Přejít na obsah

Zmagnetizování hodinek


watchboy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V souvislosti s magnetama v našem okolí mě napadla ještě jedna věc a to asi z těch běžných magnetů nejhorší - indukční varná deska. Ta generuje poměrně silné elektromagnetické pole v podstatě bez jakéhokoli stínění a dokonce kardiaci s kardiostimulátorem ji nesmí vůbec používat (alespoň co psali v návodu k desce).

Takže bacha na indukci, pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo stačí třeba jen dveře ledničky, aby držela pevně dovřená, nebo nevhodně umístěný reprák ve dveřích auta o které si člověk opře ruku. Těch magnetů kolem je fakt hodně. 

Jako pedant na přesnost mám posledních pár let, kdy už je docela výběr odolných kousků, s pořízením hodinek bez vyšší odolnosti proti magnetizmu problém. Byl to pro mne hlavní důvod proř nejít třeba do Breitlibg SOH. Nejvíc mne to mrzelo u Zenith Defy Classic (kde sice jsou křemíkové součástky, ale vlásku se to netýká a výrobce zvýšenou odolnost negarantuje).

Moje současné polárky i pelagosy jsou v tomto ohledu v pohodě a i mé předchozí omegy s cal. 8800 a pilotky od IWC by s běžnou magnetizací neměly mít problém.           

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vařím programově, což není úplně neobvyklé, vařím bez hodinek. Ale nenapadlo by mě si u indukčního sporáku sundávat hodinky, kvůli rychlému zamíchání něčeho, co je zrovna na plotně. Stejně tak bych při řízení auta nepřemýšlel, kde jsou zrovna repráky. To je fakt až tak na pytel? Je to jako kdybych si měl před každou babou nandávat šprcku, aby nepřišla do jináče, i když ještě ani nesundala kalhoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První týden jsem hodinky na jakoukoliv práci sundaval (moje první automaty). Teď už dva měsíce mám hodinky na ruce 14 hodin denně. S hodinkami vařím, používám chňapky s magnety (jsou tam nějaké malé), vysávám ručním vysavačem, používám aku vrtačku, ovládám hlasitost na reproduktoru k PC, dětem pořád uklízím přenosný reproduktor atd. Hodinky zatím drží přesnost +2s denně. Tak to s tím zmagnetizovaním nebude asi tak horké. A jelikož vím, že se do budoucna hlídat ohledně magnetizmu nebudu, tak jsem pro jistotu z Alíka objednal za 200 Kč přístroj na odmagnetizování. Až hodinky začnou stávkovat, tak je projedu a teprve pak budu řešit mechanickou závadu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mne je seřizování hodinek radost, ale přesný chod hodinek je také zdrojem radosti. Tak nevím, raději jsem ostražitý

 

Tak třeba moje drahá si nechala qánocům nadělit chytrý náramek. Mělo to milánský tah  a zapínání na magnet. Silný magnet.

Raději jsem hned objednal jiný mesh a tohle šlo z domu, po tu dobu jsem se své drahé vyhýbal preventivně obloukem (dokud měl cokoli na sobě ;o)
Synoveček si to nechal upevnit na autojeřáb a nakládá s tím pětikoruny do náklaďáčku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil klasický modrý odmagnetizér na amazonu, zkusil je na všechny hodinky a i po opakovaném odmagnetizování mi aplikace Lepsi ukazuje že jsou zmagnetizované, pokud hodinky přiložím těsně na jedno místo na display, tak nevím co si o tom mám myslet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já zkoušel ze zvědavosti aplikaci Gauss Meter a měří to docela dobře. Pomocí klasického magnetu jsem vyzkoušel, kde je na mobilu místo, které nejvíce měří, a pak zkoušel doma různé věci. Normálně aplikace ukazuje 0,3-0,4 gauss, hodinky měly 0.7 gauss a třeba klasický magnet přes 20, stejně jako reproduktory. Magnetismus byl třeba i v ovladači na xbox, v elektronické knize, na kávovaru, na otvírání lednice atd. Překvapil třeba manželky mobil a voděodolný bluetooth reproduktor, kde byla hodnota minimální. A když jsem zkoušel v mobilu kompas, tak se otáčel jak na automaty, tak i na quartz hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmagentizování hrozí na "každém kroku" a mě už léta kompas a demagnetizér pomáhá. Nejvíc nosím Seamastery a když se začnou hodně zpožďovat, třeba 20 vteřin děnně, střelku kompasu mi to vždy vychíl klidně o 1cm, po demagnetizaci to s ní nehne ani o 1mm a přesnost strojku je zpátky, tzn. (mě) to funguje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2021 v 11:16, martigen napsal:

Zmagentizování hrozí na "každém kroku" a mě už léta kompas a demagnetizér pomáhá. Nejvíc nosím Seamastery a když se začnou hodně zpožďovat, třeba 20 vteřin děnně, střelku kompasu mi to vždy vychíl klidně o 1cm, po demagnetizaci to s ní nehne ani o 1mm a přesnost strojku je zpátky, tzn. (mě) to funguje!

Tak kompas už jsem aktivoval - myslel jsem si (blbec), že ho hodinky vychylují, že je to holt železo. Ale zjevně ne, povedlo se mi hodinky demagnetizovat podle návodu z fóra
pomocí trafopáječky. Teda ne tím horkým koncem, ale tím trafem, přiložit zapnout a po pár sec. stále zapnuté zvolna oddálit. A kompas najednou na hodinky nereaguje.

Super. 

"Člověk sa furt učí..."

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Datel napsal:

Tak kompas už jsem aktivoval - myslel jsem si (blbec), že ho hodinky vychylují, že je to holt železo. Ale zjevně ne, povedlo se mi hodinky demagnetizovat podle návodu z fóra
pomocí trafopáječky. Teda ne tím horkým koncem, ale tím trafem, přiložit zapnout a po pár sec. stále zapnuté zvolna oddálit. A kompas najednou na hodinky nereaguje.

Super. 

"Člověk sa furt učí..."

 

 

 

Tak paráda :)
jinak když položím na kompas mobil, střelka se rozhodí o 360° takže za mě asi největší zlo co je nejblíže a nejčastěji hodinkám. Na druhou stranu na repráčky u pc raguje až na méně než 10cm což bych zase čekal více..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V bezných hodinkach sa nestava ,aby sa len tak zmagnetizoval vlasok z vonka! Ani raz som take hodinky za 40 rokov  oprav nemal. Na hodinkach sa  ale skor zmagnetuje  vlasok pri manipulovani od zeleznej zmagnetizovanej pinzety.Potom ho odmagnetizuje hodinar,inac by hodinky ani nesli, alebo velmi utekali.

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některý věci, se stávají jenom některým lidem a zpravidla těm, kteří si to přivolávají. Já s hodinkama normálně vařím na indukci, teď jsem přidělával neodymové magnety (což je jiná káva) na dveře skrz zabezpečení a na hodinkách žádné, absolutně žádné výkyvy nepozoruji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mně po amatérské demagnetizaci (kompas na ně fakt přestal reagovat) se zpomalily a dělají minus 25s / den 

asi bych měl vzít magnet a experimentovat,
třeba by bylo možno upravovat přesnost bez otevírání pouzdra a upravování volné délky vlásku. ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...