek124 napsal:

(double)

Pánové, to by jistě šlo, ale mě to zatím baví. Přeci jen jsou to low kostky a proceduru (zatím) dělám jen na jedněch.
Nehodlám ani provozovat každodenní magnetické seppuko, ale chvilku si rád pohraju - s GS-kama bych si to nedovolil, ale SNZG snesou i válečnou chirurgii

U Mistra Jeronima už jsem pro pomoc byl v jiné záležitosti, takže vím kam. 
Kdybych magnetickou hypotézu vyklopil na hodináře, kdo ví jak by to ustál.
Zamlada jsem se PRIMky pošteloval na +/- 0 sec za den, tak se třeba osmělím zas.

(a navíc jsem lakomý, a mám zkušenost, že např blbá spona k tahu mne u hodináře stála dvakrát tolik,
než u pana Frýdla i s poštou  ;o)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Vladino125 napsal:

Len ich takto pekne zmagnetizovane nezabudni dať vedľa ostatných.

Ja by som na to nemal nervy a už by boli u hodinara.

 

tak ono pouzdro z 316L by nemělo jít zmagnetizovat, ale po přiložení magnetu magnetické pole s patřičným gradientem projde až k vlásku, a ten se proto mírně zmagnetuje. Ale - hmotnost vlásku je o dva řády menší než hmotnost použitého feritového magnetu a magnetické pole kolem bude proto slaboučké - intenzita magnetickévo pole vně pouzdra těchto hodinek bude nevelká, maximálně v promilích magnetického pole toho feritového magnetu. Kompasová střelka na to reaguje, ale významný mezihodinkový přenos nepředpokládám.

To je pouze hypotéza, ovšemže, gaussmeter jsem ještě na mobilu neaktivoval

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to ne, já mám samé laciňáky (tak manželka by to takto nedefinovala, ale nic nad 5k v českejch ;o)

Každopádně poslední chronomagnetický zásah jsem zkusil včera večer kolem osmé, tzn před 18 hodinami, a oproti času na kompu dosud udělaly plus dvě a půl sekundy. Co hodinu se dívám (od osmi ráno, v noci spím) a je to trvalý rovnoměrný posun, jdou naprosto pravidelně.

Je to samozřejmě náhoda, že mi to vyšlo. Taky bych to mohl opakovat 10x a nic, je to čirá empirie a s hodinařinou to nemá nic moc společného. A taky uvidíme, jak dlouho to vydrží, že. 

O vánocích jsem si dopřál novou čtečku a čtu Úžasnou zeměplochu od Pratchetta.  (Nádherně přeloženou panem Kantůrkem, to si prostě vychutnávám). A tato metoda by do jeho příběhů docela zapadla. (Jsem u osmé knihy ze čtyřiceti a je to vyloženě můj šálek kávy můj kyblík piva ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do historie se nezapíšeš jen tím, že poctivě dlouhá léta odvádíš solidní práci.
To trvá se takto proslavit.
Ale jednou tě někdo přistihne jak šukáš kozu ;o)

Vlastně řízeně zmagnetováváš hodinky a ještě se s tím pochlubíš

Včera se po zákroku předběhly o 2 sec/24h, dnes si z toho 1 sekundu vzaly, jdou tedy o vteřinu napřed.
A hledím na ně jinýma očima. Myslel jsem si, že  mi na tom až tak nezáleží - ale je to fajn pocit,
když mi hodinky neutíkají daleko od přesného času.

Tak jsem zkusil štěstí podruhé

moje Orientky běžely +25 sec dopředu, ty jsem jen podomácku odmagnetoval (trafem trafopájky).
nyní po 6ti hodinách mají o vteřinu a půl napřed, takže hypoteticky taky zpomalily a měly by za den nahnat kolem snesitelných 5 sekund.

Hlavní efekt je, že i se starými hodinkami (dva roky starými) mám novou zábavu 
Nevýhoda je, že když si sem dám na hodinky inzerát, tak si je nejenže nikdo nekoupí,
ale neprodejné budou i hodinky z těch sousedních inzerátů, co kdyby se zmagnetovaly taky ;o)



 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sa vám trochu zmagnetuje vlasok,hodinkam pomoze už len rozobratie a odmagnetizovanie.To odmagnetizovanie vlasku nieje jednoducha vec,treba to vediet!Nedoporucujem to robit nehodinarovi,inac si mozete hodinky uplne znicit,ak nejde  do ních  zohnat nahradna zotrvačka.Manipulacia s vlaskom hodiniek si vyzaduje mimoriadne schopnosti,skusenosti.Staci maly neodborny pohyb s vlaskom a je ,zapleteny ,zniceny!Rozmotat ho neni sranda pre toho ,co to viackrat nerobil. 

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzove pracuju na stejny princíp.Na mensie vonkajsie zmagnetizovanie  nie,ale v silnom magnetickom poli ktore by obplivnilo polaritu magnetov rotora by urcite nesli.Neviem aké silne by to vonkajsie magneticke pole muselo byt. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó magnetické rezonance. Tam jsem dvakrát byl, ale SEIKO muselo zůstat venku... 

Jinak - ty první demagnetizované a řízeně zmagnetizované SNZG jsou aktuálně na +2s. Ráno měly +5 a zase se vrátily.
Neskutečné. Samozřejmě se teď hřejí na výsluní přízně, aktuální oblíbenkyně ;o)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...